Zrob to sam: Opony z kolcami na snieg/lod

*w koszty nie wliczone jest zużycie prądku na wiertartkę czy kątówkę :D

1,22zl z vatt...
Jak ci się wrona spisujaż?
Mam lepszy patent jak bede mial czas to opisze ;]

1,22zl z vatt...

?!

1,23 .. :lol: haha

spisuje się mega , nawet stunty szły na twardym sniegu , tylko na 2-3 przygazuwy bo za bardzo rzucało :D , a na lodzie było mega ale był zamały placek na jakiekolwiek manewry

tak mega że szłoby zrobić stopalaż

na lodzie może tak , ale nie było odważnych do sprubowania , bo kolce mogą popękać , zauważ że jak jedziesz , na kole to masz tylko samą mase , a przy stopalu , dochodzi jescze siła , rozpędu , taki dobry uczeń a nie wieś?

Wiesz, przy ostrym hamowaniu na przednie koło działają nawet większe siły niż wtedy gdy tył masz praktycznie w pionie i tylko jedziesz na przednim kole.

Kowal ale tak to się sumuje przecież o_O
Bo jest i skut w “pionie” tylko na przednim kole, a dodatkowo, żeby wbić na stopala trzeba jakoś ZAHAMOWAÆ …

No raczej się nic nie sumuje, ale prędzej te kolce ci popękają od samego hamowania niż od jazdy na przednim kole.

no japierdole, właśnie chodzi o to że jak wchodzisz na stopala to dość intensywnie hamujesz i działają jebane siły pędu (masa x szybkość), i nie zrobisz tego bez hamowania chyba że jesteś pro,
a jak jedziesz i hamujesz to możesz przecież lekko hamować a nie takie coś, chyba że jedziesz po śniegu na którym pierdolonego stopala nie zrobisz i możesz mocno hamować bo raczej nic się nie stanie tak trudno to zrozumieć?

Kowal Ty lepiej zacznij myśleć a nie siędź tylko nad książkami i kuj durną podręcznikową wiedze bo potem właśnie wychodzi jak rozumiesz czytany tekst i jak się orientujesz w praktyce…

Wiem, ale chodziło mi o to że przy stopalu (tylko przy nim, NIE PRZY WCHODZENIU NA NIEGO) działają mniejsze siły. A chodziło mi o to:

wrona napisał:

a przy stopalu



Więc nie przy stopalu, tylko przy intensywnym hamowaniu. Koniec dyskusji.

A jeśli chodzi o te siły to tak:

Siły działające na hamowane koło:
Fn - siła nacisku na oś
Fh - siła hamowania

http://www.sciaga.pl/tekst/35878-36-uklady_uruchamiania_hamulcow_w_samochodach_ciezarowych

Mimo że mowa o samochodach ciężarowych, nie zmienia to działania hamulców.

Jak ty nas tak łapiesz teraz za słówka to ja też się pobawię :slight_smile:
Napisałeś (pierwszy Twój post od którego dyskusja się wywiązała):

Kowal napisał:

tak mega że szłoby zrobić stopalaż


Więc napisałeś ZROBIÆ STOPALA, a nie “tak mega, że szłoby jechać na przednim koleś” :slight_smile:
I co teraz ?

No dobra, wygrałeś.

[ Komentarz dodany przez: RudY: 18-01-2011, 20:19 ]
Po raz kolejny musisz oddać mi swoje złoto :}

Rudy :slight_smile: a teraz ja Cię złapie za słówko :wink: Stopal to jazda na przednim kole ;] a tylko stanięcie na przednim kole nazywa Się jakoś inaczej , nie jestem pewien ale chyba endo .

ziolusRS,
tak ale na odwrót , jak jazda ,a przednim to endo stopal to stanięcie , ale na wszystko mówi się stopale

ale głupia kłutnia :roll:

kolejny post , nie na temat warn