A1 + 125/50 ccm. Konsekwencje

Yoo, yoo ; ]

Mam taki dylemat ponieważ niewiem co dzieje się kiedy mamy kontrole policyjną, prawko A1 i jedziemy na 125/50 ccm… Możemy prowadzić taki pojazd czy nie ? Jakie konsekwencje ?

Nie wybrechtajcie mnie du*pą, mój pierwszy post. :573:

Hmm…
Konsekwencje 125/50 po złapaniu i pokapowaniu się przez policje będą takie same obojętnie czy masz A1 czy też nie :slight_smile: (ogromne)
Tyle, że potem jeśli nie masz A1 to dodatkowo płacisz 500zł za brak uprawnień :slight_smile:

hmm a nie można powiedziec ze jest po wymianie silnik ? przecież teraz silnik jest częścia wymienna nie tak jak kiedys…

No niby tak ale mi chodzilo tylko o to co stanie się kiedy będziemy mieli 125/50, A1 i kontrolę policyjną. Kalin kiedyś Mi mówił, że to podchodzi pod jakieś oszustwo i można nieźle się wpakować… Prawda to ?

jak Cie złapią, sprawdźą widzą A1 prawko i zarejestrowane na 50 i tyle to nic nie zrobią, ale niedajboże że gliniarz będzie bardziej upierdliwy zacznie oglądać, niedajboże się zna i połapie się że to jest 125 zarejestrowane na 50 to podchodzi to pod oszustwo państwa i płacisz ogromną karę także jak masz prawko A1 to ja bym wolał zarejestrować to na 125 spowrotem, problemu nie powinno być, na stacji diagnostycznej powiesz że miałeś karte motorowerową i wsadziłeś silnik 50ccm dlatego na 50 zarejestrowane a teraz zdałeś A1 i wsadziłeś 125 silnik i nie powinni się czepiać.

Tak tylko właśnie jak masz 125/50 i chcesz przerejestrować ten sam motor na 125 to wtedy mogą się przyczepić. Ciekawe czy ten twój bajer by przeszedł … ?

a czemu miałby nie pójść? możesz też powiedzieć że kupiłeś takie coś zarejestrowane na 50 ale chcesz mieć wszystko ok i przerejestrować z powrotem na 125 ale tu by się mogli zacząć czepiać itp.
Według mnie to najlepiej powiedzieć że wsadziłeś silnik 50ccm a teraz jak zdałeś A1 to wróciłeś z powrotem do 125. według mnie nie mają się czego czepiać bo jak jest zarejestrowane na 50ccm to gdzieś powinny być papiery że został zmieniony silnik czy coś a teraz wsadziłeś 125 a starą 50 sprzedałeś i według mnie sprawa jest jasna :stuck_out_tongue:

pns napisał:

hmm a nie można powiedziec ze jest po wymianie silnik ? przecież teraz silnik jest częścia wymienna nie tak jak kiedys...


Hmm... ja na miejscu policjanta zapytałbym się: Czemu nie założyłeś znów silnika 50ccm ? Albo nie zarejestrowałeś na motocykl ? ;P

No tak ale wiesz jakie jest prawo. Wydaje Ci się, że nic złego nie robisz a jak Ci dopierdzielą coś to się nie połapiesz. Różnie to bywa. I dzieki za wyjaśnienie ; ]

Ekhm … Mam runnera 180, prawka nie mam czyli jedzdze wiadomo jak. We wtorek niebiescy koledzy zatrzymali mnie na suszarkę - 120km/h i jakie konsekwencje ? mandat 400zł i to wszystko …

Tak jest. Czasem lepiej płacić te mandaty ale mieć czyste sumienie że nie oszukujemy. Wtedy pod każdym względem jesteśmy czyści.

Jezeli jezdzisz bez prawka to tak czy inaczej oszukujesz. Tak jak w gta… 125/50 gra z kodami. Gorzej jak będzie game over ; ]

kur.a GTA ^^ haha człowieku to jest życie nie gra w grze można wszystko przewidziec a w zyciu nic!! jeden cie puszci a drugi udupi tak ze się nie pozbierasz

To bylo male porównanie. Przecież wiem, że to nie to samo. W innym wypadku mógłbym pare razy kogoś wywalić z samochodu jak stoi na czerwonym ; DDD

mógłbyś też wybić całe miasto w pień, spalić wszystkie domy i samochody i wyjść po 6 godzinach czy tam 12 jak to w gta jest i zapłacić tylko bodajże 100$ xD

Wino a oni mysleli ze to jest 50cc i na karte czy nie sprawdzali Ci papierow? Czy mysleli ze 50cc tyle wyciagaż;d

Za przeróbki typu 125/50 i jeśli masz prawko to nic Ci nie zrobią. Przecież zmniejszona jest pojemność, a nie powiększona.

Powiedz że kupiłeś sobie 125, zrobiłeś prawko ale jak dla Ciebie to za duża moc i postanowiłeś pod szlifować swoje umiejętności na 50.

Ale 125/50 to fałszowanie dokumentów

z art. 270 Kodeksu karnego
§ 1. „Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
§ 2. „Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, zaopatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa”.
§ 3 „Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Na wszystko znajdą się paragrafy… więc lepiej być uczciwym :smiley:

jak Cie złapią na takim i mają dojść że to 125/50 to lepiej mieć zwykłą 125 i bez prawka bo mniejsze kary niż jakby doszli że to jest 125/50 xD