Zlot Gwiaździsty Częstochowa 2011 . Kto będzie ?.

Też jadę mam tylko 98 km ,więc czemu nie

czwarty raz, ale bede

Krzysiek, poza miastem Sosnowiec też jest S1...cały czas do Czewy i dalej, droga szybkiego ruchu, 2 pasmowa ;)

Ja też będę, na jakieś 99% :-D
Tylko w moim przypadku jadę z klubu, na Zuzie, szukajcie BGM-u, z 30-40 motocykli chyba nas będzie :-D

FenixxPl // TheVill

Siema:)
No szkoda że w Czestochowie:/ ja kurcze nie moge kontaktów we Wrocku nawiązac:/

Śmiesznie to wygląda, większość osób łamie prawo jeżdżąc odblokowanym skuterem bez prawa jazdy kat. A, już tym bardziej bez rejestracji jako motocykl a się przejmujecie jaką drogą można jechać a jaką nie...

roomcajz napisał:

Śmiesznie to wygląda, większość osób łamie prawo jeżdżąc odblokowanym skuterem bez prawa jazdy kat. A, już tym bardziej bez rejestracji jako motocykl a się przejmujecie jaką drogą można jechać a jaką nie...

Widzisz ja zdobyłem prawo jazdy kategorii A razem z B ,były kiedyś takie połączone kursy (dawna sprawa) i wyobraź sobie nigdy za wyjątkiem kursu nie dosiadłem motoru, od roku mam skuter i to tak naprawdę nauka od początku , a z drogami że wiara się dopytuje to maja rację w mieście podczas kontroli nikt z policjantów nie zabierze ci skutera aby go sprawdzić więc mandat możesz dostać tylko za złamanie przepisow (chyba że ktoś jest tak szalony że zasuwa te 70 km po mieście) ,na ekspresowej to już raczej z klucza masz mandat

8)

oczywiście mój post miał skłonić do myślenia, chodzi o ukazanie niekonsekwencji. moje pytanie- co jest kluczem przy tolerowaniu lewizny? - widmo kary i negatywnych konsekwencji. wiem że policja przymknie oko na prędkość a racze :cry:j nie przymknie na jazdę po autostradzie skuterkiem.

-dwie?
-jedna, wozem jestem

http://www.youtube.com/watch?v=ns6QtsjmYKU

masz rację

-hehe " bo w zimie musi być zimno "

roomcajz napisał:

Śmiesznie to wygląda, większość osób łamie prawo jeżdżąc odblokowanym skuterem bez prawa jazdy kat. A, już tym bardziej bez rejestracji jako motocykl a się przejmujecie jaką drogą można jechać a jaką nie...

Jadąc drogą szybkiego ruchu motorowerem, wystarczy pierwszy patrol żeby zostać zatrzymanym do kontroli, mała tablica rzuca się w oczy.. i nie potrzeba tu żadnego sprawdzania czy skuter jest odblokowany, czy nie. Klient zapłaci mandat, a jak trafi na stróża prawa w złym humorze, może wezwać lawetę i koszty wzrosną.

Pietro oglądałeś tą stronkę z mapką autostrad? tam jest wyraźnie pokazane ze to odcinek w sosnowcu to tylko ekspresowa

Krzyśku, nie oglądałem bo nie ma po co, jeździłem trochę po kraju zawodowo i wiem, że to jest właśnie DK nr1 ;)

czyli nie autostrada

to tak jakby nazwac dk79 w kier krakowa przez olkusz autostrada

Nie autostrada, ale droga ekspresowa, na takie drogi też jest zakaz wjazdu motorowerami

Dużo osób lata przez tą trasę na motorowerach i jakoś nie ma zbytniego przypału :).
Wiadomo, że kiedyś może być ten pierwszy raz, ale myślę, że nie ma co być aż takim stróżem prawa . 3/4 z nas w ciągu jednego dnia łamie kilka razy jakieś przepisy i wszyscy jakoś żyjemy .

dk 79 na olkusz to tez nie ekspresowa

miałem na myśli DK nr 1, na Częstochowę ;)

DK 1 od Dąbrowy Górniczej aż do Piotrkowa jest zwykłą drogą dwujezdniową i na taką można bez najmniejszego problemu wjechać. Od Dąbrowy w stronę Bielska Białej jest natomiast S1 czyli droga szybkiego ruchu. Jak chcecie to wam mogę wypisać wszystkie drogi szybkiego ruchu i autostrady w województwie Śląskim. ;)