Yamaha YZF-R125 by Sebazz

mi dobrze się polerowało szybką mleczkiem sonax

Nie no ryski nie są aż tak bardzo duże, bardziej chodzi mi o zmatowienie :
http://sebazz.com/erka/dsc09077.jpg

Myślałem żeby pastę automax i filcem ją potraktować? Myślicie że będzie dobry efekt

Możesz spróbować, nie wiem jak na takiej szybce ale lakier na metalu to automax dobrze polerował i ścierał ryski.

Jakie ryski tam nic nie ma :stuck_out_tongue:

Nie masz na odwrót założonej opony przód ?

mówię ci mleczkiem sonax to powinno ładnie zejść… ja miałem takie małe ryski to po tym mleczku się ładna zrobiła :wink:

Ale mi głównie chodzi o to żeby nie była taka matowa :stuck_out_tongue: AutoMax podobno na to działa :smiley: może dziś kupie gdzieś na stacji

A więc tak. CHcesz, by twoja szybka była przejrzysta i ślicznać Chcesz, by ryski zniknęły?

TO BIERZ AUTOMAX, SZMATKE i JAZDA DO ROBOTY! :smiley:

Ja polerowałem szybkę w kasku(były rysy głębokie i zmatowiona była asfaltem) i wyszło super! Ryski zniknęły, a szybka zyskała lepsza przejrzystość(niż przed zabiegiem).

Polecam AUTOMAX do usuwania matu i rys z szybek :sunglasses:

Dywersant napisał:

Polecam AUTOMAX do usuwania matu i rys z szybek


I lakierowanego metalu. 8-)

Ok, może dzisiaj uda mi się kupić :smiley: i przetestuję :stuck_out_tongue:

Jeździłem taką jamaszką kolegi. Porównywaliśmy trochę do RS 125 drugiego kumpla. RS musi zapiąć trzeci bieg żeby wziąć jamaszkę. W 4t moment jest lepiej oddawany z samego dołu jednak ;p

hahahahahahahhahahaha pierdolnołęm :573:
To kolega na rs to jakaś cipka że r125 go brała do 3 biegu o kurwa…
Ja jeździłęm na 125 4t i mam na co dzień 125 2t i nie ma chuja bo między jednym a drugim jest przepaść wielkości rowu Mariańskiego w pełnym zakresię obrotów, no może 125 4t lepiej ciągnie do jakiś 3.5tyś obr. Albo ta RS to wrak jest i ledwo jedzie albo kolega nie umieć jeździć.

To są tylko moje odczucia. Mówię jak było. 2t w zakresię niskich obrotów są zamulone, ale za to zaczynają działać na wyższych obrotach.

tak to prawda… 2T są słabe na niskich obrotach, dopiero na wysokich są mocne i rzeczywiście 4T na niskich obro. jest bardziej “elastyczne” ale to kurcze pieczone trzeba umieć ruszać 2T, tak żeby były zaraz wysokie obroty a nie :smiley:
Kumpel ma Rieju rs2 Matrix to to się buja powyżej 130 tak do 135 to myślę że taką r125 by go nie wydymał :smiley:

Hahaha Mafiozowi się coś na 2T powiedziało i zaraz płacze XD Co za koleś :stuck_out_tongue:

No może kumpel kręci do szalonych 5k obr. to go bierze :stuck_out_tongue: 125 2T się kręci do 8-12k :stuck_out_tongue:

RudY napisał:

Hahaha Mafiozowi się coś na 2T powiedziało i zaraz płacze XD Co za koleś :P


nie płacze, po prostu to jest niemożliwe to co koleś napisał, że apka do 3 biegu nie mogła wziąć r 125, 1252t jest zmulone na niskich obrotach, ale dość szybko z nich wychodzi, po ruszeniu 1 bieg i zaraz jest powyżej 6tyś i wtedy 125 4t może se spaliny wąchać i przepalony olej z 2t.

No dokładnie ;d Mafioz ma rację;D

Mafioz z jakiego regionu Krk jesteś? Można by pośmigać kiedyś

Ja z Ruczaju, południe Krakowa niedaleko zakopianki - Łagiewniki ;p te rejony ;p

No ja Swoszowice za Borkiem Fałęckim, masz jeszcze kilku znajomych na moto?

Idźmy Panie na PW bo nasz zjedzą zaraz za spam xD/ Mafioz

[ Komentarz dodany przez: RudY: 18-08-2010, 15:30 ]
OM NOM NOM NOM ! / RudY

[ Dodano: 24-08-2010, 23:47 ]


Takie nowe foto z jazdy ostatniej :stuck_out_tongue: