A1 + 125/50 ccm. Konsekwencje

No to mówiłem o tym od początku :stuck_out_tongue:

No wiadomo;p
tak można dostac z 500zl za brak prawka, a tu jak Cie pociagnal do odpowiedzialnosci karnej za falszowanie dokumentow itd to moze byc buba

Ale silnik jest traktowany jako część wymienna, czyli problemu nie powinno być. Zresztą zależy na kogo trafisz, może być upierdliwy ment, albo w porządku gościu. :slight_smile:

Patrico napisał:

Ale silnik jest traktowany jako część wymienna, czyli problemu nie powinno być.


no ale pojawi się problem jak go na suszare złapią niby 50 przy prędkości ze 130...
jak trafi na dociekliwego policjanta albo przy policji będzie zgrywał kozaka pyskował itp to ma pewną wizytę na stacji badawczej, a tam się okaże wszystko ;p

Jak ktos jest kozak to juz znajdzie jakiegos pierwszego lepszego wala, ze wujek ze strony babci, ktora miala dziadka a ten dziadek mial syna, który mial wujka i ten wujek dal mu silnik nowy 125 ccm i chcial go przetestowac ; d

Ps: Powiedzmy ze kupie taki motor 125/50 i chcem zrobić zeby byl znowu na 125 czyli legal to da się tak ? Czy jest ryzyko wtedy, ze się skumaja i beda konsekwencje ?

Da się zrobić, ale trzeba mieć papier od mechanika, że nam silnik wymienił :wink: Wiem, bo kiedyś sam chciałem zrobić legala, ale mi przeszło.

jak masz papierek że był wsadzany silnik 50 i teraz idziesz na kontrole mówisz że był silnik 50 ale wsadziłeś 125 i chcesz zarejestrować to i niech Ci dadzą pipierek to nie mają się według mnie do czego czepiać ;p bo coś było 125 silnik wsadziłeś 50 jest legal, jest potwierdzenie a teraz wywaliłeś 50 i wsadziłeś silnik 125 i chcesz znow na legal więc uczciwie to zgłaszasz że zmieńiłeś i rejestrujesz ;p

Silnik to część wymienna. Ale mylicie pojęcia. Silnik jest traktowany jako wymienny jeżeli:
-nie jest potrzebna zmiana konstrukcji ramy.
-posiada tą samą moc i pojemność co poprzedni.

Jeżeli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony, trzeba udać się do rzeczoznawcy (gdy już będzie swap zrobiony), on wypisze dokumenty z którymi należy się zgłosić do WK o zmianę w dowodzie - Tak to wygląda legalnie.

=XawiD=, ja pierdziele xddd
a o czym my mówimy?
miał 125 zmienia na 50 i rejestruje to na 50 i idzie do tego rzeczoznawcy zeby papier wypisał że został wsadzony silnik 50ccm i dopiero potem rejestruje i potem na odwrót przy rejestracji z 50 na 125-.-

Wiem o czym jest temat. Ale niektórzy myślą że jak silnik jest częścią to mogą nawet 600ccm silnik wstawić i wielkie G policja im zrobi… Więc napisałem to tak dla niewiedzących - bo ludzie wszystkiego wiedzieć nie muszą.

A co do rej. z 50 na 125 na nowo - rzeczoznawca, badanie techniczne, wydział komunikacji.

a najlepszym wytłumaczeniem jeśli by się pytali dlaczego to było na 50ccm zarejestrowane to powiedzieć tak: kupiłem nie miałem na to uprawnień i zamontowałem silnik 50ccm gdy teraz mam uprawnienia założony został z powrotem silnik 125