Zakup nowego skutera Malaguti F12 & Kymco S9

A więc sprawa wygląda tak jest do kupienia nowy skuter. Po selekcji do wyboru dwa skutery nowe Malaguti F12 oraz Kymco S9 (z wyprzedaży w podobnej cenie). O Kymco wiem wszystko o nowym Malaguti nic. Czy ktoś może powiedziec jaki tam siedzi silnik i czy w nowej wersji jest jakiś problem z blokadami. Jakie osiągi po odblokowaniu. Podsumowując który byście wzieli i dlaczego

w nowych malagach siedzi silnik keewaya więc niezbyt dobry ale zawsze 2T :wink:
natomiast o kymco słyszy się dużo pozytywów (user Rekord ma pisz do niego na PW)
aaaa i kymco ma jakiśtam slinik hądy :smiley:
więc lepiej S9 i w ogóle jest większy od malagi więc jak jesteś wysoki to kymco :wink:

Ja bym brał malage, ale tylko z silnikiem minarelli a jeśli jest to piaggio. Są wersje na silniku keewaya i tego nie kupuj. Tyle ode mnie.

a no chyba że istnieją markowe silniki w nowych malagach ,to malage bierz :wink:
jak nie przeszkadza ci jej wielkość :slight_smile:

Nie wiedziałem o tych silnikach Keeweya. Ale Lc keewaya nie słyszałem

więc jak jest LC to pewnie minarelli czyli silnik OK taki jak w roxach, starych Sr itp.

Pewnie ale nie na pewno. Jest już silnk LC w seryjnych motowellach ale sądze że w malaguti powinien być horizontal. Zorjętuj się z jakimi silnikami dostępne są malagi ale skoro wszystko wiesz o kymco to kup sobie S9

LINK DO CHINOL LC

Malaga Lc ma minarelli na 100% a ac silnik cpi

SiWy napisał:

Malaga Lc ma minarelli na 100% a ac silnik cpi


To w takim razie bierz Malaguti cieczówke :-) Ładniejszy skuter, lepszy silnik i w ogóle gicior :-P

jak malaga ac to bierz kymco jak malaga lc to bierz malage

Danielson napisał:

jak malaga ac to bierz kymco jak malaga lc to bierz malage


Dokładnie :-)

Damianho napisał:

Danielson napisał:

jak malaga ac to bierz kymco jak malaga lc to bierz malage


Dokładnie :-)



Święte słowa :621: bo jak weźmiesz z silnikiem KIŁeja... przeszczep może cie czekać ;-)

malaga LC bez gadania! dużo ładniejsza :stuck_out_tongue:

Nie spamujcie tak.
Ja bym wzial Kymco. Tam wcale nie ma silnika minarelli, a jak juz jest niby cos takiego to jest to podroba.

To musiałby się przyjżeć, bo na bloku jest napisane m.in na pompie made in italy.

tak ale malaga na cieczy nowa kosztuje koło 8 k wiem bo ja chciałem sobie malage tako kupić a w cenie kymco to tylko silnik kiłeja jest ac ja bym brał kymco sam mam i nie narzekam ;p a osiągi wcale nie sa gorsze jak w roxie lub sr :roll:
:roll:

Ja tylko powiem tyle, że także polecam Malaguti …
Czemu ? Jakoś mnie bardziej ta marka “pociąga” :d

Chce aby ktoś kto chociaz raz jechał. Kymco czy Malaguti w nowej wersji nie starej i rzetelnie cos powiedział. A jak mogę słuchac kolesia który mówi , że Kymco to badziew mimo , że go na oczy nie widział. Nie mówiąc o dłuzszej eksploatacji. Wiec proszę osoby które juz nic mądrego nie napiszą o milczenie. A z opini na innym forum własnie dowiedziałem się , że obecna jakość Malaguti nie ma nic wspólnego z poprzednimi wersjami na niekorzyść


Trochę tu posprzątałem. Prosze o normalne wypowiedzi. Nie kłócić mi się tu i nie pisać zbednych bzdur. Borek02

Kymco to dobra firma ale jeśli porownach Kymco LC i Malage LC (z mina) to wybor moj np. by padl na malego po 1. minareli LC duzo części tuningowych itd. po 2. malaga lepiej trzyma cenę
Kymco jeśli lc to tak samo dobry nie mowie ze zly ale na pewno będzie gorzej trzymal cenę przez zla opinie zrobiona przez niektorych ludzi. Wiec jeśli 2 cieczaki to malaga jeśli malaga ac to Kymco bierz i się nim ciesz rekord ma i nie narzeka i mowi ze osiagi jak rox :slight_smile:

Trzeba by też popatrzeć na to. jaka jest dostępność części i ich cena. Nie mówię o samym silinku ale innych podzespołach. Ja kupiłem factorkę, którą produkują od 2004 roku a części na allegro jest do niej mało i są strasznie drogie.