Kat.A1

Nowe przepisy wchodzą w 2013r i nie wczesniej.

Cały czas jest w ch.uj wersji więc trzeba poczekać i się okaże …

Niet, jest jedna wersja. 18 czy 19 stycznia 2013 wejda nowe kategorie wraz z zmiana wzoru prawa jazdy. Zajrzyjcie na scigacz i poczytajcie, albo do ustawy.

No i gitara. Czyli rocznik 1994 w większości przypadków (osoby z końca roku- koniec listopada i grudzień raczej już nie beda mieć wtedy mozliwości egzaminu-śnieg) zdąży zrobić prawko.

OD 1995 kuniec ni ma robienia prawków na motóry duże!

A właśnie mam pytanko , a właściwie dwa , po co robić nowy temat :

1 . W jakich miesiącach można robić prawko na kat.A ?

2 . Mam zamiar robić kat. A+B i jak egzamin np. na B zdam a na kat. A trzy tygodnie później to będe musiał dwa razy prawko wyrabiać by mi kategorie dopisali ?

Shakin, słyszałem taką wersję również. Nie chcę podważać Twojego zdania. Ja tylko powtórzyłem to, co powiedziała mi Pani w OSK. A sądzę, że ona zna się lepiej niż ja :slight_smile:

kamil102 napisał:

W jakich miesiącach można robić prawko na kat.A ?


Egzamin na prawo jazdy kat. A musi odbywać się w dwpuszalnych warunkach atmosferycznych(tj. bez śniegu, intensywnego deszczu, w odpowiedniej temp.(zwyczajowo powyżej 10*C).
A szkolenie może być w każdych warunkach :P

kamil102 napisał:

. Mam zamiar robić kat. A+B i jak egzamin np. na B zdam a na kat. A trzy tygodnie później to będe musiał dwa razy prawko wyrabiać by mi kategorie dopisali ?


Jak masz ciśnienie, to możesz sobie wyrabiać dokument dwa razy. Zwyczajowo, gdy robisz dwie kategorie jednocześnie i przerwa między egzaminami jest krótka(np. 1 miesiąc), to wtedy wyrbiają ci prawko dopiero po zdaniu ostatniego egzaminu.

Adzi0 spoko, przecież tobie nic nie mowie. Odpowiedzialem na pytanie po prostu. A czesto ludzie w OSK itd się gówno znają… :wink:


Co do egzaminu na A - to tak jak Dywer napisal - muszę byc odpowiednie warunki do jazdy i tyle.

A jak robisz 2x prawko to po zdaniu pierwszego musisz w sekretariacie czy gdzieś tam wspomnieć, żeby nie wyslali jeszcze dokumentów do starostwa celem wyrobienia dokumentu.

Ja egzamin na B miałem w lutym, wiec brałem prawko od razu… Później pogoda była kapryśna i egzamin na A miałem dopiero pod koniec czerwca… Więc ja uważam, że dobrze zrobiłem, bo autkiem już mogłem śmigać, a tak byłbym ‘przyblokowany’

Jak mówisz prawdę z tym 2013 to Ci kurna piwo stawiam …
Zajade tam do ciebie i postawie ci browca ! :smiley:

Szympa nie zdąży - grudzień :stuck_out_tongue:

Potwierdzam słowa Shakin’a, nowe przepisy wejdą w życie na początku 2013 roku :wink:

Dywer, na piwo się i tak juz nie załapiesz :stuck_out_tongue:

Rudy - spoko, czesto przebywam w Katowicach, także nawet daleko nie bd miał :stuck_out_tongue:

Shakin napisał:

Dywer, na piwo się i tak juz nie załapiesz


que?

RudY napisał:

Jak mówisz prawdę z tym 2013 to Ci kurna piwo stawiam ...



A ty Dywer potwierdziles moje slowa - czyli tak jakbys się chcial na to piwo zalapac...

Ale ok EOT :D

A uj Dywerowi też mogę postawić :stuck_out_tongue:

A o to piwo… :stuck_out_tongue: Nie, dziękuje, Rudy i tak blefuje :stuck_out_tongue: