Zamek od kufra nie działa

elo. mam taki głupi problem,( w mojej factorce zamek od kufra mam pod kierownicą,) i nie mogę przekrecić kluczykiem, tak jakby cos się blokowało… przy samym zamku (przy kufrze) konczy się linka i są tam dwa metalowe elementy, ten drugi jest ruchomy i gdy siedzenie się zamyka, on powinien 3mać to aby siedzenie się nie otwierało, a ten element jest na sprężynce i wraca. Linka w ogóle się nie rusza, tak samo jak kluczyk. co to może być?

no bo jak nie obracasz kluczykiem to jak może się linka ruszać?
może te zapadki się już wyrobiły i zwaliły lub zasyfiony zamek.

Chodzi mi o to,że ciągnąc z drugiej strony linki, czyli przy zamku ona jest też zablokowana. i chodzi mi o to czy przyczyny szukać od strony kluczyka czy zamka przy kufrze.
Zaraz tam lukne

No jeżeli ciągniesz za linkę od strony zamka i jest zablokowana no to raczej coś z zamkiem a nie z kluczykiem. Nie wiem, nasikaj tam WD40, może pomoże…

najlepiej to kerecherem to wyczyść, a jak nie masz to wd i coś małego i dłubiesz ten syf w zamku.

Najlepiej to WD 40 sikaj i pociągaj za tą linkę aż tam się odsyfi wszystko :wink:

Też mi się tak w aeroxie kiedyś stało no i taki właśnie sposób pomógł :stuck_out_tongue:

Problem już rozwiązałem. Okazało się, że linka była zablokowana tak jakby., ale juz wszystko działa.
Zamykam