Wymiana oleju aprilia SR

Czesc dzisiaj robilismy przeglad moto i wymiany olejow z kumplem i pojawil się problem on ma Aprilie sr gdzie nalac nowy olej do przekładni ?O_O

yy nie wiecie powaga ?

Bez względu na to jaki to silnik p/g morini czy minarelli , przy kole w karterze jest koreczek , jedyne inne chore rozwiązanie jakie znam jest w peugeocie , tam można wlać olej po tylko przez śrube do sprawdzania poziomu oleju :slight_smile:

lejcie 80w90

kurcze odkrecalismy wszystkie oslony te plastikowe i nie ma nigdzie koreczka… przy kole na 100% nie ma … ma ktos moze Aprilie Sr replica racing ?i pomoże ?

pokaż fotkę

kurcze nie mam wyczytalismy ze to nie jest z tylu tylko z przodu
to jest wersja z tylu z hamulcem tarczowym :smiley: bo te starsze maja normalnie patrzylismy :slight_smile: dobra temat można zamknac bo pewnie gdzieś pod plastikami z przodu jest

To nie ma różnicy czy z jest na tarczy cze nie, koreczek zawsze jest za amortyzatorem w karterze.
Na pewno tego z przodu nie znajdziecie :stuck_out_tongue_winking_eye:

gdzie pod plastikami chłopie , , życze powodzenia w szukaniu :slight_smile: , to na 100% jest gdzieś przy kole tylko szukać nie umiecie , a jeżeli żeczywiscie jest pod plastikami to chce fote węża który idzie do przekładni :slight_smile:

znalezlismy i nie bylo zadnego trzeba ta pokrywe od wariatora itp zdjac i jest śruba wyrownawcza przez ktora trzeba wlac nowy olej i pod spodem jest do spuszczenia :smiley:



po raz pierwszy o czyms taki słysze :slight_smile: widać mało wiem ;p

Ja jeszcze takiego czegoś nie widziałem, ale wyobrażam sobie że ten korek do wlewu jest gdzieś obok sprzęgła (pod deklem)

no dziwnie jakoś