Wymiana silnika typu GY6 125cm na GY6 150cm

A co da? Widziałem na YT filmik, porównanie przyspieszenia z seryjnym i tym malossi, z malossi, przyspieszenie było znacznie lepsze.
Jeśli nic nie da to nie ma sensu wywalać 500zł, a ty czemu go wstawiłeś?

https://youtu.be/e3nuBLSK-lc

ja go wstawiłem bo w moim zaczęła się zacierać tulejka na oryginalnym. zapewne dlatego że wpakowałem rolki 9,5gr a nowy nie był - wiec słabo to zniósł.
A że kolega tu z forum sie chciał swojego pozbyć bo mu jednak nie pasowała charakterystyka - to go odkupiłem za poł ceny z paragonu.
Wiec przy opcji - fabryczny za kilkaset zł i mam co miałem lub tunigowa zabawka z “gud prajs”… no to ja wole zabawke.

Co do filmiku - to jeszcze brakuje porównania malossi konta Forza ale z lżejszymi rolkami na fabrycznym wario. Tam do 40km/h na fabrycznym kręci sie z 1000 niżej i powyżej 80km/h też przyśpiesza na niższych obrotach.
Wiec być może to kwestia rolek fabrycznych bedących kompromisem obroty/hałas/spalanie/przyśpieszenie a multivara ktory montujesz na własną odpowiedzialność i efekty są twoim problemem.

A on jest jakoś lepiej wykonany, wytrzymalszy, lżejszy, niż oryginalne seryjne wariatory?
Bo teraz znowu nie wiem czy ryzykować i go kupić :frowning:

lepiej nie. inaczej. to wariator z ukierunkowaniem na osiągi wiec inny skos

To rolki same? Przy 5000 tyś km trzeba zrobić przegląd CVT więc i tak niebawem otwieram dekiel, jest szansa aby coś zrobić albo wymienić.