Inca lambros - czujnik oleju w dozowniku

A u mnie rurka do dozownika miala moze 1-2 mm :|

domi zbyt cienka

Najlepiej jest pozamieniać na grubsze i dać dobry filtr. I używać nie za gęstego oleju.

Kisiu1981 napisał:

Najlepiej jest pozamieniać na grubsze i dać dobry filtr. I używać nie za gęstego oleju.

Wtedy silnik dostaje więcej oleju czy jak?
PS: chodzi o filtr paliwa?

lukario jest latwiejszy przeplyw oleju. to tak jak z rurami wodnymi im wiekszy przekroj tym lepszy przepływ

KrzysiekP napisał:

domi zbyt cienka

a taka byla seryjnie.

olej klasy FC i półsyntetyk jest najlepszy obecnie do skuterów z automtycznym dozownikiem, marka oleju nie jest zbyt istotna

A ja teraz zastanawiam się nad rodzajem oleju. Zostanie dozownik, nie wywalam go. Skuter nie jest już do końca seryjny. Moduł zapłonowy zostanie wstawiony całkowicie odblokowany więc będzie kręcił się ile wlezie. Z nowym tłokiem jest mniejszy luz między pierścieniami a cylindrem i kompresja jest trochę większa niż było fabrycznie. Pierścienie są grubsze. Zastanawiam się czy lać syntetyczny czy półsyntetyczny i ile mi obrotów wykręci (wydechu nie zmieniam).

Nie znam się za bardzo na 2T , ale na moje oko to właśnie od tłumika zależy jakie silnik osiągnie maksymalne obroty to działa na bardzo podobnej zasadzie jak wałek rozrządu w silniku czterosuwowym im bardziej sportowy tym moc maksymalna jest na wyższych obrotach.

Mi nie zależy na wykręcaniu nieziemskich obrotów tylko jestem ciekawy czy starczy półsyntetyk czy po prostu dwa dni w miesiącu nie pić piwa i zaoszczędzoną w ten sposób kasę dołożyć do syntetycznego oleju...

lej półsyntetyk w klasie FC i będzie gitara jak tak robię na serii i sportowym module. lata mi spokojnie ponad 70 i spalanie po trasie na "pelnym" biegu spada do blisko ok 2,5L/100 a to przy 2t nie lada wyczyn

A nie grzeje Ci się, Krzyśku?

coś ty

A używasz ciągle Orlen 2T Semisynthetic czy przeszedłeś na coś innego?

Ja zastanawiam się czy brać:

1. Castrol ActEvo Scooter API TC, JASO FD, ISO chyba EGD lub L-EGD

2. Castrol Power1 Racing API TC+, JASO FD, ISO chyba też EGD lub L-EGD

Czy na tym połsyntetyku nie będzie mi się grzał przy dłuższej jeździe? Używałem go ale docierałem wtedy. Po gwałtowniejszej jeździe jakby tracił kondycję... Tyle, że u mnie jest trochę mniejszy luz tłoka niż u Ciebie...

KrzysiekP napisał:

lej półsyntetyk w klasie FC i będzie gitara jak tak robię na serii i sportowym module. lata mi spokojnie ponad 70 i spalanie po trasie na "pelnym" biegu spada do blisko ok 2,5L/100 a to przy 2t nie lada wyczyn

ja bym powiedział że to jest wręcz nie wykonalne. 2.5/100 dwusuwem ?... no ładnie :D
Ja w swoim 2T jeszcze nie sprawdzałem za bardzo spalania , ale tak na moje oko to w trasie na pełnym gazie(inaczej jeszcze nie jeździłem :D ) potrafi zejść poniżej 3.5 litra, po mieście na krótkich odcinkach(np do sklepu po bułki ,odcinek-200m) pali pewnie ponad 4 i nie ma co tu panikować z tego powodu , mi takie spalanie odpowiada, bo są skutery które palą znacznie więcej :P

Mój pali 3,55 po mieście w korkach, a po trasie kiedyś spokojnie osiągał 2,8 jadąc 5 km/h wolniej niż vmax. Po remoncie trasy nie robiłem więc nie wiem jak jest teraz.

Dziś podniosłem iglicę z pierwszego od płaskiej strony ząbka na środkowy ale wrócę do poprzednich ustawień, bo jedynym efektem jest zauważalnie większe spalanie. Moc może odrobinkę wyższa tylko i równiej pracuje.

ja też musiałem ostatnio gaźnik regulować bo zaczęło z wydechu strzelać jak dawałem gaz do oporu , nawet na ciepłym silniku bo takie zjawisko mam tylko na zimnym i myślę że to jest normalne , ale po rozgrzaniu tak nie może być, więc wyczyściłem filtr i wykręciłem śrubkę od powietrza o 1.5 obrotu i teraz nawet nie muszę dolewać oleju do baku bo nawet we 2 osoby ponad 80 leci :)
PS: nie wiem gdzie w gaźniku 2T jest śrubka od niskich obrotów :D serio

Lukario napisał:

ja też musiałem ostatnio gaźnik regulować bo zaczęło z wydechu strzelać jak dawałem gaz do oporu , nawet na ciepłym silniku bo takie zjawisko mam tylko na zimnym i myślę że to jest normalne , ale po rozgrzaniu tak nie może być, więc wyczyściłem filtr i wykręciłem śrubkę od powietrza o 1.5 obrotu i teraz nawet nie muszę dolewać oleju do baku bo nawet we 2 osoby ponad 80 leci :)
PS: nie wiem gdzie w gaźniku 2T jest śrubka od niskich obrotów :D serio

80km/h na prostej w dwie osoby na 50ccm?

nawet wskazówka wychodzi poza skalę :D ale to tylko licznik, chciałem jakiś czas temu mierzyć prędkość gps, ale telefon zgubiłem w między czasie i d... :D jeśli chodzi o silnik to mam fabryczne 50cc bez żadnych przeróbek, jedynie moduł sportowy(prawdopodobnie potrafi wykręcić 9000 rmp) i skróciłem na tokarce tuleję wariatora o 2 mm, jednak myślę żeby przerobić trochę wariator bo już mam plan xd

To ja na 70ccm ledwo 80km/h osiągam z pasażerem który waży 70kg + ja 65kg.