Xenony

Elo, na święta planuje sobie zamówić xenony 8000 i tu moje pytanie, czy poradzę sobie z podłączeniem ich do przetwornicy??Wiem, że zasilanie idzie z aku do nich, ale czy sobie poradzę z ich montażem??Robił już ktoś coś takiego??

Chinese xenon możesz zamówić pod każdy rodzaj gniazda żarówki … czyli jak masz w lampie H1 to zamawiasz Hid z palnikiem na gniazdo H1 … jak wyciągniesz żarówkę to na niej będzie pisać :slight_smile:
Oryginalny palnik Helli albo Philips’a jest tylko z gniazdem typu D2S.
A póżniej to już wiadomo … tylko daj mu grube kable do przetwornicy by wydajność prądowa była wysoka i nie zgorało kabli

Czyli mogą mi się spalić kable??

Daj gruby kabel i będzie git :slight_smile:

A klosz lampy się nie stopiż

nie powinien bo xenon wytwarza mniej ciepła od normalnej żarówki :stuck_out_tongue: chyba że dasz kozacko mocnego xenona :mrgreen:

Do xenona kupuje jeszcze soczewki chyba, bo podobno lepsze światło jest i nie oślepia.

i raczej będzie ci gorzej oświetlać drogę … chyba …

To włoże do zwykłych halogenów i tyle :D.

Adverion, co Ty gadaszł :shock: Widziałeś porządne auto z porządnymi ksenonami, które nie ma soczewek? :-? Właśnie jak wsadzisz ksenony normalnie w lampę to wiadomo, że będziesz oślepiał innych kierowców jadących z naprzeciwka. Soczewka jest tak zbudowana, że skupia światło przez co nie oślepia się kierowców i świeci elegancko :slight_smile:
Z resztą było takich tematów kilka na forum, więc nie zaszkodziło by poszukać :-/


Edit:
Znalazłem schemat budowy soczewki i temat, w którym użytkownik JacoPL wyjaśnia jak to wszystko działa :slight_smile:

http://forum.jednoslad.pl/viewtopic.php?t=6957

Ok, czyli jakie halogeny kupywać soczewkowe czy z gładkim szkłem??

Kup soczewkowe :slight_smile:

pavcioLBN, napisałem że będzie mu gorzej oświetlać drogę a nigdzie nie napisałem że to nic w tym nie pomorze że tak czy inaczej będzie oślepiać kierowców czy nie oślepiać…
o ile mi wiadomo to soczewka jest po to żeby nie oślepiać kierowców ale przez nią troszkę gorzej oświetla nam drogę … nie jestem tego pewien ale coś mi się tak kojarzy …
No ale i tak będzie ci lux świecić … sam mam w aucie soczewki i dobrze to świeci…

One more time ! :smiley:
Zwykła lampa czyli Halogenowa ma homologację tylko na żarówki halogenowe … na lampie pisze takie H w kółeczku …
Soczewka jest przystosowana do używania w niej i żarówek Halogenowych oraz palników xenonowych dlatego każda prawie każda lampa z soczewką ma oznakowanie H w kółeczku i D w kółeczku
TZW. A test :wink:

Prubuj prubuj chlopie rób takie coś :slight_smile: Idź na szrot i kup lampe ztrzaskaną z xenonem ale z optyką dobrą ( czyli tzw. soczewką) i wstawiaj w lampę … okręśl pod jakim konktem lampa siedzi w skuterze , dowiedz się z przepisów na jaką wysokość na iść wiązka światło cienia i do roboty

Odkopie trochę temat bo mam jeszcze pytanie, wyrobi mi akumulator??Dodam, że akumulator byby obciazony tylko przez xenony, bo z tylu mam lampe led, a kierunki i wszystkie kontrolki zostały wywalone.Aku mam 4ah.

słuchaj… jak ja podłączyłem zwykły h4 prosto do aku to szybko padł :wink: po 1h jazdy juz z rozrusznika nie łapał ( fakt ze h4 miałem 55w60w )

chyba lepiej podłączyc do tych kabelków co miałes wcześniej tylko jak bedzesz miał małe obroty to najwyżej nie będą swiecic :wink:

pozdro :roll:

huj tam, zaryzykuje :smiley: