Jak wykonać blokadę obrotów-poradnik

Niby dostali 500 sztuk na całą PL, ale ile jest w tym prawdy to nie wiem. Ale rolki na pewno są, bo już ktoś o tym mówił na innym forum chyba, że robili w jakimś mieście “łapanke”. Narazie nie ma się czym przejmować, ale warto być już “ubezpieczonym” xD

albo jak nie chcesz by rodzice wiedzieli ile jedze skut :stuck_out_tongue: dajesz np tcie się przejechac i wlaczasz blokade i nie więcej niz 45

haha, ja wole się im pochwalić a nie ukrywać ile jedzie :stuck_out_tongue:

Dokładnie, trzeba się chwalić … co ja bym ojcu nie powiedział to on i tak powie nie podniecaj się może kiedyś jak przekrocze 250 jakimś ścigiem to się zaciekawi bo jak na razie ma w dupie ;D , a wracając do blokady trzeba takie coś wykonac i “dziką” włanczać i wtedy dawać aprilie

motórzysta napisał:

i "dziką" włanczać i wtedy dawać aprilie

Mógłbyś wytłumaczyć co znaczy to "dziką"? Bo ja to słowo rozumiem jako określenie dla płci żeńskiej, w kontekście np. "dziką Marynę". Tutaj to nie pasuje.

Mógłbyś wytłumaczyć co znaczy to "dziką"? Bo ja to słowo rozumiem jako określenie dla płci żeńskiej, w kontekście np. "dziką Marynę". Tutaj to nie pasuje.



pewnie mu chodziło o takich co nigdy wcześniej nie jeździli :P

A wracając do blokady. mam potwierdzenie od użytkownika innego forum, któy zrobił te blokadę. Działa tak jak należy ;]. odcina zapłon w zależności od tego jak ją ustawimy. Więc śmiało można ją robić

witam mam pytanie czy można to wlaczac na wlaczonym silniku ?

Zrobił to ktoś bo jestem ciekawy czy to działa a szkoda mi kasy żeby samemu sprawdzać :stuck_out_tongue:

Marian napisał:

Zrobił to ktoś bo jestem ciekawy czy to działa a szkoda mi kasy żeby samemu sprawdzać



corey93 napisał:

A wracając do blokady. mam potwierdzenie od użytkownika innego forum, któy zrobił te blokadę. Działa tak jak należy ;]. odcina zapłon w zależności od tego jak ją ustawimy. Więc śmiało można ją robić



Coś rozkojażony jesteś Marianku.

markez12 napisał:

witam mam pytanie czy można to wlaczac na wlaczonym silniku ?


Gdyby się nie dało to to by nie miało takiego sęsu,
widzisz gliny i oni widzą ciebie jak zapylasz a ty stajesz, wyłączasz silnik, włączasz blokada, zapalasz silnik i jedziesz dalej tylko że powoliż :-)

w quantumie działa jedzie niecałe 50km/h

to niedługo spadną ceny blokad obrotów zapewne xD
jak można zrobić działającą samoróbkę za prawie darmo to nikt nie będzie kupował ;p

troszkę offtopu , ciekawe , czy to daje taki fajny efekt odciny , bo jescze nigdy nie jęździłem skutem z zablokowanym modułem , w skuterze łududududud

ja jak miałem zablokowany moduł w keewayu to nie odcinało jak w ścigaczach, po prostu kręcił mniejsze obroty ;p

Ja jeździłem 4T z zablokowanym modułem, to odcinało przy 50 spadało do 45 i rosło do 50 i tak ciągle.

to gdzie to dajecie bo jak widziałem filmik z łapanki to sprawdzali pod siedzeniem czy nic takiego nie ma :-/

http://www.youtube.com/watch?v=xbEAnnMv6ZI&feature=related

Efekt:
http://www.youtube.com/watch?v=A1oz33PRTD8 :slight_smile:

No wszystko fajnie napisane i nakręcone … jedyne co mnie razi to to, że pisze tam, że Twojego autorstwa i pomysłu … a z tego co myślę to wziąłeś to stąd -.-

Proste i banalne. Bardzo fajny poradnik. Plus za przetłumaczenie.
No i tu muszę się trochę pochwalić. Jako że jestem elektromechanikiem mogę porobić kto tam będzie chciał takie cudo. Na praktykach mam od groma właśnie takich kondensatorów i potencjonometrów. Jeśli ktoś chciałby takie cudo, a sam nie ma produktów i sprzętu to chętnie mu takie coś wykonam. Koszta to za wysyłkę, za ten kondensatorek, potencjonometr i przełącznik to tam grosze i może na jakieś piwko dacie? :stuck_out_tongue:
Dobra, teraz na serio. Zrobię takie coś w poniedziałek i wstawię zdjęcie. Jak ktoś będzie chciał to mu sprzedam. :stuck_out_tongue:
Może otworzę masową produkcję na allegro. No i to jest dobry pomysł. A masz no autorze tematu browara za dobry biznesplan. :stuck_out_tongue:

u mnie w neosię nie działa, mogę odsprzedać