airsal 70 sport czasami słabnie

witam mam taki problem bo mam cylinder airsal sport 70 aluminiowy i np dzis gdy wracalem z miasta okolo 15km to jeechałem nie na v-max tylko tak z 60 70 i tak sobie przycisnołem z jednej gorki do predkosci maksymalnej no i tak jakos dziwnie pod taką delikatnągórke ledwo co wyjechał manetka byla caly czas odkrencona na maxa to niechcial ciiągnąć pod tągórke to musialem mu odpuścic i tak z 40km/h i wyjechał jakos niewiem dlaczego tak siędzieje bo np jak jade na stacje okolo 1km od domu to jest owiele większa gorka i gduy wracam z e stacji to idzie pięknie pod tągórke chociaz jest większa … ale mniejszy zato dystans jest pokonany no i pytanie takie co to sięmoże dziać czy to sięjakos przegrzewa czy co skuter jest ac … proszę o odpowiedzi… mzoe jakas regulacja napedu czy co bo kopa dostaje dopiero przy 60 - 70 km/h

może się grzeje ? masz czujnik temperatury ?

Przegrzewa się! jeśli to ac to musisz co jakiś tam dystans stanąć żeby się ochłodził.
Popatrz też na sprzęgło w jakim stanie jest.

sprzeglo jes t prawie całe spalone a dzwon taki jak by troch wyklepany młotkeim bo niejest okragny tzn te krawendzie nie sa okragle tylko takie powgniatane
no ale ile przejechalem przedchwila z 4 5 km i cały gaz i delikatna gorka i słabnie i ni hu… i awet na prostej się do tam 73 rozpendzil zamiast do vmax (mniejwięcej jest to 90-100)

To na 99% sprzęgło ślizga, jak masz okładziny wytarte i jak się zagrzeją to ślizgają. Musisz sprzęgło wymienić.
A jak startuje ten skuter? Ma jakiegoś zrywa żeby spokojnie gume spalił czy silnik wyje a delikatnie ruszaż

a według mnie chyba kompresja spadła :confused:

gumy nie spali zn zamieli kilkra raz na poczatku ale brakuje mu mocy bo nie regulowany ale np na trawie to przymieli ale tez razcej słabnie po chwili bo pasek idzie wyzej a nie dostrojiony napend

tłok puchnie jak huj, a druga sprawa to ta przekładnia

Mówię ci popatrz na sprzęgło i najwyżej je wymień.
Popraw chłodzenie bo się cylinder w wacuś grzeje i go zaraz wacuś czszeli.

a jak by ten tlok puchł to jak by się wymieniło na nowy to bylo by juz git czy caly cyl by trzabylo bo cos mi się wydaje ze juz nawet nie rozpendza się do v-max tylko gdzieś z 80 i tak jak by cos go trzymało bo niechce dojsc do takich wyzszych obrotów

Wymień tłok i sprzęgło i powinno być ok. I nie zapomnij o dobrej regulacji.

Cyla raczej nie musisz zmieniać, ale zobaczysz jak go ściągniesz jaki będzie, czy porysowany czy coś.
Ale sprzęgło to na 99% musisz zmienić

na tej stronce racing planet pisalo ze obowiazkowo trzeba dysze o 10% wieksza wsadzic i pytalem się mechanika z ciekawosci jaka dysze wsadzil to mi on poweidział poco ? ze nie trzeba dyszy wymieniac … to ja juz niewiem a gaźnik jest seria 12mm

Za mały gaźnik, za mała dysza, za mało paliwa i przez to tłok puchnie.

dysza jest 78 z tego co kiedys patrzylem ale t aka byla na seryjnym 50ccm i tez na 70ccm ona jest

Ostatnio wsadziłem 80 dysze i jest git przy full serii 50ccm

o kurwa 78 przy 70cc to nie wiem czy z tego cylka dużo jeszcze zostało ze 100 by musiała podejść nie wiem dokładnie, co tma jeszcze siedzi u ciebie?

wydech tecnigas next r

[ Dodano: 04-07-2010, 13:26 ]
to co ja teraz mogę z tym zrobić jak sobie zainkasowal 200zl za wymiane i mial wszystko zrobić zeby bylo git a tu nawet gaźnika nie wyregulowal … ??

Dobry ten mechanik co ci to robił niema co :smiley:
Kup dyszę kosztuję w granicach od 8 do 15zł (zależy gdzie) ja płaciłem 13zł
I zobaczysz czy będzie lepiej.
I później najwyżej kup jakieś sprzęgło.

dobra tylko jaki rozmiar tej dyszy;p?

[ Dodano: 04-07-2010, 13:34 ]
aha i takie cos dziwnie mi się wydaje ze jak stoji skuter to tak jak by spalinyt gdzieś bokiem wylatywały bo ak od czasu do czasu slychac tak jak by bez tłumika było tzn tak z o,5sek slychac nie ale tłumik jest dobrze dokmrencony tak mi sei wydaje jak by niewiem z pod glowicy czasami wyleciały czy cos niewiem czy to mozliwe wg jest ale … no tak jest czasami

[ Dodano: 04-07-2010, 13:41 ]
i jezdzic nie wolno skuterem teraz zanim dyszy nie wymienie?? czy można sobie jezdzic?