Honda nsr 125 vs Aprilia rs 125(stara buda)

Mafioz, Nie ma nic za darmo… Ale jeżeli zrobisz wszystko na oryginalnych częściach to cieszysz się tysiące km bez awarii. :wink:

=XawiD= napisał:

Nowy oryginalny cylinder do hondy nsr 125 w serwisie hondy... 1000zł bez tłoka ;-)



Mam tak samo, tylko +300zł... :P Ale się nie psuje :D

kosztowny sport :stuck_out_tongue:
no ale tak z 2tys. trzeba wyłożyć … do tego pamiętaj żeby czyścić a najlepiej polerować co 3tys. języczek zaworu wydechowego… bo jak się zapiecze to będziesz miał trudno wyjąć … u mnie się zapiekł dość ostro po podajże 3tysą

kurde to lipa bo ta apka co chce kupić ma przejechane 15tyś… to zaraz remont pewnie xd
do 20 tyś dobije i koniec pewnie.
choć podobno była odblokowana 1000km temu to nie wiem.

Mafioz napisał:

no właśnie ciężko trochę znaleść cylinder nowy, na zagranicznej stronie znalaząłem 2 jeden za 150euro a inny za 200 czy 300

=XawiD= napisał:

Nowy oryginalny cylinder do hondy nsr 125 w serwisie hondy... 1000zł bez tłoka ;)

Mafioz napisał:

to cylinder 1000 tłok 300 korba pewnie z drugie 300 to około 2tysięcy wyjdzie oO

Dywersant napisał:

Mam tak samo, tylko +300zł... :P Ale się nie psuje :D

Adverion napisał:

kosztowny sport :-P

Adverion napisał:

no ale tak z 2tys. trzeba wyłożyć ... do tego pamiętaj żeby czyścić a najlepiej polerować co 3tys. języczek zaworu wydechowego... bo jak się zapiecze to będziesz miał trudno wyjąć ... u mnie się zapiekł dość ostro po podajże 3tysą

kurde to lipa bo ta apka co chce kupić ma przejechane 15tyś... to zaraz remont pewnie xd
do 20 tyś dobije i koniec pewnie.
choć podobno była odblokowana 1000km temu to nie wiem.



to ja nie robie a1 :573: kupie se jakąś sende albo co :-( bo mam juz dość tego neosa :D

sorki za ot : a takie yamahy np. r1 r6 to jak często się psują?? ( chodzi o zajechanie cyla)

krzysiek508 napisał:

sorki za ot : a takie yamahy np. r1 r6 to jak często się psują?? ( chodzi o zajechanie cyla)



o kur.. xD :-D :573: :shock: :!:

4 gary 4T - rozgrzewasz przed jazdą, dobry olej lejesz to wytrzymuje wieki bez zaglądania. Myślę ze do 100 000km bez grzebania spokojnie dojedzie.

prawda jest taka że kupując ścigacza nawet za 5000zł to on i tak ma w cholere mocy jeszcze i ciśnie ładnie i to jest fajne właśnie a te 125 to w ogóle drogie, często zajechane i dlatego rozważam jeszcze zakup po prostu 4t w 125 i kij, spalanie małe, mocy starcza, tanie w utrzymaniu. zobaczymy jeszcze jak tą aprilke pojadę oglądać co to za sztuka jest ;p

gadałem raz z kolesiem co miał ETX 125, z tym silnikiem co ja i podobno 40 tys. to mu wytrzymało bez remontu :-o, ale wątpie że to prawda :D…

no ale jakbyś R6 zatarł to byś miał dopiero kosztówny sport xd

tzn remontu nie musisz robić ale wiadomo bez remontu będzie ci więcej paliła i słabsza będzie …

Kurde nie lubie Was już… :<
namiećszaliście mi we łbie. xd
Mam jedną apke na oku za 6500zł ma przejechane 15tyśkm ale ponoć 1000km temu została dopiero odblokowana, zapewne przy 20tyś remoncik za 2tyś się kłaniać będzie i mnie to gryzie.
nie wiem czy się opłaca czy szukać jakiejś za 4tyś żeby miaął stan optyczny dobry i remont walnąć od razu za te 2tyś czy coś
Jeszcze trochę to cbr kupie i będę lał na te remonty xd

Jak już pisałem na shoucie…
Jak nie będziesz czekał długo z remontem to koszta będą dużo niższe !

Bierz RS nie słuchaj ich !

A z tym odblokowaniem 1k km temu to pewnie i tak kit :stuck_out_tongue:

Mafioz napisał:

Kurde nie lubie Was już... :<
namiećszaliście mi we łbie. xd


Oo trzeba to naprawić :!:
A więc remont robisz przy 50tys. km i możesz śmiało śmigać :mrgreen:

RudY napisał:

A z tym odblokowaniem 1k km temu to pewnie i tak kit :P


Hmm... w to bym nie wierzył bo po rozmowie z Mafizoem na gg ta Apka wydaje się być jedyna w swoim rodzaju jak na ten rocznik do tego na wszystkie duperele co koleś robił ma papiery ...
Więc ja bym ją brał a to że 1tys. km temu była odblokowana i jeżeli to rzeczywiście prawda to możesz więcej pośmigać ... jakieś 25tys. km?
Kupisz czy pojedziesz na oględziny to sprawdź kompre ;-)

Mafioz, daj linka, do tej RS’ki.

http://www.allegro.pl/item948443194_aprilia_rs_125_50_mega_okazja_reje_2006r.html
O masz :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/item948443194_aprilia_rs_125_50_mega_okazja_reje_2006r.html
to ta.
sam nie wiem, jak pojade w sobote może ją oglądać to popatrze, kompresji nie zmierze bo raczej nikt nie pozwoli przy oględzinach aby grzebać przy silniku, a tam trzeba owiewki ściągać bo inaczej ciężki dostęp.

PS Dzwoniłem do gościa ale nawet nie wie czy zawór wydechowy jest regulowany czy stały xD w sobote jadę na oględziny.

Mafioz napisał:

raczej nikt nie pozwoli przy oględzinach aby grzebać przy silniku


Mi pozwolili przy oględzinach DT :}

zależy od gościa, w dt to wystarczy że świece odkręcisz i możesz mierzyć kompreche w a aprilii to owiewki wadzą.
i do czego ograniczyło się to Twoje grzebanie? wsadzenia palucha tu i tam? xDD
raczej wątpie żeby sprzedający pozwolił kupującemu przyjść z kluczem i rozkręcać silnik xD np. w skuterze to nikt nie pozwoli rozkręcić waria żeby rolki sprawdźić itp ;p

A pupa … bo ja miałem taki sztywny te coś do mierzenia kompresji zapomniałem jak się nazywa i bak zawadzał, żeby zmierzyć …
Po chwili rozmowy koleś wyciągnął swoje klucze i zaczął odkręcać plastiki z tekstem “Mi to tam jedno możemy odkręcać - nie mam nic do ukrycia” :slight_smile:
Ale jednak nie ściągaliśmy baku bo stwierdziliśmy, że za dużo do roboty, a motor i tak jest dobry :stuck_out_tongue_winking_eye:

a ta (zarejestrowana już) :

http://www.allegro.pl/item958611882_piekna_aprilia_rs_125_50_motorower.html

Mało zdjęć na aukcji ale w tym filmiku co podał dużo więcej widać ;).