Jaki motocykl 125 wybrać? 2t czy 4t?

Co do cb to nie wygląda jak motorower do dźwięku masy racje ale teraz każdy ma blokady w tłumiku... Przelotowa to 90 no w porównaniu do cbr to będzie słaba.

Zulus napisał:

A HYO z tyłu ma tak :-)

W mojej galerii masz sporo fotek mojego Murzyna :-)))

No i to jest bajka :) Możesz mi coś jeszcze powiedzieć o swoim hyosungu? Jakościowo jest podobny do motocykli hondy/yamahy? Da się nim jeździć w deszczu? Czy miałeś jakieś awarie?

Zatem napalasz się na prędkość przelotową (nie mylić z maksymalną) o której nie bardzo masz pojęcie. Co innego ile maszyna jest w stanie pojechać, a co innego ile można nią jechać w trasie. Jeśli mowa o osiągach, to patrz na moc silnika. Na A1 max to 15KM i tyle mają usportowione oferty na rynku. Modele użytkowe to 9-12KM. Przykładowo jeśli mowa o starej CBR125 (sport) to już bym wolał CBF125 (turystyk) z prostego względu - rozmiar moto. Nie wiem jak to się ma do CB125F bo w tym nie miałem do czynienia.
*
W każdym razie, jeśli chcesz jeździć szybciej niż wolniej, to parę stówek z budżetu zarezerwuj przede wszystkim na kask. O tym, dlaczego nie kupuje się wyrobu kaskopodobnego z taniego plastiku już było mówione wiele razy. Poza kwestiami bezpieczeństwa, przy dłuższej trasie bez wysokiej szyby osłaniającej, głowa ci odpadnie od szumu napierającego powietrza.

Nie napalam się, słyszałem po prostu, że cbr 125 bez problemu utrzymuje 100km/h. Jeśli to są bajki no to mój błąd. Z tego co mówisz to właśnie stawiałbym na modele usportowione. W odpowiedni strój oraz kask wyposażę się także nie ma się o co martwić :) Nie chcę jakoś szaleć tylko chciałbym, żeby była jakaś moc w zapasie, żeby kogoś wyprzedzić czy coś :)
Czy cbf125 jest większa od cbr 125 w starej budzie?

Delthir napisał:

Czy cbf125 jest większa od cbr 125 w starej budzie?

Jest i to sporo. Jak dla mnie to stara CBR jest za mała i wąska jak żyletka.

Mi jakoś to specjalnie nie przeszkadzało bo jestem dosyć szczupłą osobą, no ale cbf ma mniej mocy, chłodzenie powietrzem, coś za coś niestety :/

http://olx.pl/oferta/cagiva-mito-cagiva-mito-evo-ii-125-evo-nie-nsr-rs-yzf-stan-igla-kat-b-a1-CID5-IDeJKeR.html#79c61c1b72

paci napisał:

http://olx.pl/oferta/cagiva-mito-cagiva-mito-evo-ii-125-evo-nie-nsr-rs-yzf-stan-igla-kat-b-a1-CID5-IDeJKeR.html#79c61c1b72

No Mito to jest ogień, klasyka gatunku. Minus taki, że jak w przypadku sportowych bywa, za ten pieniądz nie będzie poszanowana.
BTW: jest błąd w opisie "w rzeczywistości 43KW" nie kilowatów tylko KM powinien napisać ;)

Mito to przesada :D Za bardzo wyżyłowany silnik no i 43km to zdecydowanie za dużo dla mnie :/

Cb 125f to cbf bez owiewki i ze zmienioną lampą i jeszcze paroma rzeczami :)

Poza tym co już pisałem?
Dwie tarcze, jeździłem w każdą pogodę, trzeba tylko dobre gumy założyć. Miałem do niego motokoc na zimowe dni, założyłem kufer i szybę. To duży i cięźki motocykl (jak na 125), ładnie się kładzie w zakrętach, generalnie bardzo zbliżony do dorosłych moto (starsze 600), bo rama pochodzi ze starej suzuki. Słaby skręt (czuć przy manewrowaniu w garażu). Dla mnie był to najwygodniejszy ze sprzętów, na których siedziałem do tej pory. Ale jesteś większy, może raczej Varadero...?
Na gwarancji wymienili mi psikuszący przekaźnik rozrusznika i pocącą się uszczelkę pod deklem zaworowym drugiego cylindra. Ta uszczelka, to wada fabryczna w nowych, identyczny wyciek miał model na wystawie Motoexpo w Warszawie. Generalnie niezawodny i bardzo fajny sprzęt, mało kto pozna, że to 125 (widlasty silnik, wielkość maszyny, brzmienie oryginalnego wydechu, szerokość opon).
*
Silnik jest elastyczny i można latać 5 przy 3500-4500 spokojnie, ale nsprawdę lubi wysokie obroty, max.moment po 9,5K a max.moc zaraz za 10K. Wkręca się bez problemu.
Regulacja podświetlenia zegarów nie pamięta ustawień, po odpaleniu zawsze będzide świeciła najmocniej.
Wygodne, prostokątne lusterka, wszystko w nich dobrze widać.
Duży zbiornik, 17 litrów, wystarcza na bardzo długo (350km w ruchu miejskim do zaświecenia rezerwy).
Bardzo fajne, proste i czytelne zegary.
Sensowni konkurenci? Chyba tylko KTM Duke i yamaha MT. Zwykłe 125 tak nie wyglądają :-)

Zulus napisał:

Poza tym co już pisałem?
Dwie tarcze, jeździłem w każdą pogodę, trzeba tylko dobre gumy założyć. Miałem do niego motokoc na zimowe dni, założyłem kufer i szybę. To duży i cięźki motocykl (jak na 125), ładnie się kładzie w zakrętach, generalnie bardzo zbliżony do dorosłych moto (starsze 600), bo rama pochodzi ze starej suzuki. Słaby skręt (czuć przy manewrowaniu w garażu). Dla mnie był to najwygodniejszy ze sprzętów, na których siedziałem do tej pory. Ale jesteś większy, może raczej Varadero...?
Na gwarancji wymienili mi psikuszący przekaźnik rozrusznika i pocącą się uszczelkę pod deklem zaworowym drugiego cylindra. Ta uszczelka, to wada fabryczna w nowych, identyczny wyciek miał model na wystawie Motoexpo w Warszawie. Generalnie niezawodny i bardzo fajny sprzęt, mało kto pozna, że to 125 (widlasty silnik, wielkość maszyny, brzmienie oryginalnego wydechu, szerokość opon).
*
Silnik jest elastyczny i można latać 5 przy 3500-4500 spokojnie, ale nsprawdę lubi wysokie obroty, max.moment po 9,5K a max.moc zaraz za 10K. Wkręca się bez problemu.
Regulacja podświetlenia zegarów nie pamięta ustawień, po odpaleniu zawsze będzide świeciła najmocniej.
Wygodne, prostokątne lusterka, wszystko w nich dobrze widać.
Duży zbiornik, 17 litrów, wystarcza na bardzo długo (350km w ruchu miejskim do zaświecenia rezerwy).
Bardzo fajne, proste i czytelne zegary.
Sensowni konkurenci? Chyba tylko KTM Duke i yamaha MT. Zwykłe 125 tak nie wyglądają :-)

No powiem Ci, że bardzo mocno zachęciłeś mnie do tego motocykla :) Zawsze to lepsze rozwiązanie niż wygłupianie się na "ścigaczu", który ledwo przekracza 100km/h. Czytałem, że hyo ma chłodzenie powietrzem i do tego chłodnice oleju, nie miałeś nigdy problemów z przegrzewaniem się silnika np. przy staniu w korku? Myślę, że ten hyosung spełnia moje wymagania, 4t, całkiem duży, szerokie opony, szkoda, że nie ma 6 biegów jak cbr bo już się przyzwyczaiłem no ale zawsze to mniej machania nogą :) Ogólnie to bardzo odczuwalna jest taka masa tego motocykla? Bo ja jeździłem na ybr, cbr, a to są dosyć lekkie motocykle, będzie jakaś różnica podczas jazdy?
Odnośnie varadero to powiem tak, że ta stara nie jest zbyt ładna, a za nową trzeba dużo kasy zapłacić, a jak na pierwszy motocykl to myślę, że to nie ma sensu. Mam te 180cm, ale na małej cbr się zmieściłem i było mi wygodnie więc nie ma potrzeby kupna aż tak dużego moto jak varadero :)
Prawie bym zapomniał... czy w hyosungu da radę zmienić wyświetlaną prędkość z km/h na mile i odwrotnie (to samo z przebiegiem)?

Masz tyle wzrostu co ja i czułeś się wygodnie na starej cbr125? Dziwne...
Myślę, że powinieneś się najpierw na żywo zetknąć z dużymi sprzętami (typu GT125 albo Varadero).

Wy Mu tak a jaMu tak:D
http://olx.pl/oferta/yamaha-tdr-125-CID5-IDeG6v5.html#3670afd8b3
Po odblokowaniu 26KM

eadem napisał:

Masz tyle wzrostu co ja i czułeś się wygodnie na starej cbr125? Dziwne...
Myślę, że powinieneś się najpierw na żywo zetknąć z dużymi sprzętami (typu GT125 albo Varadero).

Znaczy no, mało miejsca było, ale jakoś tragedii nie ma. Mój znajomy, który jest dużo wyższy niż ja jeździ na tzr 50 także no :D Jeździłem również na ybr 125 no i na niej już mieściłem się bez problemu, gt jest dużo szersza/wyższa od ybr?
Jeśli będzie okazja to przejadę się na gt 125, ale chyba rozmiarowo będzie dobry.

@paci
TDR odpada, nie pasuje do mnie taki motocykl :/

Po przejściu ze stukilowego skutera na Hyo, to ta masa mnie kilka razy zaskoczyła. Ale w jeździe nie czuć, a na kursie na A nie było aż tak dużej różnicy między Hyo a kursowymi sześćsetkami - w masie, bo w mocy, cóż... była :-)))
Ma dodatkową chłodnicę oleju, w trasie mi się nie grzał. Ale w korku...? Moto nie służy do stania w korku :-)))))))) A serio, to rte dwa mikrocylinderki mają potężne obudowy + właśnie chłodnicę oleju. Jego problem, to raczej powolne nagrzewanie ;-)
O licznikach nie wiem. Po weekendzie sprawdzę ci, czy jest coś w serwisówce (o ile gdzieś mi jeszcze została...).

1. With the ignition switch in the "on" position select the Total Odometer reading, (In the LCD "ODO")
2. Turn off the ignition switch and wait a few seconds.
3. Push the RESET and SELECT buttons and hold them down.
4. With the RESET and SELECT buttons still pushed down, turn the ignition switch on and wait until the LCD changes from MPH to Km/H or back the other way depending on what it was at first.(it may be few seconds).

If you disconect the battery, or the speedo, for any time you will have to reset Km/H or MPH depending on preference.

Wombat dobry na wszystko :-)))

Czym będzie jeździło się wygodniej: nakedem czy supermoto? Nigdy nie jechałem na supermoto, a one są dosyć wąskie i naked będzie chyba wygodniejszy, jak sądzicie?

każdemu czym innym