Jaki skuter kupić dla dwojga?

degename napisał:

Kymco jest produkowane z myślą o większych przebiegach niż skutery Chińskie. Przykłady? Ochronne gumy na teleskopach przedniego zawieszenia. Uszczelniacze po 4 - 5 latach na pewno będą coraz słabiej chronić lagi a po tym czasie niestety całe lagi będą już zniszczone. W Kymco nie ma tego problemu.
Filtr powietrza z rurą doprowadzającą powietrze bez efektu doładowania. Które to doładowanie pogarsza charakterystykę silnika i trudniej dostroić gaźnik.
Lepiej przemyślana budowa osłon plastikowych. Są wytrzymalsze i nie łamią się tak prosto.
Dlaczego Zipp jest dużo tańszy od Kymco? Nie jest dużo tańszy. W rzeczywistości różnica między nimi to około 200 - 400 zł w zależności od modelu. Reszta różnicy cen które widzimy jest powodowana miejscem produkcji bo na części jest dużo mniejsze cło niż na cały skuter. Chyba do tej pory jest to 30% wartości pojazdu.
Z drugiej strony Kymco New Dink 50 nie ma chińskiego "brata". Jedynie Kingway Euroboy/Eurostar ale to maszyny jakościowo dwie klasy niżej. Tam gdzie plastiki są produkowane dla konkretnej maszyny w mniejszych nakładach muszą być droższe.

degename, w takim razie powinieneś jeździć Kymco, a nie Rometem.
Piszesz o sprawach o których nie masz zielonego pojęcia.

Dlaczego powinienem jeździć Kymco a nie Rometem? Bo ja nie rozumiem. Romet kosztował mnie 1300 zł i miał służyć do wycieczek przez jeden sezon a potem albo sprzedaż albo przystosowanie go dla siebie. Postanowiłem przystosować go dla siebie i tej decyzji nie żałuję. Oczywiście będzie mnie to kosztować znacznie więcej niż różnica między nowym Kymco a Rometem ale nie będę na pewno tego żałował.

Akurat mam pojęcie o czym pisze. Ale jeśli masz jakieś wątpliwości co do tego co piszę to powiedz mi gdzie popełniłem według Ciebie błąd i napisz jak powinno być.

Skoro ty nie żałujesz zakupu Rometa i chwalisz go sobie, to nie wciskaj na siłę komuś Kymco którego nigdy nie miałeś..może komuś przypadnie do gustu Quantum R, jak tobie Romet...Ja już miałem 2 skutery Kymco i nie powim że były złe, ale takie cudowne jak tu piszą, też nie, za to są dużo droższe.

Daniel84 napisał:

Polecam TOROS F16

Toros f16 ledwo na jedną osobę wystarcza.

Napisano 1 rok temu - i po co takie tematy odkopujesz ?

a ja jestem ciekawy co pytający kupił i czy nie żałuje.