Zębatki tzn przekładnia tylnego koła

Witajcie ,mam pytanie o zębatki czyli przekładnię tylnego koła 12 cali tu akurat barton falcon 50 cm ale to chyba większość ma to samo a chodzi mi o to jaki zestaw trzeba kupić aby ciutkę to lepiej jechało niż ori , słyszałem że od skuterków na kołach 10 cali ale ile prawdy nie wiem ,widziałem tez jakies 16 zębów cokolwiek to znaczy , podajcie jakiegoś linka aby wymienić oryginał na coś szybszego .

nie masz mocy żeby warto było zmieniać przełożenia. tylko zmulisz sprzęt
Przełożenie sie zmienia wtedy kiedy mocy masz nadmiar i mozna sobie pozwolić np na wydłużanie przełożeń. Wiec najpierw sie robi moc a potem sie kombinuje żeby to sprawnie przenieść na asfalt i wykorzystać.

Ja chcę odwrotnie zacząć od zębatek a potem dopiero za silnik się zabrać , jak powiedziałem skuterek czysto rekreacyjny więc żaden żal czy stres , to jak to jest z tym zębatkami ?

jest tak jak ci napisalem

Jak widzę ty wszystko robisz aby za dużo nikt się nie dowiedział ??? nie chcesz odpowiedzieć bo nie wiesz czy po prostu nie chcesz , to proste pasują/nie pasują i tyle to tak ciężko ?

po pierwsze nie jestem od tego żeby każdemu rozwiązanie pod nos podtykać. Zwłaszcza tunerów ze śmiałymi koncepcjami z dupy.
Szanuje swój czas. Zestawów zębatek jest dużo i nie każde bedą pasowały - i pod względem przełożeń i samego dopasowania do karterów. Tu trzeba solidnie odrobić lekcje. I nie zamierzam tej roboty robić za ciebie - zwłaszcza że kombinujesz głupio.

Dobra wypisuję się z tego forum bo sensu one wielkiego nie ma , sam sobie dam rady i tak po prawdzie masz rację ty nie musisz wszystkiego wiedzieć ale gdzie reszta ? też nie wiedzą ? pokolenie ajfona ? za stary jestem aby o takie dyrdymały pisać więc lepiej rozbiorę i sam się dowiem tylko zasadne pytanie po co są takie fora niby do skuterków ale nikt nic nie wie ,dobra spadam.