Yamaha Aerox 2010 ;]

mi się ta sr wo gule nie podoba a jak już się taki komin daje to płaskownik zamiast amora

Aj, żeby zrobić taki komin, jak w tym VT, to banał :smiley: Wystarczy zamontować w odpowiednim miejscu harmonijkę i wszystko gra :smiley: Nie chce mi się tego tłumaczyć, ale wiem, że da się zrobić :wink:

Wszystko się da tylko trzeba mieć narzędzia i kase :wink:

narzędzi i kasa nic nie da jak ktoś jest debilem xD
a yamaha no cóż, ładna ale i tak bym wolał r125 ;p

Tak Dywciu, ale to nie w 2T. To by zmieniało jego charakterystykę na wybojach, albo z pasażerem.

Kowal napisał:

To by zmieniało jego charakterystykę na wybojach, albo z pasażerem.



hy? Możesz rozwinąć myśl, bo może być ciekawa.

No bo po wjechaniu w dziure harmonijka by się zginała ;D

A przecież wydechy są ściśle obliczane w jakim czasie te spaliny mają wrócić do komory spalania, a tak np. z pasażerem kolanko byłoby dłuższe/krótsze.

dlatego harmonijke trzeba by było zamontować idelanie w takim punkcie w którym jego wygięcie nie spowoduje wydłużenia bądź skrucenia kolanka :sunglasses:

niby wszystko takie zajebiste :smiley: a jest ac i stojący w dodatku:D

bo to niby nowy silnik miny :smiley:

tia :smiley: to był by niezły cios dla aerox’a, silnik ze stojącym cylindrem to przecież hała kiła i mogiła ;p

na szczęście to tylko vt:)

JacoPL napisał:

silnik ze stojącym cylindrem to przecież hała kiła i mogiła ;p


Hmm... a czemu tak jest ? ;]

Bo ja mam stojący :D nie no :P

Właściwie większość silników jest stojąca.

no p/g taka ukośna jest :smiley: coś koło 45*

Widzę, że się nie zrozumieliśmy(po za JacoPL :wink: ). Z tego co zauważyłem, to myśleliście, że wcześniej mówiłem o zrobieniu całego wydechu po za silnikiem… źle myśleliście :stuck_out_tongue: Przy odpowiedniej inwencji twórczej można zawinąć komorę rozprężającą przy silniku, a przy pomocy harmonijki wyprowadzić końcówkę pod nadkolem tak aby zawieszenie mogło swobodnie pracować. Nie będę już bardziej rozwijał swojego konceptu, bo i tak nikt tego robił nie będzie :stuck_out_tongue:

Mam tu coś dla fanatyków: http://www.scigacz.pl/Yamaha,Aerox,R1,Yunior,11128.html