CPI Aragon by kdekarz123 UPP ^^

Byle tu szefo z tego toru nie zaglądał xDD
Robię teraz zamówienie na twardszą dociskową i koperty rolek polini, iż gdyż kumpel mi da te wkłady i wyreguluję cacy ;] Dodatkowo biorę dyszę, tylko jeszce nie wiem jaką ;/ Co poleciacie pod ten setup ? Aktualnie mam 57,5 ,a myślałem nad 65, nie za mała ?

pod Twojego setup’a to bym dyszę 75 dał nawet…

Lól dziś jedziemy z kumplami do Tesco a mi nagle bwwwwwuuuuu, no to zjechałem i dupa. Tak myślę, że albo pasek albo coś z wario/sprzęgłem. No to wziąłem skuter od kumpla i pojechałem do domu ~ 15km. Wrócilem z skrzynką z narzędziami. Odkręcamy, a tam się poluzowała się ta śrubka od wario, no to dokręciłem tak, ze już się szmata nie ruszy ^^ ale przygoda zaczęła się jak kumpla podwoziłem do fryzjera, tylko nie było kasku dla niego ;/ skręcamy, a tam Miejska jedzie z naprzeciwka, zwalniają i jakaś łysa pała w okularach się wychyla i już coś się drze, to ja tylko maneta do końca i frrrrru spieprzamy ^^ jakieś rondo, prosta, oni zawrócili i za nami. Ja do kumpla:" KURWA ! Zakrywaj rejestrację !" Zakrył nogą i zwiewamy xD Wjechałem gdzieś na chodnik i między blokami, kumpla wysadziłem i srrru spowrotem do mojej wsi ^^ ale adrenalinka była :smiley:

Też mam dysze 57,5 i się zastanawiam czy wymienić i na jaką.
Dobrze że udało ci się uciec, mnie się kiedyś nie udało i było kiepsko.

Szympa, napisz o tym w tym temacie nieprzyjemne zdarzenia, bo jestem zaciekawiony.

sory za OT

kdekarz123, ja to nie raz takie zdarzenia mialem :smiley: a jak teraz z osiagami stoi te cpi :stuck_out_tongue:

przyjechali do niego na podwórko i spisali go :stuck_out_tongue:
I to jeszcze jechał z siostrą ( przed sobą :stuck_out_tongue: ), odkręconym tłumikiem i uciekał :slight_smile:

A kdekarz … jesteś ZUUUYYY ! :smiley:

Hmm V-MAX koło 80 licznikowej, aczkolwiek w miarę dokładnie ten licznik pokazuje bo Rox obok ma gdzieś o 5-7 więcej :stuck_out_tongue: Właśnie jechałem na RoXance i to jednak jest całkiem co innego to ciśnie aż miło :stuck_out_tongue: Tyle, że ja wsadzilem rolki 5,5 g a multivar lubi cięższe, dlatego czekam na koperty rolek polini i od kumpla biorę cieżarki i jeszcze wziąłem twardszą centralną no i dysza będzie, ale to dopiero pod koniec tygodnia bo teraz na wycieczkę 3-dniową jedziemy :stuck_out_tongue:

[ Dodano: 22-06-2009, 22:18 ]
Dawno się nie odzywałem w swoim temacie, więc pora coś napisać ^^
Śmiga fajnie skuter, tylko jak się trochę zagrzeje to już muł bo pasek zurzyty i to jest mój najbliższy cel. Poza tym udało mi się zgubić flitr powietrza :573: , ale na jego miejsce przyszedł dziś Revo S-Type, który prezentuje się tak:


Jeszcze nie śmigałem bo msuzę poskładać gaźnik do końca ^^
Foty przy skuterku nie dam bo i tak stożka nie widać bo jest pod plastikami ;/ i cięzko było upchać…

Syf na stoliku!!! A stóg fajny. Jak zgubiłeś?

Na stoliku widać moje prowizoryczne “nełony”, które najprawdopodobniej powędrują do wlotów, a flitr nawet nie wiem kiedy zgubiłem, chyba w ten sam dzień co odkryłem, że nie mam bo jeździłem po wyboistych dorgach… Zgubiłem bo nie był przykręcony, jako że regulowałem i wierciłem w nim dziurki to nie przykręcałem… i tak wyszło… Myję skuter, patrzę nie ma filtra ZONK !
a i zdjęcia dziwne kolory mają ^^ ale chyba było w komórce ustawione na “Dokument” xP



/Szympa
Widziałeś tę pogodę ? ^^

Nie pisz tu tylko składaj.

no i dupa ;/
Nie mogę odpalić ;/ Może macie jakieś rady co trzeba zrobić po czyszczeniu gaźnika bo tak jakby mi w ogóle nie ciagnął paliwa, a poza tym nie wiem czy jeden element dobrze złożyłem i jeszcze nie pomyślałem żeby zdjęcie zrobić. Może uda mi się wytłumaczyć…
W gaźniku dellorto seryjnym z CPI jak się odkręci z dołu gaźnika osłonę, tam gdzie dysza jest, jest taki biały, plastikowy element na takim teleskopiku i pod nim jest takie cos co to wypycha i nie wiem, którą strona ma to być do góry. Z jednej strony ma takie kółeczko metalowe, a z drugiej taki różowy czubek…

Jeśli dobrze zrozumiałem to ten czubeczek różowy powinien się stykać z tym drugim elementem. Ale najlepiej daj zdjęcie :stuck_out_tongue:

A co do regulacji to pobaw się iglicą, bo na tym stożku może więcej powietrza dostawać to i paliwo musi się dostosować proporcjami :smiley:

Zdjąłem stożek teraz xP
Na razie muszę odpalić…
Potem będe regulował…

[ Dodano: 23-06-2009, 17:29 ]
Postanowiłem zobrazować mój problem, oto tego efekty xD
Powiedzcie mi ktoś tylko, która częsc tego bolca, tego ciupelka ma być do góry, a która tam do środka xP










Myślę, że wszystko jasne i przejrzyste.

Ten dziubek musi iść do środka, a tamto kółko do pływaka trza przyczepić :stuck_out_tongue:

No i bajer :smiley:
Dzięki :*
no właściwie nie ma się co za wcześniej cieszyć xP Jutro zobaczymy…


/Down
Jak będzie cacy to i o jakimś “pomógł” pomyślę :stuck_out_tongue_winking_eye:
btw czytanie ze zrozumieniem się kłania ^^

Ciesze się, że mogłem pomóc ;]

A jakby co to “pomógł” mile widziane :smiley:

Kiedy to będziesz składał? ;>

kdekarz123 napisał:

no właściwie nie ma się co za wcześniej cieszyć xP Jutro zobaczymy....



Damianho to chyba wszystko wyjaśnia.

Ja już nie wiem ;/ Ni chu chu nie odpala -.-
Jakieś sugestie ?

ten dzióbek (odbijak pływaka bo chyba tak to się zwie ) dobrze włożyłes

Na razie muszę odpalić…
Potem będę regulował…


no właśnie przez zła regulacje może nie odpalać , wkręć śrubkę do końca i kop, podkręć i kop, podkręć i kop , może w końcu odpali ;D