HONDA REBEL CMX 450 - nowe wozidełko Waszego kolejnego moda.

jacob555, sorry ale ten motor mi nie podoba się w chuj… Ale oczywiście to kwestia gustu :confused:

wydechy są drożne i specjalnie robione - chodzi jak 1500 :smiley:
W simsonie nie masz kolektora ponad 50mm :smiley: :smiley: :smiley:
Filmiki miałem, ale mój aparat jakoś nie znosi tego dźwięku - badziewnie wyszło… Jak bym skuta nagrywał… Jakiejś częstotliwości nie łapie widocznie. Jak uda mi się jakimś sprzętem nagrać tak, jak chodzi w rzeczywistości, to wrzucę.

lakier jest super :smiley: wypolerowałem go jakąś pastą teraz do renowacji lakieru i widać, że to perła :smiley:

Kierunki będą zmieniane - te przecież nie są oryginalne, a i czerwone jakoś nie pasują zbytnio…
jak by ktoś miał ochotę na te kierunki - mogę sprzedać - 40E kosztówały, ale chyba w jednym jest nieoryginalna żaróweczka…

A tył - może jakieś foto nie fajne, bo wygląda ok. Ta lampa się komponuje z nadkolem i końcówka tak lekko wywinięta jest - jest fajny :smiley:

Chcesz mi powiedzieć, że te badziewne kierunki kosztówały 40Euro ?!

Nagraj dyktafonem, powinno lepiej wyjść.

no, kierunki 40E - nie takie badziewne jak u nas - wszystko jest z metalu (nie plastik!) galwanizowanego na ten czerwony. Wykonanie jest zarąbiste, ale jednak i tak mi nie pasują :smiley:

Jaki olej wlać?
Polecali mi VALVOLINE DuraBlend 4T 20W-50, tyle, że drogi jest dość.
I pytanie - oleje samochodowe i motocyklowe 4t to to samo, czy nie?
Mówię oczywiście o tych samych właściwościach (20W-50-20W-50, 10W-40-10W-40)
I może ktoś by polecił jakiś sklep internetowy, gdzie jest duży wybór olejów.

No więc tak…

Wydechy zdjęte i naprawione. Zostawione jeszcze do polerki.

zacisk hamulca zdjęty i wyczyszczony.
felgi wypolerowane i oczyszczone.
chrom na liczniku wypolerowany.

ZATANKOWANY POD KOREK!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

A ile jedzie ?? xD

no nie wiem kurka jeszcze… Bez tablic, bez prawka, o wole się jednak nie wychylać xD

jacob555 napisał:

Bez tablic, bez prawka, o wole się jednak nie wychylać


Co ci szkodziż Jedź i sprawdź :lol:

Dywersant, w chopperach nie liczy się v max tylko dzwiek wyglad i wygoda :wink: i masa chromu tyle odemnie ;d

Przecież wiem, tak tylko go podpuszczam :stuck_out_tongue:

pobawiłem się i wypolerowałem lagi na lustro, tak więc fajnie teraz wyglądają całe amory :smiley:

Foto ?? !!


Powoli, jeszcze nie mam aktualnego, a teraz już ciemno :confused:
Jak mi się uda, to jutro zrobię :smiley:

Dziś pierwsza trasa :smiley:

30 mil za jednym pociągnięciem :smiley:
Rano zarejestrowany, wczoraj prawko odebrane, to co miałem zrobić? Trzeba było jechać :smiley:

I muszę przyznać, że kopa ma :smiley: I wygodny też jak najbardziej :smiley:

A jaki v-max?

250km/h na 3biegu :stuck_out_tongue:

Oj tam jaki V-max…
To nie szlifiera!!
To dostojny i elegancki chopper :smiley:

Kopa ma, to ważne, a ile idzie na maxa nie sprawdzałem, nawet nie szło by, bo wiatr niemiłosierny :smiley:

Ale na 6-tce jechało się :smiley:

I to jest w nich najwazniejsze :wink: Moze jakas mala akcesoryjna szybaż? nie mowie tu o takiej co wygląda jakbys z drzwi wyciagnal tylko taka w stylu naked by nie wialo tak mocno :wink: a v-max mysle ze ze 160 powinno pociagnac ale takimi najlepiej się jezdzi kolo 100-110 :wink: komfort i klasa :wink:

90kmph jest najlepszą prędkością :smiley: Jeszcze wiatr nie ściąga z siędzenia, a czuć już prędkość :smiley:


A szyby nie ma i nie będzie - po prostu mi się nie podoba :smiley: Za bardzo z MZ mi się kojarzy xDDD
Chyba, że z musu na jakąś dłuuuuuuuuuuuugą trasę będę musiał założyć…

A 160 spokojnie poleci :smiley: 6 biegów to ma :smiley:

a kiedy masz zamiar małować ten cylinder i polerować te rantył;p