Honda nsr 125 vs Aprilia rs 125(stara buda)

KruczeK napisał:

choc ja i tak bym wybral mito


ciężko dostać ładną za dobrą kase, kiedys była za 6.500 piękna to tylko przyszło to ocieplenie to już jej nie widać nawet :<
ale fakt mito jest chyba najładniejsza ze wszystkich starszych 125

cooooo!? MITO ŁADNA!?
ja nie wiem co wam się w niej podoba :mrgreen:

mito jest za j ebista :smiley:
i do tego oryginalna :smiley: mi się podoba :smiley:

mi tez się mito podoba… ale jak z częściamiż? :stuck_out_tongue:

jak nie uda mi się neosa za dobry hajs sprzedać to wezmę się wsk będę jeździł… bo a1 i tak robię :smiley:

NSR a RSą Odpowiedź brzmi RS. Spalanie - takie same. Osiągi - rs większe. Ogólnie postaw rs 125 obok cbr600… RS ma podobne wymiary jak nie większa. NSR jest no niestety ale niska…

Chcesz wiedzieć więcej to pytaj bo znam bardzo dobrze te 2 sprzęty :wink:

Mafioz napisał:


Mam 180cm wzrostu i ważę 90kg więc jestem dość duży



180? To wcale nie tak dużo ;D.

No tak jak reszta bierz RS. Mam ten sam silnik co w nowszej RS i mi tak 5,5 max spali przy normalnej jeździe. Moim zdaniem jest bardzo ładna, więc bierz ją ;D! Tylko pamiętaj, żeby wziąć z Rotaxem 122 :D...

a czemu rotax 122 akuratą i niby jak mam rozróżnić czy to rotax 122 czy bodajże 123 były jeszcze? ;p

hmm, rotax 122 był montowany w RS po 97 bodajże. Jest mniej awaryjny, bardziej wytrzymały od 123 ale za to też trochę słabszy.

łee to rotaxy 123 to były tylko w tych starociach konkretnych :stuck_out_tongue:
123 się tym różni że jest trochę mocniejszy bo ma większe okna w cylu …
no i co najważniejsze to on jest właśnie w huhu wadliwy :stuck_out_tongue:
wiem że w tych strych były częste problemy z zbiorniczkiem i pompką od oleju co prowadziło do zacierania się cyla …

Courte napisał:

Mam ten sam silnik co w nowszej RS


w tej starszej budzie też jest ten silnik … ta co wychodziła podajże od 99…

no tak te RS chyba do 97 mialy jeszcze Rotaxa 123 wiec jeszcze nie takie starocie ;p .

no w porównaniu do Adiego RS to raczej starocie xD

w porównaniu do mojego kiłeja to nawet też staricie xD ważne żeby jeździła i się nie psuła ;p
jak się zajedzie zrobić remont i jeździć dalej bezawaryjnie najwyżej jakieś pierdoły. i na tym mi zależy właśnie a nie tuningi, i inne chuje muje.

no to co tu myśleć RS xD tylko z zaworem wydechowym i będzie i szybka i mało awaryjna :stuck_out_tongue: Tylko jak będzie przebieg około 15-20 tys. km to remont ją czeka :-/

no właśnie remont xd
co tam dokładniej w tym “remoncie” się wymianie w rsą na pewno tłok a cylinder?

czy to tylko nowy tłok i jazda dalej czy jeszcze trzeba korbowód i inne rzeczy?
ile taki remoncik średnio może kosztować?

no chyba też cylinder, bo to raczej nicasil jest :/… Albo tulejowanie…

kurde to lipton z tym trochę xd
Ile taki cylinder kosztuje? bo na allegro to widzę same polini 160 a oryginalne 125?

nie wiem, ciężko z cylkiem do tego :/… ale skoro używki po 500 to pewnie nówki koło 800 z tłokiem?

no właśnie ciężko trochę znaleść cylinder nowy, na zagranicznej stronie znalaząłem 2 jeden za 150euro a inny za 200 czy 300 ;p ale w serwisach powinni sprowadzić a jak nie to tulejowanie i walić to.

Nowy oryginalny cylinder do hondy nsr 125 w serwisie hondy… 1000zł bez tłoka :wink:

[ Dodano: 16-03-2010, 08:26 ]
Przy remoncie kapitalnym co wymienić?

Korba.
Wszystkie łożyska i uszczelniacze.
Gar z tłokiem.

To taka podstawa.

W rs często lubi padać zawór. Moja miała z nim problemy (urwał się). Kumple mają podobną dolegliwość.

to cylinder 1000 tłok 300 korba pewnie z drugie 300 to około 2tysięcy wyjdzie oO