Xenony w skuterze

Nie, Leszku, o większą ilość promieniowania ultrafioletowego w świetle ksenonów. Ono niszczy odblaski i plastiki o czym mało kto wie. Po kilku tygodniach są one do wymiany, bo plastik robi się nieprzezroczysty, a odblask matowieje. Reflektory przystosowane do ksenonów są wykonane z innych materiałów niż te do żarówek.
A lampa wyładowcza ksenonowa ma niższą temperaturę świecenia niż żarówka.

A tam jest napisane że właśnie jest mniej promieniowania ultrafioletowego w xenonie.
Oszczędność reflektorów - Żarówka ksenonowa traci mniej energii w postaci ciepła. Nie nagrzewa przez to reflektora w takim stopniu, jak żarówka halogenowa. Emituje także mniej promieni UV. Dzięki temu elementy reflektora nie odbarwiają się i nie deformują.

Ja też jestem przeciwnikiem w jaki kolwiek sposób przeróbek oświetlenia. Ostatnio miałem okazje jechać przed skuterem z xenonami i musiałem zasłaniać lusterka bo tak dawało po oczach że nie widziałem drogi przede mną. Na światłach koleś stanął obok mnie i powiedziałem mu żeby dał niżej te światła to powiedział że ma je ustawione dobrze i jak mu mówiłem że oślepiają to nie wierzył i mówił że ma tak ustawione ze świecą tylko na drogę.

Kapuchon napisał:

Ja też jestem przeciwnikiem w jaki kolwiek sposób przeróbek oświetlenia. Ostatnio miałem okazje jechać przed skuterem z xenonami i musiałem zasłaniać lusterka bo tak dawało po oczach że nie widziałem drogi przede mną. Na światłach koleś stanął obok mnie i powiedziałem mu żeby dał niżej te światła to powiedział że ma je ustawione dobrze i jak mu mówiłem że oślepiają to nie wierzył i mówił że ma tak ustawione ze świecą tylko na drogę.

No co chcesz, ważne, że on dobrze widzi.

Ja się chyba pokuszę o taki xenon.

Ale w Vitalce chyba dobre dość światło jest??? Ja widziałem gdzieś że gościu dał po prostu 2 lampki nisko, nad błotnikiem trochę i sobie włączał oddzielnym przyciskiem, wg mnie tak lepiej.

Miłej zabawy życzę HugoBoss. Pozatym jest to nie legalne i jak chcesz tego używać kosztem innych to twoja sprawa.

Pamiętajcie o przeglądach obowiązkowych-jak pojedziecie to diagnosta może się kapnąć o ten "ksenon" i nie zaliczycie badania.

Vezyr napisał:

Ale w Vitalce chyba dobre dość światło jest??? Ja widziałem gdzieś że gościu dał po prostu 2 lampki nisko, nad błotnikiem trochę i sobie włączał oddzielnym przyciskiem, wg mnie tak lepiej.

Wcale nie jest takie dobre i tak mam zmienioną seryjną żarówkę na taką http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_83_415&products_id=3890&osCsid=77d8e3250b3ac998df169bbabdc7588b ale to wciąż za mało jak dla mnie.

Hugo, a wypoziomowałeś sobie światła w Vitalce?

Kręciłem śrubą i jest chyba najniżej jak może być

HugoBoss napisał:

Vezyr napisał:
Ale w Vitalce chyba dobre dość światło jest??? Ja widziałem gdzieś że gościu dał po prostu 2 lampki nisko, nad błotnikiem trochę i sobie włączał oddzielnym przyciskiem, wg mnie tak lepiej.

Wcale nie jest takie dobre i tak mam zmienioną seryjną żarówkę na taką http://sklep.mieloch.pl/product_info.php?cPath=1_83_415&products_id=3890&osCsid=77d8e3250b3ac998df169bbabdc7588b ale to wciąż za mało jak dla mnie.

Myślicie, że taka latara do mnie też by pasowała?

Leszek,zależy jaki typ żarówki masz,ale myślę że tak.Jeśli masz halogen HS1 to mogę potwierdzić że pasuje. Ta żarówka naprawdę lepiej świeci od seryjnej,widać to gołym okiem,ale ja myślę o czymś mocniejszym i rozpatruje zastosowanie xenonu.

Kapuchon napisał:

to powiedział że ma je ustawione dobrze i jak mu mówiłem że oślepiają to nie wierzył i mówił że ma tak ustawione ze świecą tylko na drogę.

To może Domel2000 za Toba jechał :mrgreen:

Hugo, jak masz najniżej to nie masz dobrze ustawionych, bo dają Ci światło w bardzo małym promieniu- tu się z Tobą zgodze, że nie będą dobrze oświetlać. W s9 robiłem to metodą prób i błędów, aż znalazłem kompromis i byłem zadowolony;)

Jak wyżej ustawię to świecą w kosmos

ale ta regulacja jest naprawdę bardzo precyzyjna! Wiadomo, że jak zrobisz cały obrót śruby w jedną czy w drugą stronę to zupełnie zmienisz ich ustawienie- to dość precyzyjne przyrządzenie i trzeba do niego wyczucia.

Wiec jak dobrze ustawic?

HugoBoss napisał:

A tam jest napisane że właśnie jest mniej promieniowania ultrafioletowego w xenonie.
Oszczędność reflektorów - Żarówka ksenonowa traci mniej energii w postaci ciepła. Nie nagrzewa przez to reflektora w takim stopniu, jak żarówka halogenowa. Emituje także mniej promieni UV. Dzięki temu elementy reflektora nie odbarwiają się i nie deformują.

Nie wiem jaki tam musiałby być filtr żeby było mniej ultrafioletu (i to jeszcze w taniej lampie). A było napisane mniej niż w czym? Te chwyty reklamowe nieraz bywają mylące.
A ta zarówka z Mielocha nie może dawać więcej światła niż zwykła z tej prostej przyczyny, że posiada filtr pochłaniający światło żółte czyli zostaje nadmiar niebieskiego. Jeśli pochłania część światła to nie może być jaśniejsza.
Tu sobie możecie poczytać o żarówkach - fakty i mity:

http://www.auto-swiat.pl/1-test-zarowek-h4-sprawdzamy-jakie-zarowki-swieca-najlepiej

Żarówki Xenonowe są lepsze i obecnie lepiej się sprawdzają w samochodach niż zwykłe żarówki 12V. Żadna żarówka pod 12V nie jest w stanie konkurować z HIDem i żadnej żarówki udającej Xenon HID nie uda nam się poprawnie ustawić. Jeżdżę trochę puszką i widzę różnice bardzo dokładnie. Autor artykułu w którym przerobił zwykłe światła na HID sporo czasu poświęcił na dopasowanie optyki. Nie potrzebuje za to spryskiwacza i wycieraczki - deszcz padający na soczewkę nie powoduje tak dużych zakłóceń światła jak deszcz padający na szkło umieszczone przed soczewką. Do tych palników HID z allegro dodają przetwornice itp ale przecież bez soczewki i odpowiedniego szkła przed nie zrobimy dobrego oświetlenia. Człowiek który to przerobił miał dużą wiedzę na ten temat i zdolności manualne...