Zgubiony dowod i brak przegladu.

Witam, zgubilem dowod rejestracyjny skutera. Wyczytalem ze aby wyrobic duplikat musze miec wyciag badan technicznych. Przeglad powinienem zrobic w 2015r. Ponieważ zdalem prawko oplacalem tylko ubezpieczenie a skuterem nie jezdzilem. Jak to teraz mam zrobic aby dostac duplikat i zrobic nowy przeglad?

skuter trzeba zawieźc na badanie i dostaniesz ( o ile dostaniesz) kwit że badania przeszedł.
z tym kwitem i dokumentem tożsamości do wydziały komunikacji po wtórnik dowodu

Skuter sprawny wszystkie klosze, zarowki, hamulce itd sprawne. Bylem dzisiaj u diagnosty z samochodem i spytalem od razu o skutera. Powiedzial mi ze bez dowodu nie moze mi zrobic przegladu. A zeby wyrobic dowod niby trzeba miec aktualne badania. Jedno wyklucza sie z drugim bez sensu.

trzeba miec równoważny dokument na podstawie którego można stwierdzić dane pojazdu.
Możesz sobie iśc do wydziału komunikacji po “zaświadczenie o zarejestrowaniu pojazdu”. NA to zrobią ci badanie.
A potem z tymi kwitkami po nowy dowód

Z tego co sie dowiedziałem dzisiaj przez telefon w wydziale komunikacji musze jechac po czerwone tablice ktore kosztuja 36zl. Nastepnie dostane tymczasowe pozwolenie na zrobienie przegladu i dopiero moge ubiegac sie o duplikat/czy po prostu nowy dowod chyba(w tej kwest nie wiem jak to dalej bedzie).

taki kwit za kilkanaście złotych MUSI wydać ci wydział komunikacji:

http://spow.gryfice.ibip.pl/public/get_file_contents.php?id=243336

tyle że dla twojego regionu.

Na stronie mojego wydzialu takiego wniosku nie ma. Nie pozostaje mi nic innego jak jechac i sie dowiedziec osobiscie. Ale napomne im o tym ze w Gryficach mozna tak zrobic w razie czego, bo gosciu od przegladow nawet nie wspomnial nic o takim zaswiadczeniu tylko powiedzial ze “musi miec dowod i bez dowodu nie da rady”.

to sa ustawowe druki a nie wymysł urzędu w gliwcach. każdy WK ma ci obowiązek wydac taki

Odpowiedź z wydziału komunikacji w mojej miejscowości:

"Diagnosta ma obowiązek przestrzegać zapisów ROZPORZĄDZENIA MINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ z dnia 26 czerwca 2012 r.

w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdów oraz wzorów dokumentów stosowanych przy tych badaniach (t.j. Dz.U.2015.776, z późn. zm.).

W par. 2 są wymienione dokumenty na których diagnosta może dokonać identyfikacji pojazdu.

Z rozmowy z Dyrektorem Wydziału Komunikacji w Gryficach wynika, że informacja, którą Pan przesyła jest nieaktualna i zostanie zmieniona."

Czyli zaswiadczenie jest nieaktualne
Musze zdac aktualne tablice i pobrac nowe tymczasowe. Pisze to gdyby ktos mial podobny problem :slight_smile: