CPI Aragon by kdekarz123 UPP ^^

Odklej tą naklejka ,Aragon" a ,scooter tuning…" zostaw.

Według mnie zupełnie “czysty” boczek byłby lepszy :wink:

Według mieć też. Ogułem to nic się nie dzieje przy sqterku.

Heh, a co się teraz może dzieć przez zimę ? :stuck_out_tongue:

Ogólnie to mam dwie drogi na to co robić jak się pogoda poprawi:
a) zdjąć plastiki i pomyśleć nad crashpadami, a wtedy bawić się w stunt, ewentualnie
dołożyć sprzęgło + dzwon i wyregulować żeby szedł na koło
b)Lekko optykę poprawić - odkleić naklejki, nawoskować lakierek lub coś takiego ^^ i jeździć, zbierając pieniądze na mineralizację xD
Cały problem tutaj polega na wyborze czy wkładać kase w ten silnik (70 etc) czy może go zmineralizować i wtedy się bawić bo wiem na pewno, że coś chciał bym robić.
Takiej zmiany sam oczywiście bym nie przeprowadził, ale zrobił by to ktoś bardziej obeznany, chyba żeby mi to ktoś objaśnił to może wtedy z kumplem udało by się coś zdziałać. Właśnie gdybym miał robić to u mechanika po obliczeniu kosztów wszystkiego - mineralizacji, cylindra, wału, sprzęgła, gaźnika… i różnych dupsów wychodzi, żę pieniądze miał bym dopiero po wakacjach, jeśli podjął bym pracę.

Mozecie oczywiście podawać mi różne pomysły co by tu jeszcze zrobić, np. te nisko budżetowe będę mógł wykonać xP a te wymagające większych funduszy zostawię do rzomyśleń.

Cieszę się też zainteresowaniem tematem :smiley:

Co do naklejek to mi najbardziej podoba się wizja czystych plastików. Mam plan zrobić jeszcze zdjęcia z innych perspektyw i poprosić kogoś obeznanego, jak np. Damianho, aby walnął VT ale to takie drobiazgi :stuck_out_tongue:

kowalowi chdzilo ze nic z niem nie robiles tzn zadnego tuningu :stuck_out_tongue:

co do naklejek zerwalbym wszystkie i pomalowal na jakis kozacki kolor

o mineralizacji się nie bede wypowiadal bo czegos takiego nie robilem niech wypowie się nasz expert od mineralizacji

Koloru na razie nie zamierzam zmieniać, jest to świeży lakier, a do tego mi się podoba, jedynie co to bym mógł pomyśleć nad pomalowaniem obtarć. Poza tym te naklejki z przodu moim zdaniem wyglądają zajedwabiście, ach muszę te fotki porobić :stuck_out_tongue:
Hmm, a Laser XPRO, Mallossi Multivar, większa dysza, to nie tuning ?

ty na razie nic niezrobiles tylko części kupiles:P

[ Dodano: 20-02-2009, 21:36 ]
tzn zalozyles temat w worklogu a żadnej pracy nie wykonales tylko te części

Nie oczekujcie jakiś customów tutaj :stuck_out_tongue: Nie mam do czegoś takiego doświadczenia, ani środków. Z takich prac, które można samemu wykonać to, najwyżej mogę walnąć polerki, np. jedną robimy z kumplem, ale tylko jak on mnie odwiedza bo to z jego scoota i to przeważnie tak jest, że więcej się gada niż robi ^^ ale jednak.

[ Dodano: 20-02-2009, 21:39 ]
Co do zakładanie tematu w worklogu to jednak coś się dzieje, mam pewne pytanie i uważam, że temat tutaj pasuje. Co ważniejsze mam plany z mineralizacją, a więc uważam, że jak najabadziej tu pasuje.

to zrob polerke przekładni i lagow to jakas prace w niego wsadzisz hehe
a moze nadkole niejest drogie a jak chcesz stuncic to chlapacz zdejmiesz a bez nadkola to lyso

Właśnie w pracach powstrzymuje mnie też to, że jeszcze nie wiem co zrobię ;/ mam kilka scenariuszy tylko jak tu wybrać trafny ?

wszystko potrochu :stuck_out_tongue: ja tez niewiedzialem co robic z sonicem, posciagalem mase fotek z zagranicznych stronęk i wybralem najciekawsze propozycje

Co do polerki to właśnie, czy się opłaca jak bym miał wsadzać minarelli, to wtedy można całe kartery wypolerować, albo pomalować :stuck_out_tongue:

Z nadkolem to muszę pomyśleć. Pomysł donbry :stuck_out_tongue: Nie mam na nie takiego parcia, bo tam jest taki matowy plastik, więc bebechów mu i tak nie widać, ale moze na jego podstawie będzie można łatwo wykonać ładne nadkole :smiley:

[ Dodano: 20-02-2009, 21:43 ]
Ten skuter stylistycznie i tak ładnie wygląda :stuck_out_tongue:

i nie piszmy co minutę postów jak jakiejś prywatnej korespondencji ^^

Nie zastanawiaj się i wsadzaj silnik minarelli, ja też się wahałem aż wkońcu zrobiłem swapa to mojego crackera i jestem mega zadowolny. Przyśpieszenie, moc i w ogóle super. Jak coś to masz tu filmik mojego skutera z minarelią Link do filmu

jak nie będziesz zmieniać zapłonu to wsadzenie mianrelli to nie problem tylko wbijasz silnik w ramę podłączasz kable i zakładasz amorek, fajkę i jazda :slight_smile:

A co do VT to czekam na fotki :stuck_out_tongue:

Co do swapa, to jeszcze pozostaje kwestia LC - a jak z tym ? :stuck_out_tongue:
Bo z tego co mówicie to przy AC tak łatwo, ale jak znaleźć kompletny silnik, żebym potem nie musiał dokupować nie wiadomo ilu części. Jak by mi ktośpodał przykładowe linki z allegro bo jak oglądam to nie jestem pewnie czy to by weszło itd. Poza tym jak potem podłączyć tarczówke itd.
Jest duża różnica pomiędzy zapłonem u mnie a w takim markowcu ?

Co do fotek to kurde niech ten śnieg się stopi bo nie mam dojscie do gararzu ^^ Niedługo się wkurzę wezmę łopatęi odgarnę pół placu, którego i tak się na razie nie używa ^^

Tak poza tym to dziękuję wszystkim za pomoc, propozycje oraz komentarze.

[ Dodano: 21-02-2009, 11:17 ]
Co do nadkola to jak by to pomalować jakimś ładnym kolorkiem, najlepiej metalikiem ;p, albo zostawić nawet tak jak jest to i tak ładnie wygląda, nie sądzicie ? :stuck_out_tongue:


Tablice by można przełożyć na przekładnię, albo zrobićte mocowanie co wtedy służy jako chlapak, tylko co z migaczami ? Hmm gdzieś z boku by się je dało :smiley:

Blachę dawaj na przekładnie, a co do migaczy do możesz kupić takie małe przylepiane. A jak nie chce wydawać kasy na migacze to możesz jezdzić bez, ja też śmigam bez migaczy i policja jeszcze nigdy się nie przyczepiła ponieważ motorower nie musi mieć. A co do silnika to jeżeli myślisz o stuncie to bier AC ponieważ są lepsze do stuntu bo się mniej grzeją jak śmigasz na kole. Ale pamiętaj żeby kupić silnik z magnetem yamahy bo to nowe mają ducati. A co do zapłonu to ja podłączyłem do seryjnego minarelli i chodzi elegancko :smiley:

Te co mam są zajebiste - diodowe xD Każdy zazdrości ^^ Po prostu bym je przełożył xP Jak bym wsadzał minarelli to stuntował bym od czasu do czasu, normalnie bym miał plastiki założone bo bym chciał skuter głównie do jazdy.

kierunki spróbuj dać jakoś pod lampą

Coś się ruszyło ^^
Odkleiłem dziś naklejki z tych bocznych plastików i teraz mam taki problem, że zostal po nich klej, nie wie ktoś przypadkiem czym to najłatwiej zmyć bez szkody dla lakieru ?

Pozdejmowałem też plastiki i je “pokleiłem” lutownicą bo była podłoga popękana i jeszcze jeden wew. plastik, nie wygląda to idealnie, ale lepiej tak niż jak by się miały te pęknięcia rozszerzać. Dowiedziałem się też, że samotne ściaganie i ponowne zakładanie wszystkich plastików to czasochłonne zajęcie, które potrafi poszarpać nerwy.

Jutro może cyknę jakieś fotki :smiley: ale wolał bym do nich wyczyścić dobrze plastik.

Stoi u mnie też Thunder od kumpla, z zaczętą polerką - zdarty lakier, ale korzystając z wolnego czasu naprawiłem mu kickstarter, te wszystkie koronki ze startera, zakręciłem kapę i odpalił ^^, więc na razie służy za zabawkę do stuntu, więc połełka poczeka ^^

Pomagam też kumplowi z Hurricainem (same “markowe” skutery xD) poodklejaliśmy naklejki, wywaliliśmy kuferek i stelaż i powiem Wam, że już wygląda 100 razy lepiej, dodatkowo bardzo łatwo go podnieść, a jutro montujemy Hebo NG oraz będę mu szukał okazyjnie jakiegos wydechu typu TECNIGAS chyba NEXT R, LESER XPRO, albo JASIEK Z czy R, gdyby ktoś miał coś w tym rodzaju do sprzedania to bardzo proszę o kontakt :slight_smile:

pozdrawiam