Jakie paliwo lejecie?

Odradzam tankowania z hipermarketowskich stacj paliw widze po pracy śilnika .

Ulka ma faja wespę źieloną

Ja dosyc czesto leje ostatnio na carrefour i nie widze roznicy .

No a 95 lejesz korbowód niszczy spalanie stukowe

98 leje

Z tego co wiem (można poczyta na stronach poszczególnych stacji) różnica między 95 a 98 jest tylko taka, że większa liczba oktan daje nam większe szanse na uniknięcie spalania stukowego. Jak wiadomo takie spalanie nie jest zbyt zdrowe dla naszych maszynek. Jest może minimalnie suchsza ale za to inne podzespoły mniej odczuwają efekt spalania stukowego. Dodatkowym atutam lania 98 jest to, że jak wiadomo chyba nie ma stacji, która by chrzciła paliwo więc z pisemnych 95 czy 98 zostaje nam troszkę mniej. Reasumując ja wlewam 98 i całkiem przyjemnie mi chodzi skuterek. Na w dobre dni jak zatankowałem (czasem Panowie zbyt mocno dolewają) na 95 czasem nawet mnie nie miał siły dźwignąc. Pozdrawiam wszystich użytkowników, a jednocześnie zapraszam na Atomowy Zlot Motocyklowy w pierwszy weekend sierpnia bo szykuje się fajna impreza.

Witam mam skuter na dotarciu 330km wczoraj nalałem za 10zł (prawie do pełna) 95 na BP i mam pytanie czy zaszkodzi to jak wleje 98? Jest to skuter chiński chodzi mi oto czy na dotarciu można lać 98? I jakie mogą być skutki wlania 98 ? Wolę się spytać niż potem żałować. Pozdrawiam.

Hej, nic się nie stanie, jednak przy docieraniu nie zaleca się. 98 ma wyższą temperaturę spalania i dodatkowo może źle wpłynąć na temperaturę pracy silnika.

Ok dzięki za odpowiedz a jeszcze jedno pytanie czy warto raz na jakiś tam czas wlać 98 żeby troszkę przeczyścić silnik ? Czy w ogóle 98 lepiej przeczyszcza silnik ? Pytam ponieważ wyczytałem niedawno na jakimś forum coś takiego. Jeszcze raz dzięki za odpowiedz i Pozdrawiam.

lukas548 wrote:

Ulka ma faja wespę źieloną

Jak to jest Vespa, to ja jestem Alojz... :P

ja leje 95

95, bo na 98 szkoda floty i silnika.

A teraz leje wodę i sypię piach i nie żałuje materiału

Ja tylko i wyłącznie leje 95 choć ostatnie dwa zbiorniki jeździłem na starej 2 letniej 95 i chodzi :) Nowy cylek 65cc 640km sobie radzi :) Morini.

Kilka dni temu do swojego Fly 4T nalałem pełen bak 98 Vpower z Shella i stwierdzam,że nie zauważyłem znacznej różnicy mocy.No może jakby troszkę lepiej przyśpiesza,ale to może mi się zdawać.Bo to jak z napojami energetycznymi- napijesz się i świadomość podpowiada ci,że jesteś teraz monsterem i przebiegniesz 50 km :D

Przy silnikach niskim stopniem sprężania nie ma sensu zalewać 98. Można sobie co najwyżej zaszkodzić.

Dokładnie, do 50cc to jest bez sensu wlewać 98, po co tracić pieniądze? Zawsze leje 95 i jestem zadowolony ;)
Dla tych, którzy leją cały czas 98, bo myślą, że to coś im da polecam paliwo lotnicze ;D

TERMIT_PL napisał:

Kilka dni temu do swojego Fly 4T nalałem pełen bak 98 Vpower z Shella i stwierdzam,że nie zauważyłem znacznej różnicy mocy.No może jakby troszkę lepiej przyśpiesza,ale to może mi się zdawać.Bo to jak z napojami energetycznymi- napijesz się i świadomość podpowiada ci,że jesteś teraz monsterem i przebiegniesz 50 km :D

Na Pb 98 powinieneś zauważyć spadek mocy, bo to paliwo przeznaczone jest do wysilonych, wysokoobrotowych silników i z tego powodu ma mniejszą kaloryczność.

Mój dziadek ma w piwnicy około 20L benzyny z dodatkiem do maluchów ( do zmniejszenia oktanów ) które stoi już z rok. Jak myślicie można taką benzynę wlać do skutera ?

Kapuchon napisał:

Mój dziadek ma w piwnicy około 20L benzyny z dodatkiem do maluchów ( do zmniejszenia oktanów ) które stoi już z rok. Jak myślicie można taką benzynę wlać do skutera ?

Można.