Honda nsr 125 vs Aprilia rs 125(stara buda)

Tak, tak było pare tematów o tym ale w sumie konkretów nie było, co najwyżej które moto ma lepszy silnik itd.

Szukam moto do max 8tyś zastanawiam się nad cagivą mito 125, hondą nsr 125 i paką rs125. Cagiv jest jednak trochę mało więc z częściami pewnie problem większy i ciężko znaleźć dobrą jakąś więc wykluczam ją.

Mam 180cm wzrostu i ważę 90kg więc jestem dość duży lecz waga się zmniejszy głównie o wzrost mi chodzi. potrzebuję dużego moto a chce tylko ściga.
i tu zaczyna się problem bo aprilka wchodzi w gre tylko stara buda na fotkach wygląda na dużą, w salonie kiedyś widziałęm starą to była dośc konkretna ale trochę brzydkie te okrągłę kształty. za to nsr jest ładniejsza ale jakoś tak hmm chudo wygląda w dodatku ma opony cienkie bo z tyłu tylko 130/80 wysoka, wąski trochę lipa.

Także ja już sam nie wiem co wybrać, na pierwszym miejscu u mnie jest to żebym w miare wyglądał na tej 125 wiec musi być duża i dobrze by było gdyby była jeszcze ładna.

Co Wy byście poleciliż jest ktoś kto widział apke i nsr i wie czy dużo się różnią albo jeszcze lepiej jeździł na obu i ma porównanie? nie chce tu sztywnych danych technicznych dotyczących wymiarów ani opinii usłyszanych do kumpla który wyczytał coś na necie.

Dobrze byłoby kupić moto tak za 5/6tyś a reszte zostawić na ewentualne naprawy a honde nsr za 5tyś ładne są w ładnym malowaniu ale zastanawia mnie jednak kwestia wielkości, wygody i czy te opony w realu nie prezentują się śmiesznie .

Opony się trochę śmiesznie będą prezentować bo takie jak w TZR i do tego wyższy profil :-/
NSR ma podobno dobry silnik tzn. mało awaryjny ale z mocą będzie odstawać od rs 125
Mito wiadomo… w Polsce bardzo trudno o części i do tego stara buda paskudna …
Ja bym wybrał rs 125 bo ma silnik taki jak i nowa czyli dobry rotax 122 :mrgreen:
i w ogóle wszystko ma to ca ta nowa budy tylko plastiki inne :stuck_out_tongue:
Silnik mało awaryjny tylko po 10+ km trzeba wymienić plastikowy tryb…

A mam kontakt z ludźmi którzy mają i stare i nowe budy i mają co niektórzy ponad 190cm wzrostu i mówią że wcale śmiesznie na niej nie wyglądają moto też do nich nie jest za małe …
A skoro apa nowa jak i starsza mają tą samą ramę więc ci powiem że ja też mam 180ccm wzrostu i jest bardzo dobrze … nawet mógłbym być troszkę większy na nią :stuck_out_tongue:

A to że jest okrągła no fakt ten tył taki okrągły … ale co to za problem ? SZPACHLA :mrgreen:

Ogólnie brałbym aprilie :stuck_out_tongue: :wink:

Adverion napisał:

A skoro apa nowa jak i starsza mają tą samą ramę


a mocowania plastików? xD gdyby były takie same to bym kupił plastiki od nowej apy i do starej wsadził i po sprawie xD
ta apa koszmarna jakaś nie jest, ale no wiadomo są ładniejsze moto i w sumie apka by uszła (na pewno będzie się lepiej prezentować niż mój kiłej hahah) podpicować zawsze coś można ale mi chodzi o to żeby moto jeździło raz na jakiś czas remont i spokój w głębszymi naprawami i tylko lać i jechać i żeby było wygodne, wygląd to w sumie sprawa na 2 planie więc w sumie apka byłaby dobrym wyborem szczegolnie że w nsr te opony takie chude, konstrukcja stara, cięższa od rs, słabsza, ale lepsza zywotnośc i awaryjnośc niby.

W tych starych rs mówisz że jest wszystko to samo w stosunku do nowej wersji poza stylistyką? czyli zawór wydechowy i całą reszta jestą

no tak wszystko jest tak ja kw nowych a z zaworem wydechowym to zależy jaką wersję kupisz bo są z zaworem i bez …
Ale szczerze mówiąc to ta apka starsza o niebo lepiej się prezentuje w RL niż na fotach… oczywiście jak jest ładnie utrzymana …
Powiem ci że jak byś ją kupił to na dzień dobry byś musiał wypolerować półkę i ramę do tego paski na koła i by jej dużo więcej uroku dodało :wink:

Ale niestety zaczepy i mocowania na plastiki nie pasują :mrgreen:

aaa no to szkoda że nie pasują ;p
apka inaczej się prezentuje to weim bo ją akurat widziałem w realu tą starszą bude jak stała w salonie i całkiem całkiem była, machina piękna wielkie bydle itp ;p
Jak coś będę zwracał uwagę na to czy jest zawór czy nie bo z zaworem lepsze ;p

w polerki raczej się nie będę bawił bo potem to trzeba utrzymać i dbać, i polerki jakoś mi się średnio podobają w ścigach, ale to się zobaczy jak będzie moto.

ale rama to tam i tak nie jest niczym małowana tylko oryginalnie wypolerowana a w większości jest zaniedbana więc wiesz za ładnie to nie wygląda …
a ta półka to taka paskudna czarna jest a wypolerowana jest piękna :wink:

No i właśnie patrz czy jest ten zawór …

na moje to wolałbym pomęczyć się kefajem (ew. rolkami xD) do 18, zrobić A2 i kupić jakieś min. 250cc w 4T… no bo np. dla mnie to niefajnie jest takim 2T często stacje odwiedzać, a zresztą są one nieekologiczne i nieekonomiczne xD
na serio. wkurza mnie ta SR bo ma gaźnik 17,5 (SP) no i jak na serie to w nieźle pali bo 4l ;[ a co dopiero 125 w 2T, no ale to sprawa osobista…
więc jak nie zależy Ci na ekonomii i nie lubisz oszczędzać na paliwie to bierz RS :smiley:

Pozdrooo ;))

walić spalanie, teraz do keewaya ciągle coś dokładałem i na paliwo brakowało xD 2 lata kiłejem nie ma mowy raczej a na 18 prędzej na auto dostane niż na moto więc nawet nie ma o czym mówić bo jak będę miał 18 lat i będę mógł wsiadać w 4 kółka to rodzice na pewno nawet grosza nie dołożą do motoru sam bym musiał zbierać co raczej nie wyjdzie xD
Na razie to bardziej na tą rs jestem nastawiony ale mało coś tego ostatnio jest na allegro oO

wiktor24 napisał:

wkurza mnie ta SR bo ma gaźnik 17,5 (SP) no i jak na serie to w nieźle pali bo 4l ;[ a co dopiero 125 w 2T, no ale to sprawa osobista..


Nie płacz mi JetForce na gaźniku 12mm pali 7-8 :lol:

Eee tam bezsensowne gadanie ... nie pali strasznie dużo 125 2T tu zależy jak przyciskasz a w skuterach to wiadomo prawie nonstop full bo to wolne a tutaj sobie spokojnie na wolnych obrotach i jedziesz te 100km/h

To jak Mafioz kiedy kupujesz ? xD

To zalezy za ile znajde i jaką ;p
w sumie to za 4 max 5tyś mogę mieć w kwietniu a za większą sume to poczekać aż sprzedam skuter albo nudzić rodziców o większą pozyczkę i że im oddam jak skuter sprzedam. w każdym razie do maja chciałbym już mieć moto jeszcze zależy kiedy się ociepli ;p

a wybrałeś sobie jakieś malowanie czy to raczej nie ma znaczenia ?

będzie różowa w białe kutasy xD

te w starych budach praktycznie wszystkie mają takie samo malowanie lub podobne i tak samo mi się podobają więc w sumie bez znaczenia.

a ta taka z białym ?
o ta:
http://www.allegro.pl/item943355716_aprilia_rs_125_2004r_limitowana_wersja.html
o widzisz to jest nawet wersja limitowana :stuck_out_tongue:
o a tu sobie zobacz jak taką apą będziesz mógł zostawiać 125-ki w 4T jak Yamaha R125
http://www.youtube.com/watch?v=T-sj1SmIQ3M
hehe :smiley:

Tak widziałem tą wersje limitowaną już kiedyś na bikepics ale jedyna taka na allegro jest w dodatku za taką kase to ja dziękuje ;p niby jest najładniejsza ze wszystkich bo małowaniue po prostu códo ale jednak nie ;p

sory ze się wpiepszam do twojego tematu Mafioz, ale…

1.co pali mniej rs czy nsr??

bo ja chyba bede se kupywał nsr…

2.acha i jeszcze jedno pytanie… jezeli waze ciut powyzej 100kg to te nsr bedze 100km/h szło lekko czy trza bedze zyłowac??

3. i przy okazji ile pali te nsr :573:

sory ze się wpiepszam do twojego tematu Mafioz, ale...


Wybacze Ci ;**

1. zakładam że nsr bo jest mniej wyżyłowany silnik
2. jak ona leci 150/160 z osobami co ważą po 70/80kg to tam 20kg więcej raczej nie spowolni jej aż o 50kmh do 100 powinna lecieć ładnie przynajmniej jak na YT są filmiki z przyśpieszeniem gdzie pasażer kameruje idzie ładnie.
3. nie wiem zakładam że z 6litrów przy zwykłęj jeździe.

ja tez się wtrace :stuck_out_tongue:
bierz RS wiadomo :smiley: ladniejsza, lepsza, szybsza, wieksza :smiley:
co do nsr przy normalnej jezdzi mysle ze 5 litrow jej wystarczy :slight_smile: wiadomo silnik chyba bezkonkurencyjny pod wzgledem awaryjnosci ma w 125 2t :wink: ale jest mala i nie taka ladna jak rs :slight_smile:
choc ja i tak bym wybral mito :stuck_out_tongue:

Mafioz napisał:

Wybacze Ci ;**



oh... Mafiozku, ;**

KruczeK napisał:

bierz RS wiadomo :D ladniejsza, lepsza, szybsza, wieksza :D



nie wiem do kogo były te słowa... ale nie wiem ile dostanie za nełosa hajsu to też nsr powinna byc tańsza od rski ;)

do mafioza :stuck_out_tongue:
a to o nsr do ciebie :smiley: