Yamaha YZ 125. czy się opłaca ? jaki to sprzęt ?

dzwoniłem i pyt…

1. wydech jest cały prosty i posiada jedno małe wgniecenie…

2. ten zadupek jest krzywo przykręcony bo miał plastiki zmienione ale ten gość już to poprawił…

pyt. jeszcze co jest do zmiany to powiedział że tylko ta opona z przodu no i jakby komuś przeszkadzało to plastiki i okleina bo jest trochę pozdrapywana a plastiki lekko popekane i porysowane




i pyt. czy co do ceny 5.500 zł możemy się jeszcze dogadać to powiedział że tak ale już na miejscu ; )




co o tym myśliszmyślicie ?



pzdr :wink:

jedz przejedz się ogladnij i zamknij ten temat bo tu więcej spamu niz w nonsensie. a opona to do 200zl dostaniesz nowke dobra

Danielson napisał:

zamknij ten temat bo tu więcej spamu niz w nonsensie



:evil:

no chyba po to jest to 4um żeby doradzać itp.. ten temat jest o crossach ja mało o nich wiem to pytam.. według mnie nie ma tu żadnego spamu
bo na pewno czyta to więcej osób niż ja i oni też chcą się dowiedzieć



czekam na poradę specjalisty od tych spraw :-D





pozdrawiam :-)

david2194 napisał:

czekam na poradę specjalisty od tych spraw :-D


Jeśli Ci o mnie chodziło to nie nazywaj mnie tak bo nim nie jestem ; d
Trochę się tym interesuję i przekazuję swoją (mała bo mała ale jest ;P) wiedze :)

david2194 napisał:

plastiki i okleina bo jest trochę pozdrapywana a plastiki lekko popekane i porysowane


W crossach normalne :)

Słuchaj no ... Jedź po to i bierz bo jak już widzisz na aukcji dawają 5600 ;)
i weź jak już tam będziesz to popatrz na te kolanko tak na to wgniecenie i powiedz coś w stylu: "no to za to wgniecenie to może do 5400 ?" z takim uśmiećhem to powiedz, żeby nie myślał, że jesteś jakimś imbecylem co kosi na wszystkim co się da ;P

Jak już kupisz to się pochwal na forum :)

ok dzięki za odp…




a co myślisz o tym ze leci 80 90 kmh i z pierwszego biegu nie staje na kole ?
tylko przy zmianie z jedynki na dwójkę i z dwójki na trójkę…




może po prostu gość jest amatorem i nie potrafi ? bo słyszałem ze trzeba z większych obrotów ruszyć żeby stanął na kole…

no ale tak jak pisałem Ty się o tym wypowiedz napisz co o tym myślisz :wink:




pzdr

jemu chodzi pewnie o to, że z gazu nie idzie z jedynki :D… A z ruszania to chyba każde moto można podbić na koło :smiley:

nie… takiego KTM`a się nie podbija czy cuś :smiley:


to ma 45 koni i powinno iść na koło od tak se :smiley:



a czemu nie idzie ? czym to może być spowodowane ?

tego właśnie nie wiem…



pzdr :wink:

a co myślisz o tym ze leci 80 90 kmh i z pierwszego biegu nie staje na kole ?


Ty się więcej niż 80-90 nie spodziewaj ;)
Taki urok crossa ... to nie jest na speed tylko na kopa ze startu i targania ziemi na każdym biegu :D
A z pierwszego biegu ? No hmm :P Może po prostu tak jak mówi Courte - że z gazu nie staje ;)

bo jak przegladłem KTM 125 SX na PJ to wszędzie po 120 km/h a od 0-100 km/h w 4 sekundy… ale nie wiadomo czy to prawda :shock:




pzdr

ale po co ci taki v-max w terenie :)? Tutaj chodzi o moc :D! Aż mi się piosenka przypomniała ;D…

w zasadzie ja tego przekraczał nie będę ale nie chcę się pakować w jakieś remąty zaraz po kupnie o to mi tylko chodzi…

Do silnika nie wejdziesz no :wink:

no nie wejdę ale nieraz można poznać co jest nie tak po przejechaniu się, przetestowaniu itp :slight_smile:



bo na przykład jakby taki KTM jechał 60 km/h i wcale go nie podrywało na koło to z góry wiadomo ze coś jest nie tak… ; )



pzdr

No tak …
ale nie znasz się za bardzo (chyba) więc za bardzo nic nie poznasz :wink:
Sprawdź jeszcze czy trzyma niskie obroty po odpaleniu, czy dobrze się wkręca i spada z obrotów, nie wiem co tam jeszcze :stuck_out_tongue: Teleskopy sprawdź czy nie plują olejem, czy wszystko proste jest i tak jak powinno … itd. :slight_smile:

a czy poważne jest to kopcenie z tłumika, a może ‘‘pluje olejem’’ ? (widać osad na plastiku jest cały w oleju tak jak i końcówka tłumika)


cały silnik jest w oleju ? czy to normalne ? czy może mieć jakieś wycieki ?


i jeszcze zauważyłem wystającą uszczelkę bądź silikon, foto: http://img514.imageshack.us/img514/4028/ktmp.jpg

lub w ogłoszeniu zobaczcie 5 zdjęcie może będzie wyraźniej
http://moto.allegro.pl/item822943538_ktm_125_sx_2003_rok.html






pzdr ; )

Czy ja wiem … ja też mam uwaloną końcówkę tłumika i kierunek bo jest zaraz przy tłumiku :smiley:

cały silnik w oleju ? Mi się zdaje, że to po prostu błoto, a koleś to leń i chciało mu się nawet go myć :roll:

A to przy cylku to nie wiem … wygląda po prostu jak sylikon ;p
Zapytaj się tego kolesia :wink:

Widać silnik trochę zaniedbany, ale to chyba nie do końca jest olej jak już pisał Rudy, a tamto to jest uszczelka a nie silikon, bo te uszczelki nie zawsze są do końca precyzyjnie wykonane bądź kupił sobie taki arkusz A4 i sam wyciął.

pytałem o ta uszczelkę czy silikon powiedział że to zwykły smar bo coś tam było uszczelniane…


aha i co do tego osadu to powiedział że wylała mu się benzyna i jest na nim błoto no i powstał taki osad :smiley: nie chciało mu się tego czyścic to przetarł szmatką co z grubsza :wink:



czyli co o tym myślicie ?




pzdr

No bieeerz …
Raczej (powinieneś) będziesz zadowolony :wink:

ok a na co jeszcze zwrócić uwagę w czasie oglądaniajazdy ? (oprócz tych rzeczy co wymieniłeś) ; )