Beti by Robertus xD Up:D Tecnigas Next-r

Witam wszystkich zgromadzonych. :stuck_out_tongue_winking_eye:
Więc po sprzedaży chinola chciałem kupić jakąś biegówkę najlepiej 125cc lecz miałem jeszcze kilka wydatków to zrozumiałem że mnie nie stać na taką biegówkę. Trafiło mi się kupić Włoski skuter jakim jest BETA ARK 50 z silnikiem minarelli horizontal z 2005r. Kupiłem go u młodego gościa który dbał o niego ale nie potrafił nic przy nim zrobić ;p. Gdy go kupiłem to gościu gadał ze trzeba wymienić bendix rozrusznika, linke od licznika i inne drobiazgi lecz wystarczyło powyczyszczać i wszystko jest jak nówka. Z tego co widzę to silnik i gaźnik nie był rozkręcany od nowości.
Skuter ma bardzo wielkiego zrywa i przyśpieszenie. Najpierw vmax wynosił 60-65 :confused: ale rolki były kwadratowe :stuck_out_tongue: gdy wymieniłem rolki i wyczyściłem gaźnik to vmax wzrosł do 75km/h (realne)
Beta jest dobrze wyposażona, Posiada:
-2 hamulce tarczowe
-amortyzator gazowy Paioli
-chłodzony cieczą
-koła 13"
fotki:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Komentować :smiley:
Pozdro

fajny skuterek takie mi się zawsze podobały i co najlepsze ze mina /ile dałeś ? jakieś plany nowy komin ?

Bardzo podobają mi się te drzewa. Mogę wiedzieć co to za rodzają
I ten buty pod domem, mógłbyś dać więcej info?

Jest to Full seria ale planuje na początek jakiś wydech, zależy jaki się trafi :stuck_out_tongue:

betka ma 13" ??

daj jakieś fotki fel, fajny sprzęt , tylko znajomy mi powiedział że jak chcesz ściągnąć czachę to musisz zwalać koło , prawda to??

https://www.polo-motorrad.com/cms/fileadmin/file/Aktuelle_Werbung/Katalog/Hauptkatalog_2010/index.html zerknij na stronę 444

PS: ten katalog za darmo można zamówić ja taki posiadam .

Tak ma 13" przód 120/70 a tył 130/60
Niestety trzeba koło wywalić całkiem żeby można było wyjąć czachę ale da się odkręcić i odchylić tą czache że można prawie wszystko zrobić.

Kurdę super skuter :smiley: Nareszcie coś innego nie roxy , srki itp. I to mi się podoba :smiley:

Skuter, jak skuter. Ważne, zeby dobrze chodził :wink:

A excent na warna zbieraż

no fajna beta, dobrze że ma minarelli LC :)… Ogólnie trochę mi malage f12 przypomina.

Oby Ci służyła ;]

No dzięki dzięki. Zamówiłem stopkę boczną bo nie ma a przyda się :stuck_out_tongue:
Jedyny minus tego skutera to bardzo bardzo słabe światła :-/
Silnik pracuje bardzo dobrze chodzi i przyśpiesza.
Tecnigas next-r dobry byłby do niego?? full seria.

daj zamiast soczewek halogeny :smiley:

Mam na sprzedaż tecnigasa next r chrom

Harnik95, ile byś chciał?? Jak co to pisz na gg 11646472 (zawsze niewidoczny)

fajny sprzęt, typowo włoska stylistyka i najważniejsze, ze minarelli silnik.
Niech służy jak najdłużej ;p

Mam pytanie jaką dać dyszę bo wsadziłem 88 i jest trochę za wielka, a 70 nie będzie za małaż?
Gaznik dollotoro 12mm i wszystko seria.

Ja mam w serii 74 i jest git :slight_smile:

Dzisiaj rozkręciłem dekiel i widzę że dzwon jest już mocno fioletowy. Taki dzwon może wpływać coś na osiągiż?

lepiej sprawdź jak trzyma się w środku bo to ze fioletowy to całkiem normalne

BALU napisał:

to całkiem normalne


Nie całkiem ... w sumie to może wpłynąć, a nie musi ...