Brak zmian po wymianie modułu w chińskim 4T

szyszu3 napisał:

A przyszedł Ci tamten moduł co zamówiłeś ?

Niestety nie, dopiero dziś wysłali... A mieli wczoraj. Trudno, przyjdzie w poniedziałek i wszystko się wyjaśni.

enter1978 napisał:

Na zablokowanym module (na stopkach koło w górze)silnik kreci 6tyś obrotów jak dodasz wiecej gazu to zaczyna się telepać ale nie przekroczy 6 tys obrotów,postaw skuter na stopki i przekręć manetkę na max jak wkręci się na 9-10-11 tyś obrotów to nie jest zablokowany. I jedyna pozostałą blokadą będzie anemiczny silnik, 139qmb nie jest demonem mocy

No tak mi się wydaje, że jest blokada obrotów. Bo robiłem już taki test. Silnik wiadomo, że nie jest rakietą, ale te 10-15km/h więcej powinien iść.

Nowy moduł założony i... nadal brak zmian. Czyli fabryczny moduł był już odblokowany...
Tak wyglądają kostki od modułu: http://img98.imageshack.us/img98/3746/20120416164624.jpg
Teraz pytanie ostateczne - skoro nie mam żadnego euro, nie mam blokady na module, nie mam tulejki na wario, nie mam blokady przepustnicy, śrubki na dekielku od gaźnika to... co to jest ??

Sprawdziłem dziś dokładnie - licznikowe 55km/h to 45km/h wg GPS...

Mam dwie koncepcje:
1. Czyszczenie gaźnika + zmiana dyszy (ew. zmiana gaźnika na nowy).
2. Ustawienie zaworów - czy to mocno poprawi v/max ??

Pozdrawiam
Michał

Skoro na module nie było blokady, spróbuj zmienić wałek rozrządu na sportowy. Sportowy rozrząd w 4T podniesie ci obroty max.silnika, przez co i v-max.

Kurczę, to będzie trochę roboty... Czy to na pewno to ? Ja jednak uparłbym się przy gaźniku.

barteklodz napisał:

zdarzyło mi się kilka razy wymieniać korektor momentu w tym silniku (te talerze stożkowe za sprzęgłem), były przypadki że po wymianie skuter zachowywał się jak zablokowany, dopiero któryś z kolei zamiennik pracował jak należy więc może trawiłeś na "wolną" wersję.

czytałeś mojego posta ?
zajrzyj do napędu

barteklodz, czy taki tuningowy korektor załatwi sprawę ? czytam, że daje coś minimalnie na przyspieszenie, ale na v-max... nic.

Dziwne jest to, że na zjeździe z choćby malutkiej górki, skuter rozpędza się do ok. 60km/h.

Będę miał możliwość zmiany gaźnika z dyszą 80. Zobaczymy co się zmieni.

Bez kitu możesz mieć za małą dysze, przez co skuter dostaje mniej paliwa i wolniej jedzie.

Zobaczymy, na to wygląda, że to problem dyszy/gaźnika. Wymienię cały i sprawdzę.

Właśnie - jak wygląda procedura po wymianie gaźnika ? Trzeba będzie zalać go paliwem. Którędy, ile ?
Czy może po prostu pokopać parę razy bez zapłonu, niech paliwo zassie się do gaźnika i odpalić ?

Okazało się, że w fabrycznym gaźniku miałem dyszę 80.
Przed sprawdzeniem zamówiłem tez 80 (byłem pewien, że oryginalnie będzie mniejsza), przyszła 100...
Na tej 100 zalewa się, v-max 15km/h.

Jutro będę podpinał całkiem nowy gaźnik z dyszą 82. Zobaczymy jak to będzie gadać. Ale już widzę, że zmiany będą kosmetyczne. Niski v-max to nie wina gaźnika.

Ale... znalazłem u siebie to cholerne EURO ! Zaraz zabieram się do lektury jak zdjąć ten badziew.
I może jutro założę też wario Malossi Multivar. Ale najpierw gaźnik. Zobaczymy jakie da efekty.

ja tez miałem taki problem odblokowany 4t jechał tylko 50km/h na prostej szukałem igły w stogu siana i nic nie nie znalazłem obleciałem wszystkie fora i sie pytałem ludzi co najlepsze inne lataja ok 65km/h a mój tylko 50km/h .zamówiłem cylinder 80ccm firmowy airsal i na prostej jedzie 70km/h i kłopot z głowy

Ha ! znalazłem taki film: http://www.youtube.com/watch?v=S0g945HlXb4&feature=related

Macałem dziś wario (nie odkręcałem) i rzeczywiście mam takie 3 cypelki wyczuwalne palcem. To pewnie te śrubki z filmu trzymające blaszkę.
Tylko w jaki sposób ona blokuje wario ?

Czyli jak zmienię całe wario, to powinna być też znaczna poprawa.

ja takiej blaszki nie miałem

To bardzo rzadko spotykany element, czytałem, że w peugeotach i innych markowych skuterach - w chinolach prawie tego nie spotkasz.

Ja w swoim chinolku tylko chyba na module miałem blokade. bo na gaźniku nie mam, filtrze też, wario też nie ma, zawirowacz też nie ma.

Tylko mój kumpel mówił że w tłumiku w środku te rurki jest blaszka, i że ją trzeba przewiercić i sprawdziłem i u mnie jest ona, ale boje się przewiercać :D bo będzie głośno chodzi czy coś :d

pasek888 napisał:

Tylko w jaki sposób ona blokuje wario ?
Czyli jak zmienię całe wario, to powinna być też znaczna poprawa.

ogranicza wypchnięcie przez rolki talerza
inaczej, rolki pracują po całej prowadnicy
zapewnia to mocniejsze ściśnięcie talerzy i pasek wędruje w górę

szyszu3 napisał:

J
Tylko mój kumpel mówił że w tłumiku w środku te rurki jest blaszka, i że ją trzeba przewiercić i sprawdziłem i u mnie jest ona, ale boje się przewiercać :D bo będzie głośno chodzi czy coś :d

Mnie korci Leovince Scoot L. Tylko to 450PLN ;/ Ale efekt wizualny i dźwiękowy bajka.

barteklodz napisał:

ogranicza wypchnięcie przez rolki talerza
inaczej, rolki pracują po całej prowadnicy
zapewnia to mocniejsze ściśnięcie talerzy i pasek wędruje w górę

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - w chwili obecnej, przy obecności tej blachy, blokowany jest ten wewnętrzny talerz, przez co rolki nie pracują w pełni swoich możliwości. Czyli talerze nie ściskają się do końca.
Jeśli tak jest i jest to jedyna blokada, to chinolki ładnie wyliczyły tę blachę, że skuter jedzie równe 45km/h (GPS). Jutro ją zdejmuję i być może od razu zmiana wario (jak dojdzie paczka).
No i gaźnik wymaga przywrócenia do stanu poprzedniego - dysza z powrotem 80 i regulacja. Lub podłączenie nowego gaźnika.

No, założyłem nowy gaźnik - w porównaniu do serii - bez zmian w osiągach.

Blachy na wario jednak nie było. Po założeniu nowego wario (Malossi Multivar) i sprężyny centralnej z zestawu jest znaczna poprawa. Prędkość na prostej wzrosła o 10km/h - nadal trochę mało, ale styknie (na prostej, równej drodze 60 na blacie, real ~55km/h). Z góry zamykam licznik (80 na blacie, realne około 70-75).
Ale przyspieszenie kosmiczne w porównaniu do serii. Rolki do tego wario były 7g. Widocznie na v-max trzeba dać cięższe. Ale zostawię tak jak jest, to mi w zupełności wystarcza. Silnik wyraźnie wyżej kręci.

Zastanawiam się czy regulacja zaworów poprawi osiągi ? Szczelinomierz w drodze, będzie u mnie w poniedziałek.

Na jaki gaźnik wymieniłeś ? masz 4t chińczyka ?