Zwiększenie mocy junak905 POMOCY

Witam, czy można odblokować junaka905 na wtrysku lub zwiększyć jego moc, prędkość lub przyspieszenie bez zwiększania pojemności?

nie

mozna

Walek rozrzadu Naraku zobacz

chłopie, przestań. Twoje rady oprócz jakiejś obsesji na punkcie dyszy wolnych obrotów są najczęściej bezużyteczne albo wręcz szkodliwe.
Ile mu te osiagi wzrosną jak już rozłoży sobie silnik i wymieni wałek rozrządu? 2%?
Do innego wałka rozrządu żeby to miało sens musiał by zmienić mape wtrysku - a tego nie zrobi.
Oczywiście że jest masa zabiegów polegająca na mechanicznej obróbce silnika która podniesie jego moc (niezbyt znacząco) bez zmiany pojemności.
ALE.
Wymaga to wiedzy, zaplecza, ogromnej ilości czasu (albo trzeba bdzie komuś za to zapłacić - i nie bedzie to 100zł) a na końcu i tak dostrojenie sterownika wtrysku - czego człowiek nie jest tu w stanie zrobić.
A jeszcze bardziej na końcu sie okaże że wyniki nie są satysfakcjonujące bo baza ma mały potencjał już na wejściu.

nie trzeba zmieniac mapy wtrysku

chyba ze moglby zamontowac gaznik zamiast tego pseudo wtrysku

Wombat, moze moglbys cos poradzic…jak trudno byloby to wykonac, gdyby dolozyc do tego walka rozrzadu mocnego drugi wtryskiwacz w kolektorze ssacym? Moglby sie go zalaczac np czerwonym guzikiem na kierownicy kiedy obroty silnika osiagnelyby odpowiednio wysoka wartosc. Czy trudno byloby to wprowadzic i czy kosztownie takie cos?

to nie jest “nitro” żebyś sobie nagle włączał drugi wtryskiwacz guziczkiem. nie ten film.
możesz wymieniać wałek rozrządu jak jest bardziej agresywny do tego silnika (możesz nawet zlecić wykonanie takiego wałka od zera), głowice splanować, zawory wymienić na większe. i Jeszcze kilka innych cudów które można wykonać z silnikiem.
Tylko że trzeba sie na tym znać, mieć maszyny i umieć dobrać/wyliczyć odpowiednie wartości tych obróbek.
Tylko że na końcu i tak to trzeba wyregulować - a reguluje sie w pamięci komputera… tylko że nie bardzo są mozliwości techniczne grzebania w pamięci seryjnego sterownika. Możesz wymienic sterownik na programowalny…
A na końcu sie i tak okaże że wydałeś bardzo dużo pieniendzóf a i tak ten co wymienił cylinder na 80-90cm jedzie sprawniej i za 90zł.
Dlatego że baza jest nędzna a z gówna bata nie ukręcisz.

Czytam tą dyskusję i optuję za tym abyś kolego GrzP poczytał jakieś książki bo jak czytam o drugim wtryskiwaczu w kolektorze z dodatkowym guziczkiem to ze śmiechu z krzesła spadam :smiley: Weź Ty się chłopie kurwa za naukę i przestań pisać te bzdury :smiley: