Cracker torpeda by Szympa----LC 50 racing prodżekt

Szympa napisał:

spawarka transwormatorowa może być inwerterowa lub nie bo inwerterowa ma niby więcej amper chyba czy jakoś tak nie wiem nie pamiętam już.


To nie o to chodzi :P Jeżeli by tak było, to moja transformatorowa(750A) byłaby jak inwerterowa(100A), a tak nie jest :P

Niby że inwerterwa chyba ma większą moc a jest dużo mniejsza i cos tam coś ale pewnie i tak masz racje,
poza tym masz fajny sprzęt.

Szympa napisał:

masz fajny sprzęt.


No, zajebisty xD Jak się podłączy tą dużą i da na połowe mocy, to światła w całej wsi(zasięg trasformatora) przygasają xD Na max nigdy nie próbowałem, bo strach! :shock:

Kurde kiedyś sąsiad chyba spawał i mi kompa co chwile wyłączało xD

Dywersant napisał:

No, zajebisty xD Jak się podłączy tą dużą i da na połowe mocy, to światła w całej wsi(zasięg trasformatora) przygasają xD Na max nigdy nie próbowałem, bo strach! :shock:



nie popaliło się przewodów w chacie ?? a nie nie powysiadały korki ??

Kiedyś, jak ojciec spróbował na 380A wypalić dziurę w blaszce(20mm) to po 5 sekundach poszły korki główne xD Przyjechali energetycy i zastanawiali się, jakim cudem to możliweź xD

Dywer to ta spawara to chyba jakaś ruska jeszcze i waży z 50kilo ;p
Na allegro nie widziałem więcej jak 400A to już po 30kg ważyły ;p
jakbyś dał na 720 to pewnie kable w domu by się zjarały gdyby nie bezpieczniki ;p

Dziwicie się ale ten ruski i bułgarski sprzęt jest najlepszy nie idzie go dojechać. Szympa masz do cholery dekielek gotowy od mafioza to go kup mniej pierdolenia się tak na prawdę.

jak ma jakieś sprężynki to go kupie razem ze sprężynkami.

Nie wiem ile waży, ale jest na kółkach, więc spoko.
Co do pochodzenia spawarki, to mój tata jest elektronikiem i sam ją zbudował. Dzięki temu też nie muszę się przejmować elektryką, bo w razie co mam fachową pomoc :smiley:

Dywersant napisał:

Co do pochodzenia spawarki, to mój tata jest elektronikiem i sam ją zbudował.


No to już wiadomo jak to wszystko "działa" :P

Ojciec podkop pod elektrownie zrobił i tam podbiera prąd prosto ze źródła aby tą spawarkę zasilić xD
W ogóle co tam z prądem u Dywera to lewe podłączenia, od sąsiadów ciągnie pewnie xD
Szympa, mam sprzęgło całe jak chcesz ;p iiiii przełożenia polini +30 iii wał BGM evo, iiii tyle chyba ;p

Lepiej :-? Mamy elktrownie wiatrową xD Na razie w częściach, ale w następnym roku powinna już stanąć xD Bo takich mini siłowni wiatrowych to mamy kilka sztuk, ale tylko latarnie obok domu da się tym zasilać :slight_smile: Dobra, koniec spamu, bo temat nie o tym xD jak ktoś chce, to na SB :stuck_out_tongue:

Prze kutas z ciebie xd

Troche dziś poogarniałem crackera, wyczyściłem opone, zakręciłem lusterko, przewody pod kierą zrobiłem jakoś inaczej, zacisk przykręciłem, lusterko, dolałem płynu hamulcowego i w ogóle.

i teraz się zastanawiam, robić te 60cc czy może LC i pomyśleć nad większą pojemnością np. te 60cc.

rób LC nawet na 50 ale lc jak masz kase i chęci ;D
Karterek Ci dojdzie w następnym tygodniu już i może se pojeździsz wreszcie ;p

Lc będzie prawie w takiej samej cenie jak 60cc
ale do końca nie wiem czy to robić, ale jak bym już miał części to długo to nie trwa.
Musze jeszcze pomalować kierunkowskazy (żarówki) na pomarańczowo ale nie wiem czym, nie ma chyba markerów pomarańczowych.

Dodam że chciałbym mieć trochę większą moc niż seria bo seria się nie może pozbierać i mało ciśnie.
a teraz to już w ogóle do około 50km/h się wkręca, kiedyś właśnie od tego momentu miał kopa i szedł do 80km/h i nie wiem co z tym może być.

Zdjęcia z LC prodżektu
Mocowanie zrobiłem na zbiornik i przykręciłem,
chłodnica całkiem ładna ale nie wiem czy tam może być pod takim kątem czy ją będzie przechładzało,
i tam jeszcze widać karter od MAfioza,
Jest też już termometr i widać jak trochę uporządkowałem kable na kierze.
Pompa jest już kupiona jeszcze muszę mieć cylinder i głowice i to jest największy problem bo nikt mi już nie chce odpowiadać w sprawie tego cylka.
Foty:








Dodam jeszcze że chłodnica z wężami i zbiorniczkiem niecałe 50zł ; ]

Tylko zamontuj ta chlodnice tak zeby ci kolo nie rozjebalo jej :stuck_out_tongue: :wink:

W tamtym miejscu będzie cały czas kamyczkami i błotem waliło w chodnice

ale Sebek ma podobnie i jest chyba ok,
będzie jeszcze błotniczek

Robertus napisał:

W tamtym miejscu będzie cały czas kamyczkami i błotem waliło w chodnice


To samo mu mówiłem :p