zarówki h3 wydzielanie cipła

Witam

wsadziłem soczewkę od golfa do sr’ki świeci nieziemsko tylko ze po już krótkim użytkowaniu cała lampa się nagrzewa żarówka jaką mam to 55wat H3 seryjna czy są jakieś żarówki wydzielające mniej ciepła ? chcę zostać przy 55wat
z tego co widzę na allegro mam do wyboru
jakieś Xenon lub UV-block

Aby mniej się grzała to daj mniej niż 55w tylko że standardowe są 55w i mniejsze to jest właśnie ciężko zdobyć. Sam właśnie kiedyś jeździłem pół dnia za takimi żarówkami, bo ja mam oryginalnie w soczewkach żarówki 12v15w i chciałem coś trochę mocniejszego ale ciężko dostać. Gościu też gadał że 55w była by za mocna i by mi obudowę stopiło…

Ty wsadziłeś całą soczewkę od golfaż?

A fizyki Cie nie uczyliż Jak żarówka 55w jedna może się nagrzewać mocniej niż inna 55w?
skoro pobiera 55w to gdzieś musi się to podziać przecież nie wyparuje. Jedyny sposób to wsadzić słabszą żarówkę to będzie się mniej nagrzewać. większa moc więcej ciepła, mniejsza moc mniej ciepła - to chyba proste ;p

tak cała tu są fotki z prac od początku do konca widać tez jak się przetopiła soczewka seryjna ponieważ jeździłem na 21wat a w sr tez seryjnie sa 15wat do tych seryjnych plastikowych soczewek z tych fotek skleję jakiś poradnik :slight_smile:
http://img841.imageshack.us/gal.php?g=0608101010.jpg

Balu, chłopie zrób ten poradnik to cię chyba ozłocę :smiley:
Ja akurat teraz jeżdżę po nocy i przydały by mi się lepsze światła bo te co mam to o kant kuli rozbić… 1,5m przed skuterem świecą i jakby je odciął jaką linią bo dalej już nie świeci.