ZAGRZAŁ SIE NIE ODPALA :(

Witam mam probem z GILERA RUNNER 2007r na gaźniku. Otóż wczoraj GILERA chodziła wszystko okey i pod wieczór jechałem z kolegom i wymijałem i nagle stracil mocy i się zagrzał. Gdy kręce z rozrusznika to coś jak by chciał odpalić z kopki tez ale ogólnie nie chce odpalić i nie wiem czy go zatarłem czy coś się zagrzało proszę o pomoc :frowning:

ja tak miałem i jechałem do mechanika z tym i wyregulował zawory i wszystko jest git ;D

Xxwojtus123xX napisał:

ja tak miałem i jechałem do mechanika z tym i wyregulował zawory i wszystko jest git ;D



To jest Runner, 2T... Tam nie ma zaworów...


Do tematu:
Jak jechałeś, to cały czas dawałeś w pizde?

zatarłeś. :slight_smile:

kopka chodzi lżej niż przedtem ? bo jak się zatrze to strasznie lekko się kopie…

zakręć powietrze w gaźniku do końca i zobacz czy świeca będzie mokra jak będzie sucha to zatarłeś

nie zakręcaj żadnego powietrza , wykręć swiece wsadź palce w głowice i niech ktoś kopnie , jak ci wypchnie palec to jest ok a jak nie to , to sorry szlif cyla , i przed , jazdą na nowym cylku sprawdź czy pompa wody chodzi , i przy okazji sprawdź takie standardy jak świeca ,może ją szlak trafił i zgubiła iskrę ale wątpię

wrona napisał:

jak ci wypchnie palec to jest ok


nawet przy 3 atmosferach by mu wypchnęło. Takiego pomiaru nie robi się "na oko" :->

Adverion napisał:

bo jak się zatrze to strasznie lekko się kopie..


niekoniecznie tak musi być, bo jakiś element może utrudnić kopanie, np. "wypadnięty" sworzeń :)

wiktor24 napisał:


niekoniecznie tak musi być, bo jakiś element może utrudnić kopanie, np. "wypadnięty" sworzeń :)


No ale rzadko takie sytuację się zdarzają ... :-P No ale jak już to powinna być jakaś różnica w kopaniu...

w ogóle co tu się pierzyć , najlepiej ściągnij cyl , 10 minut roboty , chyba że musisz wywalać silnik to 20 min …

a jaki to jest koszt roboty jak zatarty jest ??

to wszystko zależy od ciebie , szlif ok 30-50 zł

i teraz zależy czy kupisz sobie chiński tłok za 30 zł , czy vertexa za 150 , bądź kuty tłok vosnera jeżeli dobrze pamiętam czy jakoś tak się nazywało i za ten kuty zapłacisz 250 ;d

ale ten vertexa , śmiało ci wystarczy , czyli ok 200zł , bo wysyłki , uszczelki i takie gówna