Zestawy cylindrowe lepszej jakości

I koniecznie naklejki! +10 do "przyśpiechy" i speeda

Powiem szczerze, że te zestawy cylindrowe zostały wręcz wymuszone sytuacją. Zajmuję się sprzedażą/serwisem skuterów i moto, ale nie chcę tutaj podawać szczegółów, żeby nie być posądzonym o reklamę. Chodzi o to, że często, gdy przychodzi do remontów silników popularnych skuterów, to jest problem z przekonaniem klienta do zainwestowania w lepsze części. Ludki zazwyczaj udają się do zwykłego sklepu lub przeszukują znany portal aukcyjny, kupują tanie wynalazki, przynoszą do mnie i chcą, żeby im to zamontować. Dla nich jakość to ładnie świecący tłok, a nie materiał z jakiego jest wykonany. Przez moje ręce przeszła masa zestawów cylindrowych i niektóre prezentowały tak niski poziom, że po prostu szkoda czasu na montaż. Zwłaszcza ja nie mogę sobie pozwolić na takie manewry, bo wystarczy, że kilku klientom padnie szybko sinik i pójdzie fama, że odwalam fuszerkę. Rozumiem, że nie każdego stać na w pełni markowe części, ale wtedy proponuję coś z palety Tajwan oem lub tańszy cylinder plus lepszy tłok. Chociaż przyznam, że zestawy Tajwańskie oem do 2T też nie są idealne. O ile cylindry są dobrze wykonane, to już tłoki nie wzbudzają zaufania, dlatego wkrótce zacznę kompletować zestawy do 2T na bazie oryginalnych tłoków Meteor lun Naraku. Wiem, wiem lepsze są tłoki Wossnera, czy Vertexa, ale ich cena jest tak wysoka, że mija się z ideą dobrego zestawu do skutera w przystępnej cenie, a poza tym w mniejszych pojemnościach Meteor też daje radę. Oczywiście oryginalny, a nie podróbka.

Co do gratisów, to zawsze dorzucam jakiś drobiazg do paczki. Z naklejkami mocy trzeba uważać, bo w czasie kontroli drogowej może nakierować pana policjanta na niewłaściwy tor myślenia :-)

Ja Panu dobrze tam policzyłem, i wyszło, że nie opłaca się kupować od Pana, tylko samemu pełny chiński zestaw na allegro za 50-60 zł + sam tłok na racing-planet.pl . Więcej dostaniemy, mniej zapłacimy.

Ja już kupiłem do mojego 2T zestaw tłok plus cylinder marki Almot za 130 zł. Miałem go wczesniej. Pojeżdzę na tym i gdy zajdzie potrzeba zmiany tłoka to wrzucę Meteora za 78 zł. Na pewno pojeździ.

A tego czegoś: http://sklep.motor-land.com.pl/p-4156-cylinder-cpi-keeway-a-c-40mm/ to nie polecam nikomu... 30 zł róznicy, a jakość zupełnie inna.

J23 - na Twojej stronie dostrzegłem błąd. W dziale olejów do 2T - Els Scooter City Jumper nie jest olejem półsyntetycznym tylko mineralnym. Ja kupowałem go po 23 zł. Poza tym piszesz, że wkładasz ludziom dobre części, a sprzedajesz moduły zapłonowe WM Motor. Miałem to coś nie tylko ja ale i moi koledzy i żaden nie wytrzymał dłużej niż dwa miesiące.

izdebski12 napisał:

Ja Panu dobrze tam policzyłem, i wyszło, że nie opłaca się kupować od Pana, tylko samemu pełny chiński zestaw na allegro za 50-60 zł + sam tłok na racing-planet.pl . Więcej dostaniemy, mniej zapłacimy.

Sam tłok Naraku 72 kosztuje 112 zł plus koszty wysyłki.

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-zestaw-tlokowy-naraku-72cc-4700mm-139qmbqma-p-2574-1.html?sessID=aa224813240999d268d504b1618d70ec

Do tego potrzebujemy jeszcze cylinder, kpl głowicę i wałek rozrządu. Oczywiście można kupić jakiś tani zestaw, ale to na prawdę loteria. Sprowadziłem kilka takich zestawów i jakość poszczególnych części była taka, że albo były krzywo osadzone prowadnice zaworowe, albo po zmontowaniu były prześwity na zaworach, albo na powierzchni krzywek wałka rozrządu były złuszczenia. Nie wspominam już o jakości tłoków i pierścieniach.

Nie zarabiam wcale wielkich kokosów na takim zestawie, a zanim mi się zwrócą pieniążki za te części, które sprowadziłem do sprawdzenia, to będę musiał sprzedać trochę zestawów. Jednak mam bazę na przyszłość i ciekawą ofertę dla klienta, który pojawi się z silnikiem do remontu.

Elf Scooter City Jumper zasadniczo jest olejem półsyntetycznym, tylko oczywiście jak każdy półsyntetyk jego bazę stanowi olej mineralny. Możliwe, że w błąd wprowadza opis na opakowaniu \\\'selected mineral bases\\\', co niektórzy interpretują jako olej czysto mineralny. Co do ceny, to wiem, że nie jest najniższa, ale biorę małe partie towaru, stąd taka cena. Po prostu jeżeli ktoś dołączy taki olej do zamówienia, to ok, jeżeli nie, to nie musi specjalnie zamawiać.

Jeżeli chodzi o moduły WM do 2T \\\'złote\\\', to zamontowałem kilkanaście i nie było żadnych reklamacji. Owszem w 2-3 przypadkach były problemy, ale po sprawdzeniu okazało się, że winna była fajka świecy, a w innym masa idąca na moduł. Mam jeszcze 2 typy modułów do 2T, tzw. czarne kostki z luźnymi kabelkami, ale muszę je sprawdzić, ponieważ jeden z nich na pewno jest zblokowany.

Dziękuję za wszelkie uwagi. Zwłaszcza dot. modułów. Jeżeli było tyle przypadków z nimi, to widocznie ja sprowadziłem \\\'szczęśliwą\\\' partię. Jednak zapoznam się, co w tym temacie oferuje Tajwan.

Ja miałem ten olej i naprawdę jest mineralny. Wiem jak mój silnik chodzi na takim oleju. Ale to nic.

Co do modułu to może też loteria? Akurat mój wytrzymał krótko. Też podejrzewałem fajkę ale po zmianie modułu na oryginalny duszenie i gaśnięcie przeszło jak ręką odjał.

J23, początki są zawsze trudne, działaj, a uwagi tych potencjalnych odbiorców produktu, zawsze warto brać pod uwagę. :D
Niestety, ale wszystkim tutaj nie dogodzisz. ;P

Ale cylindrów do silników "markowych" typu Franco Morini już nie ma?
Szkoda :( Jak nie sprzedam swojego skuterka do wiosny, to może coś pokombinuję z cylindrem, ale... Szkoda mi wywalać 700-800 zł na sam cylinder od Polini z tłokiem, wiadomo jakość będzie kosmiczna, wszystko będzie super, ale ta cena...

Kisiu1981 napisał:

Ja miałem ten olej i naprawdę jest mineralny. Wiem jak mój silnik chodzi na takim oleju. Ale to nic.
Co do modułu to może też loteria? Akurat mój wytrzymał krótko. Też podejrzewałem fajkę ale po zmianie modułu na oryginalny duszenie i gaśnięcie przeszło jak ręką odjał.

Oleje to temat rzeka, ale przerabiałem to na własnej skórze, a raczej motocyklach i autach. Być może ELF poszedł w ślady taniego samochodowego Castrola, tzn. markowe opakowanie, a olej nie wiadomo skąd. Wracając do Elfa scooter 2 city jumper 2t, to jeżeli weźmie się większą ilość tego oleju z hurtowni, to można go sprzedawać po ok. 23-25 zł. Przychodzi klient do sklepu, patrzy na ceny i przykładowo widzi Platinum Moto 2T za 25 zł, Bel-Raya za 35 zł i Elfa za 25. Co kupi?
Ale ok. Liczę się ze zdaniem użytkownika. Poza tym Elfa i tak mam drogo w zakupie, a zleżałym towarem nie zamierzam handlować. Zamiast Elfa będzie Platinum Moto 2T, a później BEL-RAY lub Mobil. Moduł WM złoty został mi tylko jeden, to też go zdejmę z oferty, a do ewentualnej nowej dostawy podejdę z ostrożnością i na razie pozostanę przy sprzedaży warsztatowej. Jak będą siadać, to wymienię od ręki lub zwrócę pieniążki.

Przy okazji zapytam o doświadczenia z nowymi świecami NGK. Podobno obecne dostawy na Polskę to świece z Francji. Wszystko byłoby ok, tylko, że miałem przypadki szybkiego padnięcia dwóch nowych świec NGK do 4T. Oczywiście były wygrzane po pierwszym montażu, a padły w różnych skuterach po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów.

Możecie mnie tutaj nawet i zastrzelić, ale ja nadal bazuję na produktach z oferty Wilmatu i nadal jestem zadowolony.
J23, odpal mi ten złoty moduł CDI do GY6-4T po kosztach (przetestuję
go już u siebie) i będziesz miał problem z głowy. :D
Oleje, jak to oleje, tak, to temat rzeka jest.

Z nowymi świecami NGK nie miałem ostatnio styczności (w Audi mam już kilkuletnie, trójelektrodowe świece NGK, są idealne do instalacji gazu LPG), ale wzorem, np. Boscha, to i księgowi z NGK, coś tam obecnie zapewne *udoskonalili* (tańsze miejsce produkcji), a takie coś, co jest nowym z miejsca pochodzenia, zawsze rodzi się w bólach i może kosztować trochę nerwów, zanim jakość osiągnie przynajmniej porównywalny poziom.
Osobiście, bazuję na świecach irydowych Awina (zamiennik NGK), bo jest to jednak dobra, trwała i tania alternatywa.

Chinol_180 napisał:

Osobiście, bazuję na świecach irydowych Awina (zamiennik NGK), bo jest to jednak dobra, trwała i tania alternatywa.

Awina to ogólnie marka niskiego lotu, ale ostatnio zauważyłem poprawę jakości, np. sprowadziłem oponę do skutera bieżnik drobna kostka i pozytywnie mnie zaskoczyła. Opony do quada też okazały się solidne. Nawet miejsce produkcji było inne niż china. Ze świecami podobnie. Z ostatniej dostawy nie było zastrzeżeń, a NGK padły 2 szt. Irydową Awiny mam na stanie i miałem ja przetestować w skuterze 125, ale jeżeli jest pozytywna opinia, to może znajdzie się na stronce. Gdyby tak jeszcze poprawili jakość żarówek, to byłoby super, bo kiedyś ze zbiorczych pudełek wypadały takie gnioty, że brak słów.

Ehh odnośnie Awiny mam same złe wspomnienia.

Poza tym Elfa i tak mam drogo w zakupie, a zleżałym towarem nie zamierzam handlować.

Akurat olejom leżenie na półce nie szkodzi.

Wombat napisał:

Poza tym Elfa i tak mam drogo w zakupie, a zleżałym towarem nie zamierzam handlować.

Akurat olejom leżenie na półce nie szkodzi.

Oj szkodzi, szkodzi. Zwłaszcza oleje do 2T są podatne na starzenie. Jakiś czas temu pracowałem w firmie olejarskiej i różne cuda się widziało. Pewien półsyntetyczny olej do 2T leżakujący dłuższy czas przy próbie wymieszania z benzyną tworzył tylko 'nitki' olejowe. Wyglądało, jakby w benzynie była pajęcza sieć, a po odstaniu na dnie bańki wytrącił się osad, ale to nie temat o olejach. Chociaż przy okazji tylko dodam, że np. jeżeli wymieszamy benzynę z olejem, to taka mieszanka też nie może długo leżakować. Temat dobrze znany w serwisach pilarek łańcuchowych ;-)

Nie wiem co miałeś za oleje i jak były przechowywane ale normalne oleje, NIE OTWARTE przechowywane w fabrycznych, szczelnych opakowaniach mogą leżeć kilka lat. Oleje 2T faktycznie mniej trwałe ale to i tak 5 lat.

http://www.auto-swiat.pl/1-robimy-porzadki-garazu-czyli-kiedy-olej-nadaje-sie-do-wyrzucenia

Castrol - 5 lat
http://www.castrol.com/castrol/genericarticle.do?categoryId=82916982&contentId=7033156

Chamski Selektol po 30 latach..
http://superauto24.se.pl/auto-porady/olejowe-pytania_67155.html
itd..

Wombat napisał:

Nie wiem co miałeś za oleje i jak były przechowywane ale normalne oleje, NIE OTWARTE przechowywane w fabrycznych, szczelnych opakowaniach mogą leżeć kilka lat. Oleje 2T faktycznie mniej trwałe ale to i tak 5 lat.

Ok. Wiesz, kiedyś wnikałem w teorię, a później była praktyka i uwierz, że nie zawsze 2+2x2=6 :-) Tym stwierdzeniem kończę wątek olejowy, ale zostanę przy swoich przekonaniach i na pewno nie wcisnę komuś kilkuletniego oleju.

Co się tyczy oleju, to każdy ma swój własny typ i preferencje, zarówno te organoleptyczne, jakościowe, ale też i klasowe, cenowe, lojalnościowe, itd.
Podrzucę tutaj coś dla fanów silników spalinowych. ;D
Jest na bogato, a szczególnie w komentarzach:

http://www.wiatrak.nl/10532/wielka-samochodowa-tajemnica

A tak bardziej poważnie o oleju, polecam stronę:

http://chudzikj.republika.pl/Technika/Olej/olej.htm

J23 napisał:

Wombat napisał:
Nie wiem co miałeś za oleje i jak były przechowywane ale normalne oleje, NIE OTWARTE przechowywane w fabrycznych, szczelnych opakowaniach mogą leżeć kilka lat. Oleje 2T faktycznie mniej trwałe ale to i tak 5 lat.

Ok. Wiesz, kiedyś wnikałem w teorię, a później była praktyka i uwierz, że nie zawsze 2+2x2=6 :-)

to ile masz tej praktyki?

Jako, że temat dot. zestawów cylindrowych, a nie daty ważności olejów, czy życiorysów, to informuję, że chwilowo brak zestawów 72. Zjawił się jeden klient i wziął całą partię towaru.

Niedawno pytałem Mielocha co polecają bardziej dla 4T: Airsal 80cc czy Tec 90cc (z głowicą). Co ciekawe obsługa mi odpisała, że bardziej by się składali ku Airsal'owi. Po pierwsze Airsal jest nieco lepiej wykonany niż Tec. Po drugie przy Tec'u może "za chwilę" brakować części eksploatacyjnych typu pierścienie. Ciekawe.