Jak wykonać blokadę obrotów-poradnik

Tutorial znalazłem na niemieckiej stronie o simsonach. Nie jestem jego autorem, tylko przetłumaczyłem znaleziony artykuł i dodałem linki do potrzebnych części.

Dzisiaj opiszę jak wykonać blokadę obrotów w domowych warunkach xD. Najtańsza blokada w sklepie kosztuje ok. 150zł. Robiąc ją sami wydamy niecałe 30zł, reszte przeznaczamy na benzyne ;].

Co będzie potrzebne?
-kabel
-kondensator napięcia 10uf najlepiej 35V link
-potencjometr pt15 (15-sto obrotowy) 10.000 OHM link
-przełącznik link jak widać mamy dość duży wybór przełączników, im mniej rzucający się w oczy tym lepiej ;]. Można też się pobawić i zrobić włącznik sterowany pilotem :).
-kabel
-cyna i lutownica
-ewentualnie coś, co pozowli nam “obudować” naszą blokade.

Mając juz wszystko bierzemy się do zabawy :wink:

Łączymy ze sobą wszystko tak jak na zdjęciu:



Kabel A podłączamy do modułu (Trzeba dojść metodą prób i błędów.)
Kabel F to masa.
Potecjometrem regulujemy obroty, przy których zapłon zostanie “odcięty”. V-max będzie zależał od tego jaką granice ustawimy.
Blokady za 150zł są tak samo skonstruowane, tyle że są one dużo droższe.

Blokadę składasz i używasz na własną odpowiedzialność :stuck_out_tongue:


Tutorial znalazłem na niemieckiej stronie o simsonach. Nie jestem jego autorem, tylko przetłumaczyłem znaleziony artykuł i dodałem linki do potrzebnych części.

http://simson-umbau.de/?site=tutorials&rubrik=Technik&tutid=557

probowałes to zrobić ?? :smiley: moze byc ciekawe trzeba będzie zrobić kiedys

Będę to robił w tym lub przyszłym tygodniu. Zależy kiedy dostane części. Powinno wszystko działać. Na YT widziałem filmik kolesia, który miał właśnie taką blokade. A w chwili obecnej mam przed sobą blokade kumpla, któy kupił ją za 150zł ;]. Wyciągnąłem ją jakimś cudem z obudowy i jest tu tylko potencjometr i kondensator xD. No i trochę kabla, więc wszystko powinno działać ;]

Ale jak to do modułu podłączyć? Do gilery runner 180 4T podejdzie?;p

a u tego kumpla to niema instrukcji napisanej gdzie podłączyć?
PS" chodzi mi o to " Kabel A podłączamy do modułu (Trzeba dojść metodą prób i błędów.) "

czy napisałeś tak ponieważ rozważasz to że każdy moduł jest inny


A jak podłączyć do modułu kabel nadciąć i przylutować kabel “a” ?

a u tego kumpla to niema instrukcji napisanej gdzie podłączyć?



nie nie ma. Te blokady przysyłają bez instrukcji.

czy napisałeś tak ponieważ rozważasz to że każdy moduł jest inny



Nie mam pewności, że w każdym skuterze będzie ten sam kolor kabla. Akurat w Piaggio zipie FR kolegi odpowiedni kabel był koloru czerwonego. A był jeszcze biały i zielony. Nie wiem jak trzeba podłączyć te blokade w innych skuterach, gdyż nie miałem okazji tego robić :P.

Ale jak to do modułu podłączyć? Do gilery runner 180 4T podejdzie?;p



pod jeden z kabli idących do modułu ;]. Tak powinno podejść ;].

a u mnie w triadzie 2 miałem ten słynny różowy kabelek i mam go rozłączonego to może pod niego podłączyć?

kamikadze51293, nie pod niego raczej nie ;]


Minarelli Yamaha MBK Aprilia itp. podpinamy pod kabel biało-czerwony
Honda- Peugeot- San Yang- kymco zielono-niebieski
Piaggio czerwony

A kabel od pasy gdzie podłączyć??
A jak podłączę do modułu w aeroxie czyli kabel biało czerwony to mam zastąpić ten biało czerwony swoim od “blokady obrotów”

adi94, mase np do ramy dajesz albo jakiejś częsci maetalowej
a tego kabla masz nie zastępować tylko np naciąc go lekko i do niego przylutowac ten od blokady

Aha spoko rozumiem. Mam pytanie jeszcze, Robił ktoś już to? Boje się że mogę rozwalić moduł jest w ogóle taka opcjaż? że się coś powali w module???

Boje się że mogę rozwalić moduł jest w ogóle taka opcjaż? że się coś powali w module???



takiej opcji właściwie nie ma ;].

To jak to ktoś zrobi to niech koniecznie napisze.

Możecie dać dokładne linki do podzespołów bo te które są wyżej są nie dokładne tam np. potencjometrów jest 5 o różnych symbolach.

link poprawiony :] a reszta jest OK ;]. Kondensatory są tylko o tych parametrach jakie być powinny, więc nie ma zadnego problemu ;]

i jak zrobił to ktoś? :stuck_out_tongue_winking_eye:

kamikadze51293 napisał:

jak zrobił to ktoś? ;P


zamiasz się pytac moglbys juz to sam dawno zrobić ;PP

niedługo wyjeżdżam,ale jak wrócę to się spróbuję z tym pobawić ;p tylko najgorzej boję się o podłączenie :evil:

jak dla mnie to jest tylko zbędny gadżet. Jak zobaczysz policje z radarem to zamiast włączyć tą blokade można zwolnić i na jedno wyjdzie a nie sądzę, żeby polska policja miała rolki do sprawdzenia ile skut poleci - no może i są jakieś wyjątki…

Są, są … nie pamiętam już w jakich miastach ale mają przenośne hamownie :slight_smile: