Zamki

Mam problem ponieważ ciężko wchodzi kluczyk do stacyjki i do zamka kufra. Co tam ewentualnie psiknąć albo czym nasmarować??

WD40 do środka i powinno chodzić. Jak nie, to pytaj dalej.

jacob555 napisał:

WD40 do środka i powinno chodzić. Jak nie, to pytaj dalej.



TY DEBILU! NIE WOLNO! NIE DO STACYJKI

Do stacyjki tylko i wyłącznie środki typu http://multisort.pl/product/7862.Preparat;do;czyszczenia;glowic;video;400ml.html Bo inaczej jeszcze gorzej zabrudzisz stacyjkę!
WD-40 ułatwi ci ruchy w stacyjce, ale zabrudzi styki i nie będzie przez nią prąd płynął!

A jeśli to jest tylko zamek na linkę to możnaż Bo mi trochę ciężko chodzi zamek od siędzenia.

pewnie, że można… Nie wiem, cze,u niby WD40 ma niszczyć łączność, której nie tworzy kluczyk, tylko jego przekręcanie, a styki są za stacyjką… Znowu jakieś mity niepotwierdzone…

jacob555 napisał:

cze,u niby WD40 ma niszczyć łączność, której nie tworzy kluczyk, tylko jego przekręcanie, a styki są za stacyjką...



Chciałbym zaznaczyć, ze w zamku są zapadki(inaczej mógłbyś gwoździem przekręcić stacyjkę) i właśnie przez te zapadki WD40 bez jakiegokolwiek problemu przelatuje zasyfiając styki ;)

zapadki masz i w zamku w drzwiach do domu, ale tam psikasz WD40, bo jest inny, nie?

Może i mity ale wszystko działa :mrgreen:

ja czyscilem stacyjke w taki sposób że po zdemontowaniu elektroniki wrzucilem do garnka z wodą i octem 5l wody 100ml octu … wygotowalo mi brud z niego , przedmuchałem kompresorem a potem smarem w spreju popsikalem i dokładnie rozruszalem :slight_smile:

jacob555 napisał:

zapadki masz i w zamku w drzwiach do domu, ale tam psikasz WD40, bo jest inny, nie?


Nie wiem jak Ty ale ja w domu w drzwiach styków i elektroniki nie mam ... bo tu o to chodzi ;p

Przesadzacie… WD40 jest czyste, a do stacyjki jakoś specjalnie syf nie ma jak wlecieć w takiej ilości, żeby oblepił coś… Zawsze się WD40 używało do wszystkiego i wszystko działa… Rozumiem, jak by ktoś smar Tovotte’a tam pchał, ale nie takie czyste oleje z minimalną lepkością…

racja wd40 nie przewodzi