Jaki skuter do 5000 zł??

Witam,tak jak w temacie…dodam jeszcze że chciałbym żeby ten skuter był większy bo mam 180 cm wzrostu.Mi najbardziej w takiej cenie spodobał się Gilera Runner,który jeszcze jest solidny,z góry dzięki :wink:

nie wolisz biegów??

były podbne tematy ale dobra odpowiem ci ,
runner (tak jak napisałes)
elyseo (peugeoty z cylem stojącym w ostateczności)
jetoforce na gaźniku (peugeot ale z nowszym silnikiem czyli cylkiem leżacym)
kymco B&W ( duży wygodny ale jednak kymco)


ogólnie nie przychodzi mi do głowy nic więcej , ale patrz po silnikach typu
minarelli horizontal/leżący
p/g czyli piaggio/gilera
peugeot z cylkiem leżącym czyli jet force i nowsze ludixy , bo chyba innych pugów z leżącym nie ma
ewentualnie pegeot z cylem stojącym

Jako, że chcesz skuter duży to chyba tym najlepszym wyborem będzie ta Runnerka.
Jest dość dużym skuterem, a co najważniejsze jest z porządnej fabryki, a nie żaden chinol :slight_smile:
Z większych nic porządniejszego raczej nie znajdziesz.

za tą kasę kupuj biegówkę!!

dzięki za odpowiedz…aa z biegówek co byście poleciliż mój znajomy ma Yamahe DT i jechałem na tym i bardzo przyjemnie :smiley: …jedyne co mnie zraziło to że ma 6 biegów dla mnie jest to trochę niewygodne,no powiedzmy ze to jedzie max te 85 km/h i biegi się wrzuca co chwilę i po 2 godzinnej jezdzie jest się po prostu zmęczonym (chyba) przynajmniej ja to tak widzę. :slight_smile:

już lepiej wachlować tymi biegami, niż tylko kręcić manetką, to jest o wiele lepsze ;). Skuter Ci się znudzi szybko… Z biegów? W co celujeszł Polecam coś z silnikiem Derbi. Są to najmocniejsze 50’tki z tego co wiem.

Ja myślałem że może stary dobry Simson S51 :mrgreen: dam te 2000 zł i byłaby zadbana sztuka.

słucha to zalezy od ciebie , , albo normalny sprzęt albo oldtimer , na simsonie na pewno nie poszalejesz ,

a z biegów w 50cc , to albo minarelli am6 , albo derbi , derbi siedzi jak sama nazwa wskazuje w derbi sendzie , poczytaj na internecie która senda ma aluminioą rame, drd czy drd pro itp, i ową ci odradzam , bo jeżeli kiedys ze chce ci się bawić w stunty , to głowki ramy odjeżdzają , a minarelli am6 siedzi wreszcie markowych biegówek , czyli yamaha tzr itp , peugeot xps itd , tylko w suzuki jest ich własny silnik , słabszy ale najwytrzymalszy cylinder ,


a nie wiem co jest w rs 50 , czy derbi czy am6

aha…no jakbym kupował biegówkę to raczej cross jakoś mnie nie kręcą te mini ścigacze typu TZR jakoś wydaje mi się ze to tylko bzyczy…jak to jestą

Tylko bzyczy. dobrze powiedziane. bierz crossa/super moto

Jak to się nie poszaleje simsonem pfff chyba że chodzi o serie.
też ci powiem żebyś brał coś z biegami, i w dodatku enduro/sm
i nie ma co się bawić w jakieś cpi czy inne gówno, ja na twoim miejscy bym brał dt lub sende do 5000 powinieneś dostać jakiś piękny okaz.

Szympa napisał:

Jak to się nie poszaleje simsonem pfff chyba że chodzi o serie.


Hahha wiedziałem, że zaraz tu Szympa wpadnie i dopieprzy coś o Simsonie ...

Ja przed DT 125 też zastanawiałem się nad wyborem motoroweru. Oczywiście wybór padł na enduro. No więc zostały DT 50 oraz Derbi Senda. Z tego co czytałem, a czytałem na prawdę sporo to zdecydowałem się na Sendę i ją Ci też z całego serca mogę polecić :)

Mając 5000zł nie baw się w żadne Simsony, a z nowszych moto już wyłapiesz bardzo ładną i zadbaną sztukę :)

dzięki za odpowiedzi…tak oglądając bardzo spodobał mi się ten http://allegro.pl/derbi-senda-drd-2003-nie-yamaha-aprilia-suzuki-i1417074976.html

Jeśli brak licznika nie sprawia Ci problemu i sam sobie to zrobisz (lub będziesz jeździł bez :D) to bardzo ładny egzemplarz chyba :slight_smile: Rama wypolerowana, trochę kasy na optykę włożoną - raczej o niego dbał.
Bardziej zastanawia mnie skąd wie, że leci 80km/h jak nie ma licznika ? :wink:
Może być już zajechany i nie lecieć tych 80km/h i chce to ukryć poprzez to, że przy oględzinach i przejażdżce nie będzie ktoś widział ile leci na prawdę :wink: Ale wątpię raczej.

z tąd może wiedzieć że wcześniej licznik był , ogólnie wygląda ok , skoro zrobiona polerka to jest chyba ta aluminowa rama , ale jak nie będziesz tego katował , po wertepach , i napierdalał , przednim kołem to będzie wszystko ok, oblukaj dokładnie rame , bo często ludzie polerują ramy po spawaniu , przejedź się tym , zobacz czy nie muli itp , czy jest prosta , ogólnie poczytaj forum , jest temat o tym na co zwracać na uwage przy zakupie moto

Brzydko wypolerowana ta rama coś ;p u mnie Się świeci jak psu jaja na wiosne , na 1 biegówke bym chyba polecił Rs przecież już w nowej budzi za 5 k kupi i koło stówki pójdzie , chyba ze trafisz taki egzemplarz jak moja siostra tylko że ona miała o ile dobrze pamietam 97 rok i był taki szatan że równo szła z moją CBR 125 a nawet troch lepiej przyśpieszała i v max 120 i to na 50ccm , sprawdzałem wielokrotnie czy nic nie jest żyłowana i nic nie udało mi Się znaleźć . A co do skuterów to nie pisałes czy to ma być 50ccm3 , wiec jak mogło by być większe to polecił bym yamahe Maxster 150 na 50 rejestrowaną lub Runnera 125 , jak dla mnie najlepsze skutery . Pozdrawiam .

ziolusRS napisał:

150 na 50 rejestrowaną


Ja odradzam każdemu to cholerstwo.
Tymbardziej, że teraz mają być zaostrzane te przepisy dot. tej właśnie rejestracji motorowerków :)

ziolusRS napisał:

na 1 biegówke bym chyba polecił Rs


Pisał, że chce enduro. Tym bardziej, że ma 180cm wzrostu to na ściagczu 50cm wyglądałby śmiesznie :)

ziolusRS napisał:

v max 120 i to na 50ccm


No seria to to raczej nie mogła być ; o

Rudy , no właśnie w tym rzecz że to była seria , te stare RS jednak były dużo mocniejsze od tych nowych .

Powiem tak… Nie kupuj skutera, znudzi Ci się bardzo szybko, mówię po swoim przykładzie, na początku super fajnie, a później nudno i jak patrzyłem na tych co śmigają biegówkami to aż mi dupsko ściskało …
A nowa RS 50 ma silnik Derbi… mogę powiedzieć tylko że ten silnik jest wyśmienity … kumpel ma ten silniczek w Aprili SX do tego 70ccm + yasunie i to jest istny szatan, zapytajcie TZR_09, a i jeśli chodzi o zajeżdżenie tego silnika, to jest baaaardzo ciężko to zrobić :mrgreen:
W ogóle do tej pory bardzo podobają mi się SuperMoto, nawet ten małe pojemności, mają to coś w sobie :stuck_out_tongue:
A propo wypowiedzi ziolusRS,
Kumpel miał kiedyś właśnie taką rs 90 któryś rocznik, jeszcze z kwadratową dupą, ale przednia lampa “motyl”, 0 tuningu… to właśnie mówi że to mu szło tak 110-120km/h :!:
że we 2 osoby jechał kiedyś po prostej 115km/h, a ile w tym prawdy to sam nie wiem :mrgreen: Ale on jest taki, że raczej by nie okłamał

No ta siostry była tak jak pisałem 97 chyba w kwadratowym zadupkiem i lampą “motyl” i na prawdę demon ;d