Yamy DT 125 ~ DT HD YT

Jaki języczek ? :smiley:
W środku ?

nom, zobacz u mnie tak wygląda cały ten zawór i wchodzi w cylinder nad wydechem
Click!

Osz … 500zł o_O
U mnie to jest bardziej skomplikowane :stuck_out_tongue_winking_eye:
Widziałeś na filmiku to się obraca i to jest taki półksiężyc w cylindrze … :stuck_out_tongue:

Eee no to cycki… Jednak mamy inne zawory wydechowe…
W takim razie to nie wiem jak można twój ustawić, ale pewnie tak jak pisałem… Żeby sobi sam chodził :sunglasses:

A możecie wyjaśnić po co ten zawór, co on robi i jak działaż

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic617100.html

Ten zawór przymyka cześć okna wydechowego. Sprawia to, że na niskich obrotach silnika ma mały kat otwarcia okna wydechowego ( w Skrócie O.W.K wydechu) i co za tym idzie ma przesunięty moment mocy w dolny zakres obrotów. Zawór wydechowy w 2T sprawia, że okno wydechowe na zmieńne O.W.K.

Przemas92 napisał:

przesunięty moment mocy w dolny zakres obrotów



Chyba w górny, bo mówicie że ma kopa przy np. 8tyś.

Jak by nie było tego zaworu wydechowego to długo długo do 8 tys nic i od 8 tys strzał a tak jest do 8 tys przyzwoicie jedzie a od 8 tys strzał

Według mnie to jest tak że przy tej pojemności w 2T dostaje za dużo spalin lub za szybko wylatują z cylka i właśnie po to jest zawór wydechowy który zasłania okno wydechowe oraz wraz z obrotami otwiera… :roll:

No to tak jak ja mam jak jest otwarty :stuck_out_tongue:
Ale kurde … szkoda, że wam nie nakręciłem jaki jest odpał przy tych 8k :smiley:
Kamere bym jakoś na licznik i obrotomierz dał - bo widok to jest boski :smiley:
Ja tak dla funu zawsze tak robiłem - najfajniej to wygląda:
1 bieg - do 6-7k
2 - do 7-7,5k
3, 4, 5, 6 - do 10k :smiley: i ten boski widok jak nagle się podnosi prędkościomiećrz no jakby nie wiem co :smiley: 1 i 2 tak wolno (specjalnie :D) a potem taki dopalacz :smiley:

A najlepsze to, że jak jest otwarty to przy 8k lekko podnieść wystarczy i już na koło staje :wink:

Ten zawór jest tylko po to aby zapewnić w 2T normalną spokojna eksploatację bez konieczności kręcenia na wysokie obroty. Przejedź się bez zaworu to zobaczysz że jazda na niskich obrotach to nuda i nie wyprzedzisz na tych obrotach a ciągła jazda powyżej 8tys to męczarnia dla uszu silnika.

no i po to jest ten zawór aby zlikwidować tego muła i można było jeździć normalnie na niskich obrotach :stuck_out_tongue:

Dokładnie. Myślę że wszystko związane z zaworem wydechowym jest już rozwiązane. Kończymy rozmowę o zaworach wydechowych

Sory, zawór jest seryjnie taką A gianelli to on ma tylko kolanko, dyfuzor i końcówkę?

Tak zawór jest montowany seryjnie a dyfuzor w zależności od silnika to ma element przykręcany do cylindra dyfuzor i końcówkę tłumiąca lub dyfuzor i końcówkę tłumiącą

kalin309 napisał:

na 2 zdjęciu wygląda jak by się złamała :shock:
zajeździsz ja kiedyś RudY,



Prorok?

Kowal napisał:

kalin309 napisał:

na 2 zdjęciu wygląda jak by się złamała :shock:
zajeździsz ja kiedyś RudY,



Prorok?



Najwyraźniej

Wyplujcie to wszyscy :smiley:

Ale to się już stao.