Zalewa go? - Toros F16.

Zmieniać dysze z 85 na 80 gdy będę wsadzać cylinder 72cc ?
Czy lepiej się opłaca zostać przy seryjnej 85 ?

jeżeli zmieniasz cylinder to możesz ją zostawić, chyba że lubisz dłubać i chcesz zobaczyć(raczej odczuć) we własnym portfelu jak spadło spalanie to możesz się bawić. U mnie dysza w sklepie motoryzacyjnym to koszt 3zł:)

Panowie co do świecy... To w el Diablo(f16) orginalnie wsadzona jest TORCH, sprzedawca odradził mi irydową (19zł albo 18zł) właśnie to chyba AWINA była,ale ręki nie dam sobie odciąć i powiedział żebym bral zwykłą z DENSO za 9zł. Tak tez zrobiłem i jestem zadowolony:)

koszt dyszy jest niewielki w porównaniu do ceny jaka bym mógł zaoszczędzić na benzynie. teraz mój toros potrafi wciągnąć nawet ponad 3l ! uważam, że jak na 4t to stanowczo za dużo.
gdybym włożył cylek 72cc i zostawił ta dysze, to spalanie raczej by nie zmalało(?). tylko chyba minimalnie wzroslo przez zmianę cylindru. ?

ktoś zorientowany w temacie mógłby strzelić ile by spalił na dyszy 80 i seryjnym cylku, ile na 80/85 na cylku 72 ?

Dysza 0.80 dla cylka 72 będzie za mała.
Ja bym na Twoim miejscu wsadził cylek 72, częściowo odblokował filtr powietrza, do tego dysza 0.90, i iglica opuszczona na max.
Będziesz miał dużą rezerwę mocy, a po lekkim dodaniu gazu skuter zacznie się wkręcać na dobre obroty.
Ja, żeby jechać 15-20 km/h, muszę dodawać delikatnie, ujmować, dodawać, ujmować, inaczej zaczyna się wkręcać do 40 i wyżej :)

A jak wtedy będzie wyglądać spalanie ? Wzrośnie jeszcze bardziej ? (Teraz jest strasznie duże jak na skuter 4t ponad 3l). Bo chyba raczej nie zmaleje.. ?

A gdybym chciał zmniejszyć spalanie do jakis 2.5l na seryjnych cześciach, to co zrobić ?

niżej kręcić

Jak nic nie zmieniasz to wstaw dyszę 80 zamiast 85 i wyreguluj gaźnik, iglica na środek, zwężka w filtrze powietrza. Będziesz miał 2,3L/100KM