Inca street muli

Stosunek całkiem niezły 1:30 (jeden dzień warsztat: 30 dni jazdy)więc nie jest tak żle , fakt że Wodzu miał o wiele gorszą usterke ale to z winy montazu a nie motoru.
Ja jestem dobrej myśli i wydaje mi się ze z tą pompką dzieje się tak po zdjęciu blokad - skuter wkręca sie wyzej i ma niewystarczajacą ilość oleju. Wszystko wczoraj miałem gruntownie sprawdzone włacznie z kompresja i jest ok. Komfort jazdy jest bardzo dobry wiec mimo wszystko jestem zadowolony.
Moze mój skrajny optymizm wynika z faktu że motorek jest sprawny i jezdzi jak powinien a to jest najważniejsze.
Proszę także o powstrzymanie się z tekstami typu "sprzedajcie to gówno chińskie" to forum jest dla wszystkich skuterowców - jak nie chcecie tu chinoli to napiszcie wyraźnie na głównej stronie i tyle.
Mogę tu nie zagladać jak mnie nie chcecie

ile ten Twój rumak ma przebiegu?

1400 km a mam go miesiąc takze uzywany jest intensywnie

Inca .
Wiemy, ze forum jest dla Wszystkich uzytkownikow skuterow - tych co uzywaja markowce,oraz tych, co maja chinczyki .

Jednak o ile mnie pamięc nie zawodzi, forum jest po to, aby sobie pomagac !.
Pomagac w tej kwestii = dzielic sie swoimi sposttrzezeniami/uwagami/doswiadczeniem ! .

Tak wiec to, ze zaproponowalismy , zebyscie sprzedali te Inci , to nasza dobra rada, a nie pogarda Wami !.

Zarowno ja , jak i Qaz tez jako pierwsze skutery mielismy padła z Chińskiej Republiki Ludowej i wiemy co to znaczy jeździć takim czymś ... .

Moim zdaniem najlepszym wyjsciem z tej sytuacji jest sprzedać to , dołożyć dosyć sporo hajsu , kupić jakieś używane kymco/ syma etc ( chyba, ze kogos stac na nowke ) i cieszyc sie dluga, bezproblemowa awaria, bo jezeli skuter ma ok. 1500 przebiegu i już zaczyna pokazywać fochy, to co będzie jak przebieg oscylować będzie w granicach 5-10 tys ?.

inca - moim skromnym zdaniem blokady nie mają nic wspólnego z napędem pompki(podajnik) ponieważ to urządzenie jest napędzane od wału korbowego.Prawdopodobnie na 40 obrotów wału przypada jeden obrót pompki(ja tego nie obliczałem).

Pyjan dobrze prawi ! .

Odblokowanie nie ma nic wspolnego z żadną pompką .
Dlaczego jak sie normalne 2t odblokuje ( np . S9 , Sym etc. ) to nic się z pompką nie dzieje ?.

W sumie na logikę skoro napedzana jest wałem (a jest bo wczoraj ja widziałem , jest przekladnia slimakowa) to im szybciej sie kreci wał tym wieksza jest wyzsze sa obroty pompki a tymsamym daje wiecej oleju.
Chyba że nie jest to typowa pompka a jakiś odśrodkowy zaworek który pop ptostu otwiera sie pod wpływem obrotów silnikaa olej spływa grawitacyjnie. i wtedy wydajnośćpompy jest stała i nie ma wpływu na obroty silnika. Po prostu jak się obraca wał to zawór się otwiera i olej płynie. Nie wiem dokładnie - w kazdym razie przy okazji tej awarii podszkoliłem sie dość mocno zmechaniki skutera bedąc wcześniej laikiem teraz potrafie juz troche zrobic.
Chiński skuter na początek mi wystarcza i nie zamierzam go sprzedawaćpoza tym małym mankamentem naprawdęjeżdzi ładnie,ja nie katuje maszyny wiec mam nadzieję ze pojeżdze nimkilka sezonów , potem sie pomysli nad jakimś markowcem

Może jak w przypadku niektórych korków od wlewu paliwa, nie masz dobrego odpowietrzenia tego zbiornika na olej.
Ps. Też nie zamierzam sprzedawać swojej inci. Odpukasć narazie nic się niedzieje choc przebieg dopiero ok 1000km.

Korek ma dwie dziurki ale mam wrażenie że po zamknieciu go zatykane są o obrzeże wlewu. Zrobiłem jeszcze jedna na samym srodku korka i zobaczymy czy zacznie schodzic szybciej

Powiedzcie mi jeszcze, koledzy, ile taka Inca Street powinna palić? U mnie zbiornik 6 litrów nie starczał na 100 km! Mam przebieg 600 km więc rozumiem, że się dociera ale bez przesadyzmu! Pojechałem na regulację do serwisu - przeregulowali ssanie, że się wcześniej wyłącza i zubożyli mieszankę. I jest 5,4 na setkę jak w mordę strzelił. Po mieście i w trasie - wczoraj i dziś Warszawa - Mława z postojami na chłodzenie co godzinkę 15 minet. Dodam, że skuter ma blokadę. Po tej regulacji wskazówka prędkościomierza nie dochodzi do czerwonego pola 45 (ale prawie, prawie...).

@Kisiu1981

Sprawdz jak masz iglicę zawieszoną w gażniku - ja miałem podniesioną do góry na ostatni ząbek. Tak było oryginalnie mój mechu jak to zobaczył to od razu przestawił o dwa nizej. U mnie spalanie ok 3,5L

O.K. Muszę iść z tym do serwisu, bo nie chcę na razie stracić gwarancji. Powiem niech sprawdzą i ... zobaczymy. Dzięki za radę.

Mam jeszcze jedno pytanie - czy do silnika dwusuwowego można stosować środki czyszczące gaźnik typu STP lub Xeramic (dodawane do paliwa)? Czy ktoś z Was to osobiście sprawdzał?

Nic to nie da stosowanie STP czy Xeramic.

Nie da nic? Dlaczego? Czyli te środki są przeznaczone tylko do silników czterosuwowych? Kiedyś widziałem jak chłopaczek w Dominium zalał do Kymco ZX całą butelkę naraz czegoś takiego, bo mulił ale nie wiem co było później, bo skuter i tak zabrali na warsztat.

Nie lej śię całej buteleczki bo to jest na 40 czy 60litrów paliwa odrobine można nalać z dwie nakręteczki z tej butelki stepa lub xeramixa

Wiem, wiem, znam proporcje i na mój zbiornik powinno być około 28 cm sześciennych takiego specyfiku. Miarkę sobie nawet zrobiłem. Wziąłem pustą butelkę pół litra po Cisowiance niegazowanej, zaznaczyłem kreskę około 4 cm od dna, obliczyłem ilość specyfiku potrzebną na objętość paliwa w moim zbiorniku, zmierzyłem średnicę butelki, potem obliczyłem wysokość walca o objętości tych 28 cm sześciennych ze wzoru V=pi razy R do kwadratu razy H (po przekształceniu) i uzyskałem wysokość ok. 1,1 cm. W takiej odległości narysowałem drugą kreskę, dopełniłem benzyną do pierwszej, STP do drugiej, zmieszałem i wlałem...

Dobra, może trochę przesadziłem :D ale nie mam jako takiej dość dokładnej miarki do tego typu rzeczy.

Wystarczy kupić strzykawkę w aptece na 6 litrów paliwa wlejesz se 10ml lub 15ml tego specyfika

Ale czy wlanie tego srodka cos polepszy ? usuwa nagar czy czysci gaznik , a moze powłokę ochronna robi ?