BLOKADA STREET 50

grocik wrote:

wstaw, bo jestem ciekaw, u mnie wygląda jak na filmie :roll:

Witam.
Wygląd wariatora w Street poniżej. Dla zakończenia domniemań - jedyna blokada jaka jest w Inca Street to podkładka dystansowa. Nie trzeba wymieniać modułu CDI. Po wyjęciu dziś tulejki zamknąłem licznik.

i czym odkręciłeś, minarelki mają podobny talerz, jeśli dobrze pamiętam

Grocik, bo to podróba Minarelki :)

WODZU - powiedz, ile realnie wyciąga - jeździłem kiedyś trochę SYMem Orbit, jechał 58 km/h(czy z górki, czy na prostej), ale miał na 100% zablokowany moduł, co potwierdził importer.

Wygląd wariatora w Street poniżej. Dla zakończenia domniemań - jedyna blokada jaka jest w Inca Street to podkładka dystansowa. Nie trzeba wymieniać modułu CDI. Po wyjęciu dziś tulejki zamknąłem licznik.
Wodzu, moduł też jest zablokowany, nie wkręca na wyższe obroty. Po wymianie modułu zupełnie inaczej reaguje na manetkę gazu. Co ciekawe CDI pasuje wtyczkowo od 4T.

dareks20 wrote:

Wodzu, moduł też jest zablokowany, nie wkręca na wyższe obroty. Po wymianie modułu zupełnie inaczej reaguje na manetkę gazu. Co ciekawe CDI pasuje wtyczkowo od 4T.

Gdzie kupiłeś moduł - czy mógłbyś np podać jakieś linki do allegrolub sklepów int.?

EDIT 2010-07-05 15:28

oto odpowiedz na moje zapytanie wysłane do importera

"Witamy,

Do Streeta nie jest potrzebny moduł. Wystarczy zdjęcie tulei z wariatora.

Pozdrawiamy INCA"

WODZU a jakie rozmiary ma pasek napędowy

puma wrote:

WODZU a jakie rozmiary ma pasek napędowy

Witam.
Wiem że firmy Mitsubushi ale jaki rozmiar - zabij mnie ale nie wpadłem na pomysł zobaczenia jaki to rozmiar:)

szkoda bo nikt nie wie

witam jak ściągnąłem blokadę z wariatora i jedzie mi tak z 70km/h niestety ma bardzo słabe przyspieszenie bo od 0 do 30km/h strasznie mi go muli nie wiem czym to może być spowodowane proszę o jakąś poradę co mam z tym zrobić :(

Zazwyczaj do seryjnych silników kupujemy rolki o 0,5-1g lżejsze. Dlaczego?

Ponieważ silnik regulowany jest pod "blokady". Czyli z założeniem, że prędkość maksymalna naszego skutera będzie 45km/h, a ponadto producent chce oszczędzić silnikowi katuszy w ten sposób.## Wymiana rolek na lżejsze wiązać się może z regulacją obrotów jałowych (wolnych) - na niższe. Wymieniając rolki na cięższe - zwiększamy obroty..... (zaczerpnięte z innego forum).....

Ja wczoraj zdjąłem podkładkę z wariatora i idzie 65 po rozbujaniu. Kumpel z serwisu skuterów mówił, że ma zawirowywacz spalin i trzeba by było go zaspawać. Więc już nie wiem...
A jakie dysze polecacie zamiast seryjnej?

Inca street nie ma zawirowywacza spalin

to jakie rolki powinąłem kupić do tego skuterka ?
a nie będzie to wina modułu ?

W moim została zdjęta blokada z wariatora w serwisie ale motorek idzie tylko do 60 km/h, nawet przy zjazdach z wiaduktów wskazówka ani drgnie :( . Jaki jest powód - CDI? Coś go blokuje na 100%.

Pzdr,

flf wrote:

W moim została zdjęta blokada z wariatora w serwisie ale motorek idzie tylko do 60 km/h, nawet przy zjazdach z wiaduktów wskazówka ani drgnie :( . Jaki jest powód - CDI? Coś go blokuje na 100%.
Pzdr,

Ok wszystko jasne - CDI ale w serwisie powiedzieli że zmaiana modułu to utrata gwarancji :( .

Ja za parę dni kupie moduł z allegro od 4Ti sprawdzę czy to rzeczywiscie działa - modułodblokowany bez regulacji kosztuje 17 zeta , a z regulacja kata wyprzedzenia zapłonu 27 zeta - kupuje ten za 17 - dam znac jak mi poszło - wtyczka jest identyczna

Ja zastanawiam się nad serwisem gwarancyjnym. Koszty jednorazowej wizyty to ok. 200 zł. + wiadomo oleje. 1000 km robię w ok. miesiąc, jak zgubiłem śrubę z podstawki to i tak musiałem zapłacić w serwisie za wkręcenie nowej i dorobienie tulejki. Ciekaw jestem co i kiedy psuje się w takim sprzęcie i jakie są koszty części i naprawy. Mam trochę wrażenie że te przeglądy gwarancyjne to taka mała ściema, ale mogę się mylić.
Macie jakieś zdanie w tym temacie?

Przeglądy lepiej samemu robić wg. mnie, ta kasa, którą wydasz w sumie na przeglądy, starczy ci na części do skuta przez całe jego życie :D

Jeśli się trochę znasz, to Vezyr ma rację, ale popatrz na najczęstsze awarie i zobacz czy są do dostania te cześci.

Do chinola wszystko dostaniesz, a szczególnie to co się najbardziej sypie :D