Gdzie zamocować tylny błotnik?

Witam,

Daje wam zdjęcie neosa :



Mam problem bo muszę dorobić jakiś błotnik żeby błoto nie chlapało. Próbowałem błotnik od roxa założyć na jednej śrubie od przekładni to trochę to dziwnie by wyglądało.

A te nadkole :



Ono jest od sr minarelli ale jest za krótkie :-/. Może da się do niego coś dorobić?

Ewentualnie przeróbcie pierwsze foto. Mam do dyspozycji tylny seryjny błotnik od roxa no i duzo blachy i płaskowników :smiley: Ewentualnie kupię sobie nadkole z 2 zdjecia.

p.s. sorry za jakość… robiłem telefonem

To z drugiego zdjęcia nie da ci nic poza chlapaniem na nadkole, a chodzi ci chyba o chlapanie na lampe i siedzenie taką Więc seryjny chlapun od neosa może kupiszą

[ Dodano: 18-11-2010, 19:49 ]
A wg, to neos ma ciekawie umieszczoną stopkę, daj zdjęcie jak jest złożona.

Kowal napisał:

a chodzi ci chyba o chlapanie na lampe i siedzenie taką



Tak :)

Kowal napisał:

Więc seryjny chlapun od neosa może kupiszą



Nie :D Bo mam nadkole ładnie wygładzone i nie chce robić dziur a wogule do nadkola musiałem taki kawałek ramy obciąć. Czyli seryjny błotnik od neosa nie podejdzie.

Kowal napisał:

A wg, to neos ma ciekawie umieszczoną stopkę, daj zdjęcie jak jest złożona.



To bym musiał zdjąć pług, ale jak tak naprawdę Ci zależy to mogę go zdjąć tylko jutro ok?


A tak poza tym to myślałem żeby ten chlapun :lol: na 2 zdjęciu jakoś wydłużyć?

Nie, to niewiele raczej da, chodzi o coś takiego

Bo nawet jak wydłużysz tamten to mało da.

A ze stopką to chodzi mi o to że jak ją składasz żeby jechać to ona gdzie jest, nad karterem?

Czyli muszę zrobić cos takiego ?



Tam będzie skrócony błotnik od roxa :smiley:

No to byłoby najlepsze.

A nie będzie się podczas jazdy ruszał na boki, przecież przykręcony jest tylko do kapy?

Jak będzie sztywne to nie będzie latać.

da się gruby płaskownik i będzie ok :smiley:

Do modów : nie zamykać tematu bo bedę chciał się podzielić z Wami mocowaniem. W weekend postaram się go pokazac.

będzie to brzydko wyglądać lepiej kup , taki jaki jest w runie lub z tablicy rejestracyjnej zrób przedłużenie tego od roxa czy tam sr

wrona napisał:

zrób przedłużenie



tylko to jest trudniejsze :-/

na razie zrobię takie mocowanie co na 3 zdjęciu i się zobaczy jak to wyjrzy. :D

krzysiek508 napisał:

tylko to jest trudniejsze



co ty pierdzielisz jak mówisz ze masz plaskowniki to to jest robota na 10 minut

wiertarka

2 płaskowniki

6 śrubek

6 nakrętek

6 podkładek spręzynowych

tablica

10 minut roboty i masz

Po co aż tyle tego?
Wystarczy ładnie wyciąć/wygiąć jeden płaskownik, żeby dał się go przykręcić do kapy, do niego delikatnym spawem przykleić drugi płaskownik wygięty w “L” i wywiercając dwa otwory w tym zagięciu przykręcić tam tablice lekko ją zaginając/walcując :wink:

Właśnie tak Dywersant, zamierzam zrobić :wink:

Ale to będzie wyglądać jak gówno . no ale rób jak chcesz …

wrona napisał:

Ale to będzie wyglądać jak gówno . no ale rób jak chcesz ..


Jak się przyłoży, równo to wszystko powygina, ładnie pomaluje, to będzie dobrze wyglądać ;)

P.S. tylko całość nie może być zbyt masywna(gruba), bo wtedy faktycznie będzie to chujowo wyglądało ;)

wrona napisał:

Ale to będzie wyglądać jak gówno



Dokładnie ja też próbowałem i tak włąśnie wyglądało. Kup serie runa przerob dziury albo i moze nie trzeba ale raczej tak. I to ma wyglad a nie płaskowniki. Tragicznie to wygląda i jak dostanie wibracji dzwoni :P



Ja to miałem z kwasówki :P i cholernie trudno bylo wygiać.

Borek02 napisał:

Ja to miałem z kwasówki i cholernie trudno bylo wygiać.


To dojebałeś xD Ile to ważyło? 0,5kg? :lol:

Po pierwsze trzeba to zrobić cienkie, wymierzone pod błotnik/tablice), aby nie było masywniejsze od elementu zasadniczego.
Po drugie, jeżeli tablica nie daje efektu, to trzeba kupić kawałek czarnej plexi, wygiąć przy użyciu suszarki i zamontować powstały błotnik ;)

Siema,

Zrobiłem to i powiem, że nie wygląda aż tak źle. Na razie będę z tym jeździł. Bo nie chce mi się robić innego.

A jakbym kupił chlapun od runnera to raz ze bym musiał kupę kasy za to dać i jeszcze bym musiał to przerabiać i nie wiadomo czy te przerobienie by nie wyszło gorzej nisz to :







[ Dodano: 20-11-2010, 22:09 ]
tylko trzeba to jeszcze pomalować :lol:

Moja koncepcja tego wygląda trochę inaczej… Eto plastik je? spróbuj go podgrzać i wyprofilować jakoś, koniecznie! :wink: