GG w komórce

Sieć plus-simplus
telefon nokia 6300
wszystko mam niby dobrze poustawiane a jednak na 8% się zatrzymuje i się pyta czy zezwalam na dostęp do siedzi a więc zezwalam i zaraz wyświetla się komunikat że gg potrzebuje połączenia z WAP.
I już nie wiem co mam z tym zrobić.

Wybierasz na pewno internet gprs a nie wap. Też mi się tak pokazywało. I wybrałem wap i działa.

Szympa napisał:

wszystko mam niby dobrze poustawiane a jednak na 8% się zatrzymuje i się pyta czy zezwalam na dostęp do siedzi a więc zezwalam i zaraz wyświetla się komunikat że gg potrzebuje połączenia z WAP.

u mnie to samo, ale nic nie wyświetla się z Wapem xD

Odblokowałeś WAP?

a jak odblokować?
bo coś tam robiłem ale nie wiem czy to było to.

Wchodzisz na stronę swojego operatora i szukasz odblokowania WAP/GPRS

jakoś ja nic nie mogę znaleść na Orange … :frowning:


Skonfigurowałem cały telefon poprzez stronę orange, a dalej jest to samo :slight_smile:

Ja już chyba z 10 razy coś uaktywniałem czy odblokowywałem.

Szympa napisał:

Ja już chyba z 10 razy coś uaktywniałem czy odblokowywałem.

ja to wgl pierwszy raz slyszę o takim czymś jak odblokowywanie GPRS/WAP

Szympa, używając GPRS Ci się nie połączy gg bo jeżeli masz gg PLUS to ono się łączy tylko przez wap. więc zobacz przez co Twoje gg się łączy. U mnie też się nie chciało połączyć bo właśnie łączyłem się prze gprs a nie wap. Też GG PLUS.

no ale tam w dostępie mam zaznaczone wap

a jak ja mam telefon z orange?. I nie mam GGPLUS, tylko jakieś zwykłe, ale ono mi działało na wcześniejszym telefonie, teraz na sciągnełem takie same tylko ze na dotyk :(( i dupa !

nie wiem, niby wszystko w wszystkich sięciach ma ładnie chodzić a nie chodzi,
zresztą mnie nigdy nic nie działa na kompie czy telefonie :mrgreen:

http://ustaw.orange.pl/
Wybierasz telefon, dalej, KONFIGURACJA WAP, podajesz nr teleofonu, otwierasz sms z orange i zapisujesz konfiguracje, restart telefonu…

Dalej u mnie to samo xD

a ja z plusa konfigurowałem na gprs_wap i nie działa :-/
nie wiem powinien się taki globus kręcić w prawym górnym rogu przy włączaniu? bo tylko w drugim rogu się jakieś "E’’ wyświetla i koniec.

Ja w SE jak się łącze z netem to się wyświetla globus i E więc chyba dobrze :stuck_out_tongue:

Przy necie mi się wyświetla i globus i “e”
a z gg to tylko te “E” a globusowi się nie chce.

bo jak wchodzisz na neta to przez internet gprs a samo E to jest wap ;p ja w E52 też mam samo E jak się z gg łączę.

to czemu to u mnie nie działa :-/
nie wiem czy to ma znaczenie ale najpierw jest samo “E” a później pojawia się obok niego taka ramka i zaraz wyświetla się to że mam sprawdźić czy nie jest włączony internet i wtedy u góry na środku wyskakuje to e w ramce i obok niego z lewej kłódka otwarta