Zrób to sam: Wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach

krzysiek508 napisał:

wez na wiertare


To próbowałem i nawet udar włączyłem i nic :-/
a najbliższa stacja wulkanizacji to 40km drogi

Niema innych sposobów??

marcin027 napisał:

a najbliższa stacja wulkanizacji to 40km drogi


Mieszkasz w Rybniku tak ?! I na najbliższą wulkanizację masz 40km ?! No bez przesady ...

udar w wiertarce do odrkęcania śruby :573:

Wiertarka ma za mały moment do odkręcenia tego… Jak już nie poszło przy ściśniętym, to lipa, tylko pneumat, albo jak nie puszczają oleju, to daruj sobie wymianę uszczelniaczy i tylko olej wymień na razie.

RudY napisał:

Mieszkasz w Rybniku tak ?! I na najbliższą wulkanizację masz 40km ?! No bez przesady ...


Do rybnika mam 40km bo ja w takiej wsi mieszkam i dlatego napisałem rybnik, żeby w ogóle ktoś wiedział gdzie to jest

jacob555 napisał:

to daruj sobie wymianę uszczelniaczy i tylko olej wymień na razie.


a Jak wymienić olej nie odkręcając tej śrubył?

ja pierd**ę, odkręcasz górną śrubę (uważaj na sprężynę), wylewasz stary olej, wlewasz nowy. Takie trudne?

Nie wszystkie się rozbierają od góry

Które nie maja korka od góry? (Prócz UPS, bo tam nie wiem jak to jest) Jacob555

Ja mam Malaguti f12 z silnikiem 100ccm AC. Z lag leje mi jak z beczki i zastanawiam się jaki olej i ile go tam potzreba

olej lejesz jaki chcesz to tzn , regulujesz sobie gęstością twardość zawieszenia , a jaki z reguły się leje to nie wiem ale mysle ze zaraz ktos inny się wypowie i ci powie jaki

wrona napisał:

olej lejesz jaki chcesz to tzn , regulujesz sobie gęstością twardość zawieszenia , a jaki z reguły się leje to nie wiem ale mysle ze zaraz ktos inny się wypowie i ci powie jaki


A ile tego oleju będzie trzeba wlać? Na oko?:)

Na żadne oko :stuck_out_tongue:
Każde amorki mają swoją wyznaczoną ilość ml do zalania.

Tu na początku tego tematu jest napisane 150ml, teraz gdzieś na szybko poszukałem co do F12 to ktoś pisał, że 75ml na jedną lagę …
Najlepiej wlej tyle samo ile było (tyle ile spuścisz z lagi). Jak starego będzie około 75ml to wlej 75 i git :wink:

tyle że jak już się leje z lag to nie wiadomo ile było na początku, mi w rs wszystko poszło z jednej lagi, codziennie była plama, aż w końcu nie było.

Wszystko już miałem, dzisiaj myślałem zrobić a tu nagle … dostałem uszczelniacze za duże. Koleś w sklepie się walnął bo podałem mu model rocznik itp. K…a

[ Dodano: 04-04-2012, 20:48 ]
W końcu poszedłem do sklepu z łożyskami i dobrałem odpowiednie simeringi. Zamiast ok 30 zł za uszczelniacze zapłaciłem 6 zł:). Dzięki za porady. Pozdrawiam