Diody LED wokół obrotomierza

To spróbuj mafioz zrobić to. Byłoby fajne. Jak pod kefaja podepniesz i będzie dobrze działać to szympa kupi, a potem ja spróbuję.

no ty na samym końcu żeby było pewne że zadziała…

spoko Szympa poradze se ale kiedy to nie wiem bo motory na wsi mam i rzadko tam bywam ;p sprawie sobie części zlutuje podepnę pod coś i sprawdźę, potem pokombinuje żeby było 20 diód a nie tylko 10 bo to jednak mało ;/
ale ja nic nie obiecuje a i kiedy to zrobię też nie wiem. postaram się niedługo wybrać na zakupy i zlutuje to ale sprawdźić to dłużej czekać trzeba będzie ;p

Szympa, ja na samym końcu, bo ja mam rs, a mafioz zrobi, sprawdzi na keewayu, potem ty u siebie też na keewayu i będzie wiadomo czy działa.

tyle, ze keeway inny jest od rs troszeczkę ;p
Zresztą jak coś się ma rozwalić to tylko ten układ ;D

ja muszę się jeszcze trochę pobawić z cylkiem i potem odpale dopiero więc jest czas,
No właśnie ty masz RS,
a jak rozwalić to pewnie jakiś bezpiecznik by się przydał nie?

ja tez chyba sobei cos takiego zmajstruje :slight_smile: tyle ze plus na cewce to kabel sygnalowy który do niej dochodzi. jak bede mial mozliwosc to zrobei wam foto o który kabel chodzi w macalu.
to jest kabel który wywoluje iskre w cewce :wink:

I znak rozpoznawczy jednoslada to będzie diodowy obrotomierz :stuck_out_tongue:

najpierw to to trza zbudować podłączyć pod sygnał wejściowy jakiś zasilacz z potencjometrem, żeby można zmieniać napięcie i sprawdźić czy to gówno działa potem się bawić i podłączać pod motór ;D
A nie wiem czy nie wystarczy zrobić połowę prostszego układu bez tych kondensatorów, sam scalak diody, rezystory ewentualnie jakiś potencjometr do ustawiania sygnału wejściowego żeby do scalaka dochodziło napięcie takie jakie ma być, do ustawień po prostu ;D

Też mi się tak wydaje.

Nie wiem co wy pier***icie ale też to chcę :smiley:
Nie no w sumie to jak to ma kosztować takie parenaście złotych czy tam ile se ten leszczu policzy za robocizne to też to mogę wziąć :slight_smile:

ale to dla każdej cipki z tego forum będzie inna kosmiczna cena co nie? Najpierw to se sam to muszę zrobić zobaczyć ile z tym roboty, i czy to działa i jak podłącza się dokładnie reguluje to itd a potem dopiero bo potem będą reklamacje “panie bo mi to ujstwo nie działa”

I co podjął się ktoś?