Honda CB500 1997 Shakin'ka :D

Kowal napisał:

Ja czasami na rowerze mam odruch ze patrze w lusterka :P


x2! :D
Taki nawyk i już :P

x3 !

ALE URWAŁ! :smiley:

Lusterka wykorzystuję tylko podczas jazdy na wprost, by patrzeć, czy nie nadlatuje za mną jakiś motocykl :wink: Do normalnego manewrowania lusterka zbytnio ograniczają pole widzenia :wink: Każdy instruktor jazdy na motocyklu wam to powie :stuck_out_tongue:

Shakin tez kiedyś sobie taka kupie, tylko wersje s :wink:

fajne moto…
a pro po opony, to kumpel w nsr właśnie ma 150 szerokości i jest prawie tal szeroka jak moja w rs… tylko że on ma ten profil opony wysoki i za to jest szeroka, bo jak by był niższy to by ją właśnie ścisło…

kalin, to widzę bierzesz drogę podobną jak jaż

U mnie był Keeway Hurricane -> TDR -> No i Cebulka :slight_smile:

Wersja S mi się nie podoba, dlatego jest golas ;D

Shakin noo, szukam czegoś do miasta i ew na jakieś małe wycieczki wiec cb będzie idealna :wink:

s’kę kupuje dla tego ze jestem dość wysoki (200cm) i chce się móc schować za tą owiewką :stuck_out_tongue:

A ja chce sobie taka szybe sprawic :wink: http://allegro.pl/owiewka-puig-z-mini-szybka-okazja-i1216200999.html

Ale to jak kasa będzie ;D

noo będzie wtedy cycuś.

Ladna CeBulka :slight_smile:
Tylko to rowniez stosunkowo maly motocykl.
Ja lubie duze bestyje xD
Ogolnie trochę dopiescisz, wymyslisz jakis komin i będzie lala :slight_smile:

Wg. mojej oceny przez tą owiewkę(wskazaną przez ciebie; która jest przystosowana głównie do składania się) naked straci na urodzie :wink: Weź tą prostą, klasyczną szybę, bo nie dość, że lepiej pasuje, to daje znacznie lepszą ochronę przy normalnej jeździe :wink:

No nie wiem czy jest dostosowana do składania się ;] Szybka jak szybka :stuck_out_tongue:

Mam zamiar kupić dwie w sumie. Jedna taka ladniejsza, zeby można bylo smigac po miescie i jakos wygląda i druga, ktora moze byc brzydsza, ale będzie lepiej się sprawowala w trasie :wink:

Dywersant napisał:


Kto w lusterka patrzył! :P Wygodniej coraz głową pokręcić, to ci chociaż kark nie zesztywnieje ;)

Lusterka wykorzystuję tylko podczas jazdy na wprost, by patrzeć, czy nie nadlatuje za mną jakiś motocykl Do normalnego manewrowania lusterka zbytnio ograniczają pole widzenia



No to koleś się zdecyduj, czy wygodniej coraz głową przekręcić czy zerknąć w lusterko.

A możesz jakoś zdefiniować "normalne manewrowanie"?

Kowal, całe gówno w swoim życiu przejechałeś, to nie ogarniasz :wink:

Lusterka są po to, by z grubsza zorientować się, czy nikt ci w dupę nie wjedzie, a kręcisz głową, gdy np. chcesz skręcić, zawrócić, wyprzedzić :wink: Nic nie da lepszego widoku na sprawę, niż ocenienie jej bezpośrednio własnymi oczyma :wink: W lusterku nie zobaczysz wszystkiego, tako rzecze król Julian :wink:

Ok :smiley: Zmieniłem kierunki :stuck_out_tongue:

Po lewej nowe, po prawej tak jak było :stuck_out_tongue:



I od razu przyjemniej dla oka wygląda :smiley:

Ci powiem że przednie nie były wcale złe.

Nie były złe, ale nie było ich jak przykręcić, były po prostu przyklejone na taśmę dwuwarstwową

Kowal napisał:

Ja czasami na rowerze mam odruch ze patrze w lusterka :P


x4 :D

Ładna maszyna, pieść i szanuj ją : ] czasem trochę intymnością z nią nie zaszkodzi :)