Derbi Senda SM X-Race ; )

Tak?

no ktoś tak kiedyś prawił, że powinien iśc do wymiany bo przy następnych uderzeniach może nie być takiej amortyzacji, czy tam jeszcze skorupa może być uszkodzona dokładnie nie pamiętam.

Takie jest zalecenie producenta. Wiadomo że jak Ci spadnie z szafki to jeszcze nie dead, ale po wypadku powinno się wymienić :slight_smile:

No większość producentów to pisze i w ogóle wszyscy o tym mówią …
Po wypadku skorupa i konstrukcja kasku jest naruszona i powinno się go wymienić (kupić nowy :confused: )

No co mam wziąć ten 2 kask i powiedzieć że kask też oberwał?

Lepiej nie kombinuj. Nie będziesz stratny na odszkodowaniu.

Jak jest tak porysowany jak mogło się stać przy wypadku to czemu nie … Kask droga rzecz ! :confused:

No niby tak zobacze jak to będzie w poniedziałek. Zależy jaki przyjedzie rzeczoznawca :slight_smile:

stary nie masz się co srać , pokaż mu nawet ten kask w którym jeździsz… chyba ze wygląda idealnie i weź ściągnij tylni kierunek na tej stronie co się rypłes i dostaniesz na nowy komplet , i się nie szczyp ze wyłudzisz ich a 20-30 złoty jak oni i tak se lecą z nami w huja jak z baranami

No będę coś myślał jak na razie dzięki za pomoc. Napisz po spotkaniu z rzeczoznawcą.

oo, dawno tu nie zaglądałem a tu papadek :smiley: . Szkoda bo fajna Senda :smiley:

No niestety tak to jest czasami starasz się, poświęcasz dużo czasu oraz wysiłku, a jedna chwila wszystko zmienia :(. Nic w rzeczoznawca ma być w poniedziałek wiec zobaczymy jak to dalej będzie.

I co z tego że nie ma sladu, walnales o ziemieć, nie zarysował się ale kask po upadku z 80cm bodajże juz jest do wymiany bo siatka czy cos tam się odkształca i nie chroni jak powinien

No to w takim razie powiem mu to.

Człowieku, uszkodź ją bardziej, to się opłaca, to co masz uszkodzone popraw żeby było do wymiany i np ten bok na którym leżałeś… Trochę siędzę w autach i wiem jak się robi z takimi wypadkami :stuck_out_tongue:

No dobrze już zrobiłem to co miałem zrobić mam wszystkie uszkodzenia spisane na kartce i zobaczymy co powie jutro rzeczoznawca.

Wyceni Ci na pewno trochę ;))

Mam nadzieję że nie będe na tym stratny :frowning:

Raczej nie :smiley: Chyba że pod względem sentymentalnym :stuck_out_tongue:

No wiec dziś był rzeczoznawca z PZU. Porobił fotki wszystkiego i powiedział że musi przygotować kosztorys tego i ewentualnie samemu jeszcze mogę jechać do serwisu DERBI. Ja prawdopodobnie jutro zawiozę motor na kosztorys do DERBI wtedy jest szansa że dostane więcej od PZU.



PS. Wiecie może ile to potrwa z jego strony sporządzenie kosztorysu?