Wymiana pompy hamulcowej.

Witam, wymieniam właśnie pompę hamulca. Problem jest w tym że jak zalewam ją płynem i naciskam na klamkę to płynu nie ubywa. Próbowałem już z odkręconym i zakręconym odpowietrznikiem oraz ze zdjętą i założoną pokrywą zbiorniczka. Odkręciłem przewód od pompy i po naciśnięciu na klamkę płyn nie leci. Jak przyłożę palec do tego miejsca gdzie powinien być wężyk to czuje ciśnienie i podciśnienie. Dodam że pompa jest wykręcona za skutera w którym hamulce działały. O co może chodzić?

Robisz tak:
Zalewasz zbiorniczek przy zamkniętym odpowietrzniku.
Pompujesz klamką hamulca (wystarczy parę razy) też przy zamkniętym odpowietrzniku.
Odkręcasz odpowietrznik na sekundę i zakręcasz spowrotem
i znów pompujesz klamką aż w końcu zacznie lecieć płyn hamulcowy bez bąbelków powietrza.

Najlepiej to robić we dwie osoby. Jedna odkręca odpowietrznik a druga pompuję klamką.

W ostateczności możesz mieć przewód zatkany gdzieś, albo sprawdź czy jak układałeś przewód to czy go nie zagiąłeś gdzieś przypadkiem

Przewód jest ok, bo sprawdziłem powietrzem. Jak odpowietrzam to jest tak że płyn prawie nie leci a jak zostawię go na kilka minut i znowu odpowietrzam to wypływa więcej płynu i wypływa bez powietrza. Możliwa jest taka sytuacja że płynu w przewodzie jest tak mało że podczas odpowietrzania płyn spływa a powietrze utrzymuje się w górnej części przewodu?

Musisz pompować do skutku. Dużym ułatwieniem odpowietrzenia układu, jest zastosowanie takiego przyrządu:
http://moto.allegro.pl/pompa-podcisnienia-prozniowa-pompka-nadcisnienia-i2345993932.html

Właśnie ja też musze wymienić tą pompke bo mi się skruszył taki tam bajer i nie moge za cholere odkręcić przewodu. Co robić ?

Nie możesz odkręcić przewodu bo CI się coś skruszyło?

niee, skruszyło mi sie to tam gdzie klamka pompki, to skruszenie nie ma nic do odrkęcenia. Mam nową pompke do wymiany ale nie moge tego odkręcić.. czy mam najpierw spuścić płyn ? i pójdzie ?

Płyn nie ma nic do tego. Tam śruby wydają się dość mocne więc trochę to obstukaj i odkręć kluczem najlepiej oczkowym i musi puścić.

Jak tam oczkowy włożysz ? obstukać to tak nie za bardzo bo jak coś pęknie to cały chyba przewód do wymiany. Ty to normalnie odkręciłeś ?

http://www.google.pl/imgres?q=pompa+hamulca+skuter+przew%C3%B3d&hl=pl&biw=1280&bih=653&tbm=isch&tbnid=bZwZ6LOLWnOcjM:&imgrefurl=http://pompyhamulcowe.pl/2012/03/21/pompa-hamulca-hamulcowa-lewa-tyl-romet-zipp-gratis/&docid=Sm_oooewQVplJM&itg=1&imgurl=http://pompyhamulcowe.pl/photos/pompa-hamulca-hamulcowa-lewa-tyl-romet-zipp-gratis-2164143023_580x0.jpg&w=580&h=474&ei=2rOyT-uvJoan4gT9mYGNCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=398&vpy=223&dur=2231&hovh=203&hovw=248&tx=177&ty=105&sig=100789137862069405733&page=2&tbnh=149&tbnw=182&start=18&ndsp=20&ved=1t:429,r:16,s:18,i:146 masz śrubę w tym stylu?

Chyba tak, ale oczkiem też próbowałem i nie idzie..

Więc bez problemu powinieneś dojść do tego kluczem oczkowym, jeśli zdjąłeś plastiki. Puknąć możesz np. kluczem spokojnie w śrubę.

spróbuje jeszcze wkrętarką z udarem. :)

nałóż klucz i puknij młotkiem w koniec klucza- tak jakbyś odkręcał, trzeba "zerwać" nalot/klej na gwincie

92krystian
załóż pompkę w pozycji takiej jak ma pracować, dokręć przewód ham, końcówka od zacisku niech sobie dynda luźno, zalej zbiorniczek płynem i poczekaj chwilę, grawitacja zrobi swoje :)

Witam ja mam to samo. Mam skutera tgb akros tek wymieniłem przewód w przednim hamulcu wczesniej było wszystko ok.Tylko cos zaczeło sie dziac z pompka tak jakby ona wypychała płyn a po zdjeciu reki z hamulca dalej wsysała. Zbiorniczek jest pełny nie wiem o co chodzi pompa nie chce dawac płynu. Co mam zrobic?