YAMAHA X-MAX 125 TechMax - pytanie do doświadczonych

Cześć.

Nie mam doświadczenia ze skuterami. Chcę kupić żeby się nauczyć jeździć i potem przeskoczyć na coś większego po zdaniu na kat. A.
Byłem w salonie, pojeździłem prawie 2h demonstracyjnym skuterem i mam kilka pytań.

  • w związku z tym, że ekoświry zabijają motoryzację to i skutery ucierpiały, i z 15 KM zostało jakieś 12 przy Euro 5. Dlatego pytanie czy da się w jakiś sposób, mało inwazyjny, zwiększyć trochę moc tego skutera?
  • na co zwracać uwagę przy zakupie i wymianie wariatora? Czy ma to w ogóle sens i czy polecacie jakąś konkretną markę?
  • czy w 2 osoby da się ty skuterem w miarę komfortowo podróżować na odległości 100 - 150 km poza miastem?
  • czy zakup tłumika np. LeoVinci, poza polepszeniem dźwięku wydechu, ma jakikolwiek wpływ na osiągi?

Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi i sugestie.

  1. Nie.
  2. Zostaw. To 125 i fruwać nie bedzie nigdy, Możesz sobie kupić Malossi Multivar i będzie ciut dynamiczniej przyśpieszał bo na wyższych obrotach. Ale Vmax pozostanie bez zmian.
  3. Jeżeli to nie bedzie podróż ekspresówkami tylko bocznymi pipidówkami gdzie sie jedzie 60-80 to w zasadzie tak. No i raczej nie w górzysty teren. 125 To mieszczuch. Komfortowo jednak to pojęcie względne. To takie pytanie “czy fiatem 126p można w 4 osoby pojechać z Gdańska do Zakopanego w upalny dzień”?. Można. Ale 2 litrowym passatem, mercedesem albo toyotą zrobisz to milion razy milej i wygodniej i szybciej.
  4. W zasadzie nie. Tzn nie w sposób odczuwalny.
1 polubienie